şükela:  tümü | bugün
  • avukat-hakim-savcı tüm hukukçular omuz omuza grubunun admininin despot yaklaşımına karşı kurulmuş, şimdilik 1.000 üyesi olan gayet güzel ve özgürce paylaşımların yapıldığı facebook grubu. gruptan tasfiye edilen özellikle hdp'li hukukçuların yoğunlukta olduğu yeni bir facebook grubu.
  • kurduğu facebook grubu sebebiyle türkiye barolar birliği başkanlığı hayali kuranları çıldırtarak saçma sapan iftiralar atmasına sebep olan facebook grubu.

şaka gibi ama değil, sadece bir facebook grubu. haysiyet cellatlığı yapanlar açısından ise saldırılmaya başlanan bir kale.

ilkokul seviyesinde ve rte tarzındaki basit saldırıya kısaca göz atalım:

" ekşi sözlükten onun bunun yazılarını kendisininmiş gibi araklayarak paylaşarak saf sosyalist hukuk öğrencilerini tavlamış bir sinsilik abidesinin kendisine yarattığı örgüt sempatizanı marksist bir gettodur. "

marksist bir oluşum değildir. getto lafı ise başlı başına saçma. bu memleketin yarı cahillerinin ben biliyorum zannedip konuşması ise başka hikaye.

"adına kanmayın. grubun yarısı hukukçu olmayan kişilerdir. sırf tasfiye edildik ama güçlüyüz imajı verebilmek için marksist kim varsa doldurulduğu dandik bir yapıdır."

yalancıyı sevsinler mi? şu an sayısı 3000’i geçen hukukçu mevcuttur grupta. aksine kim varsa doldurup sayı üzerinden kendini tatmin eden kifayetsiz muhterisler bellidir.

" zaten taklitler asıllarını yaşatır. bu grubun aslı da 31bin hukukçudan oluşan avukat hakim savcı tüm hukukçular omuz omuza grubudur. (bkz: avukat hakim savci tum hukukcular omuz omuza). türkiye'deki hemen hemen tüm hukukçu gruplarının babası olan en büyük hukukçu grubu olan omuz omuzada paralel örgütlenerek ve oradan üye tırtıklayarak birilerine sanal da olsa hegamoni alanı yaratmak peşindeki bir ideolojik oluşumdur. "

bakınız çok tatlış bir yalan daha. bu kendisini dev aynasında görmeler gerçekten tuhaf bir ruh hali. neymiş ? diğer tüm facebook gruplarının babasıymış? facebook’u da siz mi kurdunuz gülüm? yazmaya çalışıp, insanların haysiyetine saldırdığı için tüm gruplardan atılan ssk değil miydi? yazabileceği mecra kalmayınca burayı kurmadı mı? grubu büyüten grubun dinamik unsurları bir mütalaa, iki dandik haber sitesine konuşma, üç iktidar yanlısı barolara cmk semineri vermeye gitme sevdası sebebiyle dostlarına hançer çekenler değil mi? dost sofrasında bulunduktan sonra brütüs edasında hareket eden şahıslar bugün “ ama biz rakı içmiştik ” diye ağlamıyorlar mı?

" kendinden evvelki gettolar gibi gibi bir süre sonra bitmesi kaçınılmazdır. zira, doğumu sakat doğumdur. temeli zararlı bir ideoloji ve menfaate dayanmaktadır. bu vesile ile hatırlatmak isteriz ki sosyalist naif kızlar! kendinizi kimi yaşı geçmiş, fiziği bitmiş ablalarınızın gönüllü yaptığı gibi bu marksist kart zamparalara yem etmeyin. "

doğada her şeyin bir ömrü vardır. ancak hiçbir şey yok olmaz. görevini tamamlayan unsurlar yerleşik hatıralarını dünyaya armağan ederek geri çekilirler. dün cinsiyetçi karakteri ve cinsellik sevdası sebebiyle suç işleyenlerin yanında duran bugün zararlı diye aşağılanan insanlar değil miydi? kendinize saygınız yok, öğrendik. ama rica ediyorum başkalarına saygı duyun.

