şükela:  tümü | bugün
 • final sınavı sorusunda 20 yaşındaki erkekle 14 yaşındaki kız çocuğunu evlendiren marmara üniversitesi hukuk fakültesi profesörü ekrem buğra ekinci'nin son vukuatı.

  mevcut arkaik zihniyetten tamamıyla kurtulmadan bu ülkenin kadınlarına huzur gelmeyecek belli ki.

  https://www.cumhuriyet.com.tr/…u-evlendirdi-1748630
 • mide bulandırıcı değildir.

  dersin adı türk hukuk tarihi, derste osmanlı hukuku işleniyor ve sorular da ona göre sorulmuş.

  herbokolog eksi sözlük yazarları ve cumhuriyet gazetesi yazarları bilmeden atıp tutmasa keşke.

  geçen dönem aynı dersten(başka bir üniversitenin hukuk fakültesinde)ben de sorumluydum ve bunun gibi bi sürü şey işlendi derste, sınavda da geldi. sazan olmayın aq
 • sualler yazması ile zaten zihniyetini belli etmiş soru için kurduğu hikaye ile taçlandırmış ve mideleri bulandırmıştır
 • hele bi de anayasa hukuku falan var 61 anayasası mı dersin 82 anayasası mı tam darbeci bunlar.
 • trump haklı gerçekten. sol medya haber çarptırıp yalan söylemekten başka işe yaramıyor.

  bu gazete doksanlarda her satırını okuduğum gazete. şu anda götümü silmem.
 • (bkz: püh ona çok ayıp etmiş)
  tıp fakültesinde de jinekoloji ya da üroloji ile ilgili bir derse umarım rast gelmez diyeceğim suser başlığı. o.0
 • hukuk profesörümüzün uzmanlık alanı sanırım şer-i hukuk. oradan yürümüş hoca efendi.
 • marmara hukuk fakültesinde eğitim görmüş olanlar belki bilirler, ekrem buğra ekinci işini dört dörtlük yapan bir hocadır. kendisi türk hukuk tarihi (şeriat hukuku) dersini öğretir. işini iyi yapmasından kastım, şeriatın gerçek yüzünü olduğu gibi anlatır, eğip bükmez. çocuk evliliği, islamda evliliğin satış sözleşmesi olması durumu, mürtedlerin cezalandırılması, evlilikte ve toplumda kadının yeri, mahkemelerde kadının şahitliğinin yarım olması, mirasta kadının payının yarım olması vb... hukuki terimlere hakim olanlar dediklerimi daha iyi anlayacaktır diye düşünüyorum.

  sonuç olarak; bu kadar tepki gösterilmesinden anladığım kadarıyla türkiyede islam dinini ilk kez duyan insanlar var galiba. dinin özünü, islamın ve şeriatın kendisini eleştirinin hedefinden çıkarıp, soru soran adama tepki göstermek mantıksız ve ahmaklıktır gibi geliyor bana.

  evet islam ve islam hukuku budur: ve biz buna sonuna kadar karşıyız
 • cumhuriyet gibi yalan haber yapan gazete yok, pardon akit var işte. ikisi de aynı.

  şimdi aptal muhalifler damlar .
 • sizin kafanız mı güzel ?? toplumdan bu kadar kopuk olup bu durumları eleştirmek için nasıl bir kafaya sahip olmak gerek? olası bir senaryo karşısında sorulmuş gayet mantıklı sorular, geleceğin avukatları nasıl davalarla uğraşacağını tahmin edemiyor mu? eğer bu tarz senaryolar bu öğrenciler için ağır veya travmatik geliyorsa gerçekten avukatlık mesleğini icra edip edemeyeceğini sorgulaması gerekir. bu yapılan sadece kişiye yönelik karalama kampanyasıdır.