• sahtesinin zibil olduğu bir saat markası. arkadaş çinden sahtesini getirmiş hediye olaraktan, baktım değişik bir kayış kilitleme mekanizması var, bu ne la demeye kalmadı saat kolumda sıkıştı daha da açamadık, ne denediysek olmadı saat açılmıyor arkadaş, en son numune hastanesinde bileğimi kestiler de saati kurtardılar
  • lotoyu vurunca yapacağım ilk iş ayrton senna modelini almak olurdu. spor otomobiller, yatlar, katlar ondan sonra gelir...

işi sadece elinizdeki saatin replika olup olmadığı konusunda sizi bilgilendirmek olan bir departmanları var...

memleketim görgüsüzüyle de güzel diyalog olur.

- saatin ne?
    - eeee hublot.
    - haaa* ben de armani aldım dün bi de rolexim var da onu özel günlerde takıyorum.
    - hmm en iyisi kasyö aslında.
  • 2010 güney afrika dünya kupası ve 2014 brezilya dünya kupasınin resmi zaman tutucusu.
    "üblo" okunur.
  • kendi makinasını üretemeyen ama yuz yildir üreten (bkz: rolex) ile ayni paraya saat satan saat firması.

80k verip buradan saat alıyorsunuz icinden 2-4k lik giris seviye isviçre saatlerinde kullanalan makineler cikiyor.
  • sonradan görmelerin isviçre saati. evet çok pahalı ama, hiç bir kültür, nosyon veya gruba hitab etmiyor. "horlogerie"nin yüz karası. ne gelmişi var, ne geçmişi, yaşı benden küçük. bir şekilde paranın (dilim varmıyor demeye, kibarca diyeyim bari:) dibine vurmuş; rapçi, arabeskçi, futbolcu veya çok kazanan boş kafalı sporcu, çingene, mafya adabını bile bilmeyen mafya üyesinin saati. kısaca, disiplin, kültür, zevk, bilgi sahibi olmadan para sahibi olan insanların saati.
  • marketing başarısı saattir.

horology sevenler genellikle koleksiyonlarına sokmazlar.
  • 2000 doları geçmeyecek işçilikte bir eta makineli saati (eta ile derdim yok, eta iyidir) 14.000 dolara satmaya çalışan, üzücü tarafı ise satan markadır.
    tanım: nusret'e gidip etine şaplak attıran kekoların gözde saat markası.
  • saat severlere rolex fiyatına citizen kalitesini ve invicta görselliğini yaşatan marka
  • son zamanlarda hızlı ve öfkeli tüm yöneticilerde görmeye başladığım saat markası.
    bakıyorum kollarında alengirli bir şeyler var. üzerinde hublot yazıyor.
    kırmızı altın olanı revaçta.
  • carlo crocco tarafından 1980 yılında kurulmuş karlı saat firması.

firma, brim fiyatlarını önceki yıla göre 2 kat, gelirlerini ise 10 kat arttırıp, 450 milyon sfr ye ulaştığından buyuk isvicre firmalarını rahatsız etmiş saat markasıdır.

türkiye’de orjinallerinin dışında birkaç farklı taklidi de satılmaktadır. *
hesabın var mı? giriş yap