şükela:  tümü | bugün soru sor
  • the revenant filminde kendisini leonardo dicaprio canlandıracaktır...
  • aslinda hugh glass'in hikayesi hakkinda fi tarihinde yapilmis man in the wilderness adli bir film daha vardir. klasik sole survivor hikayesiydi, ancak cocukluk gunleri iste, buyulenmis gibi izlemistim.. yetmedi bugun dahi hatirliyorum.s.s

her jack london okudugumda hugh glass'i hatirladim; kurtmus kopekmis, insanoglunun yoldasina yaptigi oruspucucuklugunun binde birini bile yapmaz...

the revenant'i da ayni merakla bekliyecem:)
  • 1800'lerde yaşamış olan başarılı bir avcıdır.

kendisi ava çıkar arkadaşlarıyla. bir bozayının saldırısı sonucu ağır yaralanır. yaraya müdahale edilmeye çalışılır ama enfekte olan yara daha da azar. bazıları geri dönerken hugh glass'ın yanında john fitzgerald ve jim bridger gibi avcı arkadaşları kalır.

geri kalanı için :

(bkz: the revenant)
  • shadehill'den fort kiowa'ya kadar 200 mil boyunca iki aydan fazla bir sürede sürüne sürüne giden amerikalı frontiersman. canını bağışladığı jim bridger daha sonradan ülke çapında bilinen, kansas city'e heykelini diktirecek kadar büyük bir frontiersman olacakken kendisi birkaç sene içinde yellowstone nehrinin kıyısında, iki arkadaşıyla birlikte yaşamına bir arika saldırısında veda edecektir.
  • "jean lafitte" tarafından yakalandığını ve kendisine zorla korsanlık yaptırıldığını anlatmıştır. 2 yıllık zorunlu korsan hayatı sonunda, teksas sahillerine yakın bir noktada gemiden kaçmış ve yüzerek kurtulmuştur… söylentilere göre, kurtulduktan sonra pawnee’ler tarafından yakalanmış ve 7 yıl da onlarla birlikte yaşamıştır. bu süreçte bir pawnee kadınıyla evlenmiş ve hatta 1821 yılında amerikalı yetkililerle görüşmek üzere st. louis’e giden bir pawnee delegasyonunda yer almıştır. "

kaynak: doğayakaçış