" ha bu arada, bazı sinsi üyeleriniz omuz omuzada kendinizi tanıtıp, omuz omuzadan üye çalıp kendinizi platform olmuş sanmayın. özelden omuz omuza üyelerine mesaj çekip üye araklama taktiklerini bırakın. yiyorsa, çapınız ve felsefi derinliğiniz yetiyorsa kendiniz büyüyün. "

facebook kullanan hukukçu sayısı belliyken, kendi büyüme metodunu başkalarına ne hakla yasaklamaya çalışırsın anlamam. savcı vedat yol verdiği gün bu şekilde büyüyen sen değil miydin? kaliteli kalemler gitti ve dinamik yapımız bozuldu diye neden açıkça itiraf etmiyorsun? hali hazırda neden düşmanlık yaratıp bununla besleniyorsun?

" unutmadan, mmk ya da benzeri omuz omuza fenomenleri bu gettoya iki nedenle gelmezler. birinci neden fenerbahçede oynayan bir forvet, asla siirt pervarispor'a oynamaya gitmez. "

futbol bilmiyorsan örneğini vermeyeceksin. real madrid, barcelona, manchester united gibi takımlarda oynayan büyük futbolcular neden bugün türk liglerinde? tam da işte bugün aynı sebeple sende yazanlar emekliye ayrılmak üzere olan futbolculardır. diğer yanda ise posta’da yeni bir heyecan var. hakkında kötü söz söylenmemiş, iftiralarınızdan uzak, sizin henüz çamur atmadığınız genç/tecrübeli yeni kalemler yazıyor orada. derdi olan insanlar yazıyor gülüm. baba imkanıyla akademisyen olanlar barolar birliği koltuğuna tekrar geçmesin isteyenler, avukatlar artık çağlayan’da sürüklenmesin isteyenler, yok sayılanlar, tutunamayanlar, güzel insanlar yazıyor posta’da. senin sayfandan senin yüzünden gittiler diye bu gidenleri neden kötü yapsın? 3000 kişiyi haksız ilan edip nasıl tek başına haklı olabilirsin? bunu düşünmek ister misin?

" 31bin kişilik hukukçu grubunu bırakıp niye 3000 kişilik gruba gitsin ki bunların zaten 250si hariç hepsi omuz omuza grubunun ortak üyesi. "

seni başkan yaptırmamak için ;)

" ikinci neden, omuz omuzayı bölme operasyonunu tezgahlayan bazıları, kendilerinden daha karizmatik, zeki ve bilgili kişileri aynı ortamda istemezler. istemezler ki gölgede kalmasınlar. gölgede kalırlarsa sinsi amaçlarını gerçekleştiremezler. grubun kuruluş saikinin detayı için inceleyiniz aşağıdaki linkteki caps.
    marksist kız tavlama teknikleri "

çok sevilen kıymetli hukukçu ablalarımız, ağabeylerimiz mevcut. biz sizi de öyle bilirdik. keşke artık bu çamur atma operasyonunu bıraksanız da ileriye dönük neler yapabiliriz bunu irdeleseniz. bizle uğraşmayın artık. iftira atmayın. lekelemeye çalışmayın. yeter.

son söz niyetine;

jedi lord kardeşim,

sana bu yazıyı yazdırana selamlar. ne zaman isterse yine bir sofrada buluşur hatalarını/hatalarımızı konuşuruz. nefret bizlere göre bir duygu değil. sen de cevaben yazacaklarında bunu gözetirsen sevinirim. ben daha da başka kelam etmeyeceğim. ancak insanların nerede kendini ifade etmek istediklerine bu şekilde müdahale etme çabanız komikleşiyor. benim söylemek istediklerim bunlar.
    selamlar, sevgiler.

not: bazı kısımlar fazla sert ve iğneleyici oldu farkındayım ama sadece daha hiçbir şey söylenmediğini, daha fazla uzatırsak daha fazla üzüleceğimizi göstermek için yazılmıştır o kısımlar. bu fasılda başka cevap vermeyi tercih etmeyeceğim.
  • karşıtlarının, niteliği ve kaliteyi üye sayısıyla ölçebildiği grup. -araklama- gibi muhteşem deyimleri kullanmaktan imtina etmeyip, mevzuyu kadın-erkek tavlamaya indirgeyen (bkz: jedi lord)'un nedense nefret söylemi çıkışından zerre bahsetmemesi gayet centilmencedir. iki gün önce bir arkadasımın eklemesi üzerine, hukukçular postası grubuna dahil oldum. gördüğüm kadarıyla herkes'in istediği herşeyi paylaştığı, kimsenin kimseye müdahale etmediği bi grup. aylar önce tüm hukukçular omuz omuza grubuna girmiştim, cok kasıntı geldiği, hiyerarşi sezdiğim için bi saat sonra gruptan ayrılmıştım. tabi benim ayrılmış olmam öteki grubu daha niteliksiz ya da daha kalitesiz yapmaz. ben isterim ki hukukçulardan oluşan onlarca grup olsun, biz bir çoğuna girip paylaşımlarda bulunalım, birşeyler öğrenelim ya da goygoy yapabilelim. bu sebeple mizah dergisi geleneğinde ki mevcut ayrılma durumunun "ayrı eve cıkmak" olarak adlandırılmasını tercih ederdim. illa birşeyler söylenmesi gerekiyorsa grup yöneticilerinin kendilerine isnat edilen fiillere nasıl cevap verdiğine bakılmasının yeterli olduğunu düsünüyorum. sonuç olarak iyi olmuş, hoş olmuş. grup üye sayısı daha da artar hatta burdan da kopup başka gruplar kuranlar olur umarım.

