şükela:  tümü | bugün
  • bir yargıtay tavsiyesi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…vukatlik_yapsin_.html

güzel. umarım cerrahlık için de böyle şeylerin ileride gerçekleşme ihtimali kazanır da evde biftek yaparken kazandığım et kesme becerim sayesinde ben de bir cerrah olur, saygın bir meslek kazanmış olurum.

ek: cahil cühela kesimden aldığım mesajlar şu şekilde;

"cerrahlik ile avukatligi bir nasil tutuyorsun ? kanun madde yazili avukatligi herkes yapabilir, cerrahiligin kesip biçmenin yazili kitabi mi var? ki zaten bundan 100 yil once tip okuyanlar mi yapiyordu cerrahligi. ulan cahil surusu doldu ortalik…"

"cerrahlık usta-çırak ilişkisiyle öğrenilir. sen schwartz ı milyon kez oku yine de hocanın sana kazandıracağı ufak detayları öğrenemezsin."

"lan allahın cahili, sen bilmezsin cerrahlık usta çırak ilişkisiyle devam eden bir zanaattır"

ayrıca;
    (bkz: dunning-kruger sendromu)
    (bkz: konu kilit)
  • hukuk fakültelerinin kalitesini tartışıp ileri taşımak için neler yapabiliriz diye düşünmek gerekirken mevzu nerelere gelmiş.
  • mahkeme kararları dışarıdan gelen emirlerle belirlendiği için avukatının kim olduğunun bir önemi yok açıklamasıdır.
  • olur. bana uyar.

üç gün sonra "vekaletimi verdiğim kabzımal beni boşayamadı" diye ağlayan mal sürülerini görmekten baya keyif alırım şahsen.
  • (bkz: ekşisözlük yazarları yargıtay üyeliği yapsın)

benim de böyle bir fikrim var.
  • desteklediğim tavsiyedir. onca yıl okuyup ekmek verip bilgilerimizi satıp paraya çevirecek noktaya geliyoruz. müvekkil; sen şimdi naptın da bu kadar para istiyorsun, zaten iki satır bir şey yazıp iki dakikalığına duruşmaya girdin bunun için bu kadar para ödenmez diye triplere giriyor. müvekkil’in tamamlamadığı eksik belgeler ve verdiği yanlış bilgiler yüzünden davayı kaybetsen senden kötüsü yok, davayı kazansan karşı vekalet ücretine bile göz dikiyor. avukat olmayanlar bu işi yapmaya başlasın, süreleri kaçırsın, yetki görev birbirine girsin, itiraz etmeyi bile beceremesin, dava üstüne dava kaybetsin de kıymetimiz ortaya çıksın. talep ettiğimiz parayı son kuruşuna kadar hak ettiğimiz anlaşılsın.
  • destekleyeceğim uygulamadır. nasılsa herkes memlekette her şeyi biliyor, girsinler mahkemeye, kafalarına göre takılsınlar, hakim karşısında ağızlarına geleni söylesinler, olası en zararlı şekilde çıksın karar, ardından gelip burada "ayrancıçeşme sulh mahkemesi rezaleti" başlıkları açarlar.

belki bu şekilde avukatlık mesleğinin ne olduğunu öğrenirler, paşa paşa öderler paralarını.

bizim insanımız başka türlü öğrenmeyecek nasılsa.
  • avukat olamayan aptal bir çocuğu mu var acaba.
  • (bkz: tabii lan manyak misin) hatta nusret'e de genel cerrahi diplomasi verilsin, klinik acsin adam nusr'et`lerin yanina.
  • misal ben sarhoş olduğumda uçuşa geçiyorum, demek ki pilot olabilirim!?

düz mantık!

liyakatin anasını siken bir ülkeden ibretlik manzara...