• huawei p20'nin 5.2 inch'lik, eski p9-p10 boyutlarındaki hali. lite olarak mid-range fiyat hattında yer alsa da aslında epey high end-flagship özellikler içerir.
  • türkiye'de 2400 tl'den satışa sunulan telefon.
  • vodafone a hat tasıyınca 1800 tl ye alinabilen telefon. tam bir f/p canavri
  • 2.400 liradan piyasaya çıkan daha 1 ay olmadan 2.000 altına düşen telefon. şuan en uygun 1.975 liraya satılıyor. huawei şaşırtmadı. en çabuk değeri düşen marka.
  • orta sinif cihazin 2000 kusur lira olmasi ayri facia bir de fiyat performans cihazi yazmislar hakkinda. dunyanin en kazik cihazi olmasi muhtemel halbuki. huawei'yi marka yapan hic bir ozelligi tasimayan, iphone cakmasi cin markalarindan farksiz bir telefon hele o fiyatlara asla alinmamasi gereken telefon.

nokia 8, sony xperia xz premium, sony xperia xz1 vb bir suru flagship kendisi ile ayni fiyata satiliyor. kendisinden zibilyar defa daha iyi telefonlar.

ayni klasmanda ise xiaomi mi note 3 fersah fersah ustun bu telefondan.

daha mi 6 veya oneplus 5t'den bahsetmedim bile nitekim turkiye garantileri yok.

uzun lafin kisasi keriz yolma telefonudur samsung a serisi ile beraber.
  • rusyada ki fiyati an itibariyle 290-300 dolardir.
  • 2.5 senedir kullandığım (bkz: iphone 6) telefonumun yerine almayı ciddi ciddi düşündüğüm cihaz. fakat ios sonrası android travması yaşayıp yaşamayacağım konusunda kararsızım

--- spoiler ---

edit: bugün kararsızlığımı bir kenara koyup aldığım telefon. avantajları tabi ki var ama dezavantajları düşük ışık fotoğraf performansı zayıf ve google play store çöp uygulama dolu.
    --- spoiler ---
  • sahip olunan ürünü abartma hastalığına gerek yok. iyi hoş cihaz. lite model zaten orta seviye diyelim. kamera uçuyor kaçıyor ötesi yok demek saçma. p20 var p20 pro var daha aynı marka adı altında. zenfone 5 var mate 10 lite var aynı segmentte.
    edit:
    evladım neden silip kaçıyorsun?
  • "ne güzel telefon lan" hissi p20 ve p20 proyu görünce birden sönüveriyor * . kusurlarını falan bilmiyorum, genel olarak iş görebilecek bir telefon ama benim satış noktalarında kurcalarken gördüğüm telefonda kameranın açılışında bir lag var.. yazılımla giderilir mi yoksa görüntü işlemcisinde mi bi problem var bilmiyorum. ama hepsinde istisnasız var.. pozitifim kendisine karşı ama çok değil
  • (bkz: huawei mate 10 lite) ile arasında sadece tasarım farkı vardır.

bunu alacak arkadaşa; gücün varsa p20 pro al derim.

yada mate 10 lite sahibi olup almayı düşünen varsa alma derim.
hesabın var mı? giriş yap