şükela:  tümü | bugün soru sor
  • huawei p smart 2019’un yapay zeka destekli ön ve arka kameraları, 64 gb dahili ve artırılabilir hafızası, damla çentikli fullview ekranı, aşırı uzun pil ömrü ile senin her moduna ayak uydurması durumudur. özgürlüğünü doyasıya yaşaman, gezmen tozman gereken gençlik yıllarında bir telefona yurt dışı tatili parası verip ömrünü priz başında geçirme diye piyasaya çıkmıştır. kıps.
  • uygulamayı da ele geçirdiler.

bir reklam.
  • reklam engelleyicilerin yapay zeka sorununu ortaya çıkarmış başlıktır.

herşeyi engelle ama bunu engelleyeme, sene olmuş 2019. birazcık vizyon kardeşim.
  • o yüzden mi huawei kullanıcıları ekran sararmasından filan şikayet ediyorlar.
    boşuna dememişler. mal sahibine çeker.
  • aferin huawei, şimdi milletin alacağı varsa da almaz. bu ne malca bir reklam stratejisi lan dediğim başlık.
  • reklam müziğiniz çok güzel ama adblock'tan nasıl kaçtınız merak etmedim değil sevgili huawei.
  • 2019 da 3gb rami 1900 e satan markanın reklamı
  • hafızasının 3 gb olması ve plastik kasalı olması nedeniyle aynı modda olamadık kendisiyle. oysa çok istekle yaklaşmıştım. bir de hala micro usb kullanıyormuş. onu da hiç yakıştıramadım. seneye başka modellerde belki aynı modlarda buluşuruz artık. öptüm canım.
  • umarım 2018 modelininki gibi parmak izi okuyucusuna sahip değildir. zira büyük bir çaba sarf ediliyor parmağı okutmak için. kasası nedeniyle telefonunuzun yamulmasını da istemezsiniz.
  • 2019 senesinde 2015 donanımını, üstelik bir de dandik plastik kasa içerisinde, bir de hiç utanmadan o fiyata satan firmanın ürünüdür.

bakın almayı düşünüyorsanız şunları unutmayın:
    - şarj girişi eski girişlerden, yani micro-usb. yakında apple bile type-c'ye geçecek (şu sağlam ve iki yönü de takılabilen şarj girişi), bunlar hâlâ eski dandik şarj girişi. sonra yarın ağlarsınız şarj kablom temassızlık yapıyor, ters takmaya çalıştım, portu bozuldu kabloyu esnetmeden şarj olmuyor diye. iyi düşünün.
    - kirin 710 var işlemci olarak, yani demektir ki bu alet ısınacak, yazın eliniz terleyecek. oyun oynayayım deseniz eliniz yanacak. fazla ısınmak pil ömrünüzü 1 seneye varmadan epeyce düşürecek.
    - bakın bu alette 3 gb ram var, millet 10-12 kullanmaya başladı ama bunda 3 gb var. bu fiyata 6 falan almanız gerekir, size yarısını ittiriyor. bu da demektir ki ram'iniz dolacak, arkaplanda uygulamalarınız uyanık kalmayacak, whatsapp'tan mesaj gelecek size onun bildirimi geç düşecek veya belki hiç düşmeyecek, facebook'a tıklayacaksınız her seferinde baştan yükleyecek, bi rehbere tıklayacaksınız 6 ay sonra ram doluluğundan, o rehberin yüklenmesini bekleyeceksiniz.
    - suya dayanıklılık, toza dayanıklılık vs. gibi artık çoğu telefonda olan özellik yok. "önemli değil" deyip geçmeyin, yağmurda konuşacaksınız alet gidecek. eliniz terli olacak, yandaki ses tuşundan içeri girecek tuş çalışmamaya başlayacak. yanınızdan araba geçecek, onun tozu girecek kameranızın iç camına, resimleriniz tozlu olacak. ekranınıza toz kaçacak, bir de onun teknik servisiyle sizi uğraştıracak frima.

bakın alınacak telefon var, alınmayacak telefon var. hiç düşündünüz mü "huawei'nin bir sürü pahalı telefonu ve bundan ucuz da bir sürü telefonu var. niye bunu reklam ediyorlar? hem de sözlüğe kadar gelmişler?" diye.
    düşünün artık bu aletten ne kadar kâr elde ettiklerini ve sözlüğe kadar geldiklerini.

huawei düşmanı değilim, çok da güzel telefonları var.
    ama bu telefon değil.

size olması gereken fiyatının 2 katına bucihazı kakalayıp, yarın öbür gün bir de teknik servis ayağına sizden ekstra bedeller alıp boşu boşuna süründürecekler. sürünmeyin derim, almayı düşünüyorsanız başka şeylere yönelin.