şükela:  tümü | bugün
  • neden olmasıdır.

hazır google ile araları bozuk bu krizi fırsata çevirip ucuz mühendis gücünü de kullanarak türkiye'de yeni bir platform oluşturabilir.

böylece bizim yeni bir başlangıç yapıp (isim koymak için melabaaa olsun misal)
    melabaaa store
    melabaaa drive
    melabaaa contacts

ve işletim sistemi olarak açık kaynak kodlu melabaaadroid işletim sistemi oluşturabilir.

ayrıca huawei nin sadece telefonu yok, network alanında da mükemmeller. oradan da birşeyler kaparız sonra para basariz...
    üretimi huawei yapsın
    islettim sistemi + geliştirme+ kullanıcı desteği+ network+ telekominikasyon bizden

bence kendi arabamızı üretmekten çok daha iyi olur.

açıklama : olm huawei yi biz çağıracagiz. beleş çalışırız diyecegiz. ben kafadan 5 sene asgari ucretle calisirim.

büyük başkanımız da diyecek ki calisanlarin maaslari ve sigortalari benden diyecek misal.

açıklama 2: olm neyini anlamadınız: biz size os yapalım demeyeceğiz. size işletim sistemini biz yapalım bize gelin diyeceğiz. onlar kendisi de yapabilir bunu biliyoruz zaten.

türkiye için bulunmaz fırsat bence kahrolsun android ve fetö yaşasın melabaaaidroid

açıklama 3: olm neden bu kadar umutsuzsunuz lan. şu ölü toprağını bi atın üzerinizden. bir kerede yaparız a.q deyin. bi r kerede bizden daha güçlüsü yok ulan deyin. yalan da olsa kendiniz inanın la... gözlerinizden öpüyorum huawei ye mesaj atıyorum şimdi "böyle bi fikrimiz var sen ne düşünüyon hacı" diye . bekleyin burdan paylaşırım.

yazdım lan mektubu alın a.q 10 dakika ya da gonderiyorum

tükçe için tıkla

ingilizce için tıkla

ingilizce için tıkla (diğer şakaydı anlayacağınız üzere)

not: allahı nı seven huawei nin eposta adresini gondersin

edit: yani ile reklam yaptığımız düşünen olmuş yani olmazzsa mani olsun nolcak isimsiz bebek mi olur
  • zaten kocaman bir argesi var, os kısmına çin yerine burada yönelirler mi bilmiyorum sonuçta çinde sahip oldukları man power daha uygun.

ancak yönelirlerse ülke içerisinde güzel bir istihdam yaratabilir bu durum.
  • asgari ücret 100 dolara indiği gün neden olmasın.
  • devletin girişimleri ve huawei'ye sağlayacağı vergi avantajlarıyla olabilecek durum.
    burada akademi tarzı bir kurum da açarak hem teknik personel yetiştirme hem de istihdam yaratma konusunda ülkeye faydalı olabilir diye düşünüyorum.
  • çinliler istihdam sağlayacağına sağlamasın daha iyi. çalısan memnuniyetini bir araştırın derim. *
  • gerekli ama yanlış yöntem seçilen öneri. içimiz dışımız hazıra konmak. silikon vadisi silikon vadisi olurken halihazırda dev bir şirket yatırım yaparak o hale gelmedi. sen önce girişimcileri destekleyeceksin, kuluçka merkezleri açacaksın. start-up kavramını olması gerektiği hale getireceksin. devlet desteği sağlayacaksın. bu destek sadece maddi destek değil girişimcilerin önünü açacaksın. sonra bir bakmışsın bizim ülkemizden çıkan bir şirket için çin ekşi sözlüğünde biri "falanca türk teknoloji devinin shenzen'de silikon vadisi kurması" şeklinde başlık açmış.
  • başlığı açan arkadaş sanırım zırıl zırıl gerizekalı. çin türkiye'den yazılımcı ve iş gücü ithal edecekmiş. gülmekten ağzımdaki çayı püskürttüm, bu yaşa kadar iyi gelmişsin aq.
  • çin türkiye den yazılımcı getirtene kadar telefonlarınız kapanacak.
  • her şeyi bilen mal eksiçi tayfa toplanmis gene. siz varsa süzme gerizekalısınız. uygun şartlar sağlanırsa neden olmasın ?