edit: hiyerarşi ile ilgili söylemimi geri alıyorum. gruba tekrar dahil olduğumda, böyle olmadığını gördüm.
  • şu anda bu başlığı tartışan grup adshsjdlşsiaisfjsk.
  • ergenliğini yaşayamamış bir kısım hukukçunun da iştigal ettiği oluşum.
    diğer adı "hukukçuların tatlı telaşı" olabilir pekala.
  • bir çok facebook grubunun aksine bir adamın tekelinde olmayan, her kararın admin kurulunca ve oy eşitliği halinde preatorlar'a da danışılarak alındığı ve bu açıdan oldukça demokratik bir gruptur. içeriği yalnızca hukuki paylaşımlar değil, her türlü eğlence amaçlı paylaşımın da yapılarak geyik çevrilebildiği bir yerdir. bir süre sonra bağımlılık yapar, fiziken görüşmediğiniz bir çok üye abiniz, ablanız, kardeşiniz gibi olur. ihtiyaç sahibi öğrenci arkadaşların derdi dinlenir, zaman zaman yardım paylaşımları yapılarak sosyal sorumluluğun da dibine vurulur. bir hukukçunun çok şey öğreneceği, iyi dostluklar kurabileceği, mesleki dayanışmayı canlandıran nadir gruplardan biridir.
  • oroso tororost yovoso...

hayatında terörist görmemiş yavru kurt ulumasıdır. başka bir şey değil. sayfada terörist olsa böyle açık açık buralarda yazamayacağını herkes bilir. sayfada terörist olsa sırf kimliğini öğrenip bacaklarını kırmak için suç duyurusunda bulunup sokağa çıkamaz hale getireceklerini de bilirler. sayfada terör ve teröriste dair bir şey olmadığını bilmenin rahatlığıyla da gelip buralarda böyle ağlarlar.

tamam kardeşim.
    olan oldu.
    en büyük sizseniz gidin devam edin.
    sizin kalitenizde biri çıkıp da yarın bir gün hakkınızda açılan davaların dilekçelerini yayınlar, bunları yök'e bildirirse o zaman iş iyice çirkinleşir.
    iyisi mi uzatmayın.

hala dostane çözümden yana olan bir arkadaşınız olarak söylüyorum.
    rica ediyorum uzatmayın.
    lütfen...

gerçi kime neyi anlatmaya çalışıyorum ki...
    bunu yazdıran adam, yarın bir gün de çıkıp " teröristler bana saldırıyor " diye çıkıp kuzu rolüne bürünür.
    akıl, fikir...
  • arkadaşlarımla aramın bozulmasına sebep olan grup :(

geçen bir arkadaşım grupta pkk propagandası varmış doğru mu diye sordu. orospu çocuklarının yalanı, inanma dedim. cinsiyetçi küfürüm için kınadı. annesinin mesleğiyle kişileri yargılayamazsın diye uyardı. beni bu iddiamı ispatlamaya davet etti.

arkadaşın pkk propagandasını ispatlasın, onun kahpe eniği olduğunu ispatlamak boynumun borcu dedim.

küstü.
  • her görüşe sahip hukukçular vardır burada. iddia edildiği üzere pkk seviciliği yapılmıyor. ülkücüsü de var atatürkçüsü de, devrimcisi de. olması gerektiği gibi kimseye fikirlerinden dolayı ambargo uygulanmıyor. ancak bu özgürlük ortamı birilerinin kanına dokunmuş olsa gerek ki kendi dar pencerelerinden bunu algılayamamış, klavye ishaline yakalanmışlar.