şükela:  tümü | bugün
  • fransa'nın nice takımının 19 yaşındaki yetenekli kalecisi ileriki yıllarda adından söz ettireceğe benziyor. yer tutuşu ve refleksleri çok iyi.
  • onumuzdeki sezon muhtemelen milan formasini giyecek olan fransiz kaleci.
  • fm 2008'in sağlam genç kalecilerinden. tam newcastle'a almıştım ki tv'de lyon'la anlaştığı haberini gördüm. yıkıldım.
  • tottenham hotspur ve ac milan'ın tekliflerini kabul etmeyip,10 milyon pound civarı bir ücretle olympique lyon ile anlaşan,ogc nice'in gelecek vaadeden yetenekli kalecisi.bu da demek oluyor ki lyon iki üç sene sonra bu çocuğu da bir bavul paraya satar aha buraya yazıyorum.
  • ligue 1'de mac basına bir golden daha az yiyerek (su ana dek 17 macta 12 gol) lyon hanedanlıgının surmesini saglama konusunda en önemli koz olacak gibi gozuken; bir kaleci icin ucuk sayılabilecek bir bonservis bedeli olan 8,5 milyon euro'nun altında ezilmeyen; zaman zaman tecrübesizliğini olmadık bazı topları sektirerek gösterse de kalecilik kumasının saglam oldugunu hissettiren fransız kaleci. fiziksel olarak biraz çelimsiz durması en büyük handikapı. birkaç kiloyu kas olarak alıp reflekslerini yitirmeden irileşirse özellikle birebirlerde etkinliği cok artacaktır. fransamilli takımında ise mösyö raymond domenechin kendisine oranla hem daha vasıfsız hem de daha önemlisi güvenilmez olan marsilya kalecisi steve mandanda'nın ardında yedek kaleci olarak beklemektedir. domenech kabusu milli takımın uzerınden kalktıgında milli takım kalesini de devralacaktır. dunyada artık kaliteli kalecinin nerdeyse hic yetismedigi dusunulurse 5-6 sene sonra en buyuklerden birinin kalesine transfer olması olasıdır; ancak bir kaleci icin bu adamı satın alabilecek miktarda bonservisi kim gozden cıkarır o mechuldur. lyon, bu adamı alıp satarak para kar etmekten cok bir seferligine bonservis bedeli odeyip en az on yıl süreyle kalesini guvence altına almak istemis gibi gozukmektedir. gregory coupet'in lyon kalesine gecirdigi süre dusunulurse lyon'un kaleci konusunda diger oyuncuların aksine istikrar tercihinde bulundugunu soylemek mumkundur; -ki bu adam coupet'den su anki haliyle bile kesinlikle daha iyidir.
  • gregory coupet'nin yaşlanması ve sebastien frey'in milli takımı bırakması sonucu fransa milli futbol takımının yakın gelecekteki bir numaralı kalecisi olmasına kesin gözüyle bakılan 26 aralık 1986 doğumlu yetenekli kaleci.
  • dünyanın en iyi 5 kalecisinden biridir üstelik sadece nazarımda değil. manchester united'in kalesine de pek bir yakışır
  • solak.
  • 7 nisan 2010 bordeaux lyon maçının son dakikalarında mükemmel bir kurtarış yapıp,takımının yarı finale çıkmasında büyük rol oynayan kalecidir.