şükela:  tümü | bugün
  • wool ve shift adlı iki ayrı bilimkurgu beşlemesinin (silo serisi) yazarı. amerika'da self-publishing yoluyla 500.000 adet sattığı wool serisiyle (ki bu sayı yalnızca kindle versiyonu için) rekor kırmıştır, ve wool serisi amazon'da 1. sırada şu an. kitabın film haklarını ridley scott almış, senaryosu da yazım aşamasında. en güzel haber ise, mayıs gibi türkçe olarak yayımlanacak olması.
  • planlanandan çok önce ülkemize giriş yapan seriyi yazan yazar. mehmet rasim emirosmanoğlu ve gökhan sarı‘nın çevirisiyle monokl yayınları’ndan serinin ilk kitabı olan silo yayımlandı.
  • bu sene monokl'un konuğu olarak tüyap kitap fuarına gelecektir. kendisiyle tanışmak isteyenler kaçırmasın.
  • yarattığı bazı karakterler öyle sevimli ki, başlarına bişey gelecek diye diken üstünde okuyorum kitaplarını. silo serisindeki solo ve kitabıyla dolaşan küçük kız, sand'teki rob bunlardan bazıları. asoiaf'tan daha fazla gerilim yaşatıyor bana.
  • yazarın en bilinen eseri olan silo series son halinde üç kitapta toplanmıştır ve the wool trilogy başlığını taşır. üçlemeyi oluşturan kitapların başlığı sırasıyla wool, shift ve dust'tır.

üçlemenin ilk iki kitabına türkçe olarak da ulaşmak mümkün, son kitap dust henüz çevrilmedi.
  • 1975 doğumlu amerikalı yazardır kendileri.

silo ve vardiya olmak üzere iki kitabı monokl edebiyat tarafından yayınlanmıştır. serinin devam kitaplarını da beklemekteyiz.

standart fikirlerden uzak ve beklenmedik olaylara gebe olan seride inanılmaz karakterle karşılaşacaksınız.

benim baş adamım jimmy olup, silo 17'nin tek tabancası olarak verdiği yaşam mücadelesi sizi kendinizden geçirtecek.

http://www.kitapyurdu.com/…h&filter_name=hugh howey

adresinden satın alabilirsiniz. kamu yararı için çalıştığımı belirtmek isterim.

reklam niyetim yok.

saygılarımla.

edit: serinin üçüncü kitabı "toz" yayımlandı.
  • bizim jenerasyonun en başarılı distopya romancısı, kurgucusudur. aldous huxley mantalitesinde, isaac asimov kıvraklığında ve george orwell derinliğindedir. wool üçlemesi şimdiden klasikler arasında yerini aldı bile. serinin birinci kitabı "silo" ve ikinci kitabı "vardiya" gerek içerik, gerek akıcılık gerekse kalite anlamında son derece tatmin edici bir yolculuk oldu kendi adıma. fakat üçlemenin sonuncusu olan "toz" da aynı lezzeti yakalayamadım maalesef. bolca betimleme sosuna bulanmış, top çeviren, sonu tahmin edilebilir bir eser olmuş.