• sabitlenmiş entry
    2 hafta batarya ömrü, ultra ince tasarım, 3d glass ekran tasarımı. giyilebilir teknolojide çağ atlatan bir akıllı saat deneyimine hazır mısınız?

peki huawei watch gt 2'nin bilindik akıllı saatlerden farkı nedir?

*kirin a1 çipi sayesinde inanılmaz düşük güç tüketimi sağlayarak uzun ömürlü bir pil performansı sunar .

*minimalist estetik tasarımı ile stil ve inovasyonun birleşmesinin benzersiz tavrını ortaya koyar .

*3d camdan oluşan amoled ekranı, ultra ince saat gövdesi ve paslanmaz çelik kasası ile toza ve suya dayanıklılık sağlar .

*aileniz ve arkadaşlarınız ile daima iletişimde kalın! bluetooth arama özelliği sayesinde spor sırasında veya elleriniz meşgulken arama yapabilir veya alabilirsiniz.
    • yakın zamanda piyasaya çıkacak kirin a1 işlemcisi ile 2 hafta pil ömrü vaat eden akıllı saat.

olumlu:
      * yeni chipset.
      * saate 500 şarkıya kadar depolama olanağı.
      * saat üzerinden gelen aramalara yanıt verme özelliği.
      * 7/24 kalp ritm ölçme özelliği.
      * uyku takibi. başarılıydı, 2. versiyonu çıkmış.
      * spordan sonra detaylı firstbeat analizler.
      * dahili gps.
      * yüzme ölçme özelliği.

olumsuz:
      * kanımca sıkıcı bir menü arayüzü var. saate hiçbir şey yüklenmiyor. watchface değiştirmek bile dert. saatte herhangi bir yazılımsal problem olursa onu düzeltecek app yok.
      * sadece 15 spor destekliyor.
      * ekg çekmiyor.
      * spotify offline desteği yok.
      * genel anlamda samsung ve apple rakibi değil.

akıllı bileklikleri çirkin bulup saat formatı isteyen, akıllı bileklikten hallice olan bir akıllı saat. fiyatı geleceğini belirler diyorum.
    • türkiye için 1.500 tl ile piyasaya giriş yapacağı söylenen saat. eğer telefonunu spora çıkarken evde bırakmayan birisiyseniz yapılan değişiklikler sizin için çok lüzumlu değil. %50 fiyat artışına değmeyen bir güncelleme. alacaklarınbu fiyat bandında garmin ya da galaxy watch active 2 seçeneklerini değerlendirmelerini tavsiye ederim. ya da ilk sürümünü alıp geçin, bu hali ne f/p'ı yüksek bir durumda ne de kendisini diğerlerinden ayıran ahım şahım bir özelliğe sahip.
    • bu meret ne zaman türkiye'ye gelecek bilenler lütfen yeşillendirsin.
    • bugün mediamarkt'tan 6 taksit le klasik olan modelini aldım. uzun incelemeler sonunda en mantıklı seçenek bu saat geldi. turk telekom bayii lerinde de var bu saat.
    • fitness özelliklerinin doğruluğunu merak ettiğim saat youtube incelemeleri oldukça beğeniliyor apple watch series 5 veya garmin active 4 de ciddi bir rakip gibi görünüyor ama egzersiz özelliklerinin doğruluğunu değerlendiren diğer modelerlerle kıyaslayan incelemeye denk gelmedim bilen varsa aydınlatırsa sevinirm :)
    • tizen işletim sistemi yüzünden alamadığım saat diyebilirim. zaten huawei yaptırımları beni çok üzüyor bir de tizen kaldıramam
    • 3 4 gündür kullandığım akıllı saat.
      uzun kullanım sonrası editleyeceğim

huawei watch gt 2 modelini 1 haftadır kullanıyorum.
      alırken beni en çok cezbeden özelliği şarj süresi hakkında ciddi bir merakım vardı. saati hiç kolumdan çıkarmadan 1 haftadır kullanıyorum ve şarjı şu an %48. bu da demek oluyor ki vaat edilen 15 gün şarj süresi gerçek ve inanılmaz bir konfor sağlıyor. sporda veya uyurken saat hep kolumda kalıyor.
      görünüş olarak siyah bir çerçeve ve siyah bir kordon olarak piyasaya sürülmüş spor modeli, kordonu rahat ve sürekli kullanmama rağmen bileğimi rahatsız etmiyor. 46mm olan kadranı hem görsel hem de işlevsel olarak tatmin ediyor. saatin 2 adet tuşu bulunuyor. üstteki tuş saati uyandırmaya ve menüsüne girmeyi sağlıyor. alttaki tuşun işlevini bir uygulama seçerek biz belirliyoruz. ben müzik uygulamasını seçtim. bu sayede telefondan müzik dinlerken ses açma kapama durdurma devam etme ve şarkı değişme özelliklerini kullanabiliyorum.
      dokunmatiği gerçekten güzel, kaygan ve sağlam bir dokunma hissi veriyor. ekran koruyucu yapıştırmak istemedim bu yüzden.
      saatin mikrofon ve hoparlör ses kalitesi ortalamanın üstünde. dün arkadaşlarımın da bulunduğu bir ortamda saat üzerinden bir telefon görüşmesi yaptım ve etrafımdaki insanlar saatiyle şov yaptı gibi yorumlarda bulundular.
      alarm, uyku analizi, stres ölçer ve nabız ölçeri aktif olarak kullandığım özellikler arasında. ciddi bir yazılımsal altyapısı var ve doğruluğu güvenilir.
      bildirimler eşzamanlı geliyor. hatta arama telefondan önce saate geliyor. tek dezavantajı saatin mesajları yanıtlama özelliği olmaması ama benim için bir eksi olduğunu söyleyemeyeceğim.
      özetlemek gerekirse huawei watch gt 2 ve huawei p20 pro benim için mükemmel bir ikili oldu. bu fiyata gerçekten üstün bir performans sağlayan akıllı saat bence denemeye değer. uzun kullanım sonrasında tekrardan editlerim.

edit: dokunmatiği videolarda bile kasıyor diyenler için, dolma parmaklı olmama rağmen ekranda bir kasma gecikme yaşamıyorum. duşa girdiğimde şarja takıyorum, çıktığımda dolu oluyor, henüz şarjı bittiği olmadı. saat ilk çıktığında aldım, bana bir yerden hediye gelmedi.
    • uzun zaman sonra ilk defa teknolojik bir alete yükselmemi sağlamış olan cihaz. bütçe denkliğinde alınabilir.
    • 2 hafta batarya ömrü, ultra ince tasarım, 3d glass ekran tasarımı. giyilebilir teknolojide çağ atlatan bir akıllı saat deneyimine hazır mısınız?

peki huawei watch gt 2'nin bilindik akıllı saatlerden farkı nedir?

*kirin a1 çipi sayesinde inanılmaz düşük güç tüketimi sağlayarak uzun ömürlü bir pil performansı sunar .

*minimalist estetik tasarımı ile stil ve inovasyonun birleşmesinin benzersiz tavrını ortaya koyar .

*3d camdan oluşan amoled ekranı, ultra ince saat gövdesi ve paslanmaz çelik kasası ile toza ve suya dayanıklılık sağlar .

*aileniz ve arkadaşlarınız ile daima iletişimde kalın! bluetooth arama özelliği sayesinde spor sırasında veya elleriniz meşgulken arama yapabilir veya alabilirsiniz.
    • beklentisi düşük olanlar alsın. akıllı saat arayışında olan birisiyim ve tercih etmiyorum.

çünkü:

* android wear yok, uygulama indiremiyorsun.
      * bildirimleri yanıtlama yok.
      *bildirimlerde varsa görselleri görme şansın yok.
      * google asistan yok.
      * sesli yanıtlama yok.

bu haliyle 150 liralık mi band 4'ün yuvarlak hali gibi görünüyor üzgünüm. ha şarj süresi şahane, ona bir şey diyemem.

şu an için akıllı saat arayanlar için en iyi alternatif:

fossil gen 5

bir de muhtemelen yakında çıkacak olan xiaomi mi watch. bunun için çok net şeyler söylemek için erken ama watch gt'den iyi olacağı kesin.
    hesabın var mı? giriş yap