şükela:  tümü | bugün
  • yaşama sevinci bırakmayan ve her şeyden bıktıran olaydır.

    gücüm olsa ülkeyi terk ederdim ama artık tek başına karar alamayacak durumdayım. yaşadığım 33 senede hak hukuk konusunda 1 gram ilerleme olmadı ve bundan sonra da olacağını sanmıyorum. şu adalet denen şey bir gün herkese lazım oluyor ve bunun bir standardı olmadığı sürece de bugün hukuktan memnun olan yarın şikayet ediyor. hakim güçler bile 2012 de hukuk şöyle olsun dedi, değişiklik yaptılar. 17 aralıktan beri kendi yaptıkları hukuk sisteminden dolayı ağlıyorlar.
  • yargının ele geçirilme süreci sonrasında gerçekleşen durum.
    kanunsuz davranmayı alışkanlık haline getirmişlerin başkanlığında hareket edenlerin, işlerini yoluna koymak için diledikleri gibi evirip çevirme keyfiyetlerinden dolayı, hukukun yok hükmüne gelmesi.
  • "adalet çok güzel ya gelsenize. ne lan bu? manyak mıyız memleketçe? adil olmak çok mu zor? adalet gerçekten en zor şey mi türkiye’de yoksa? çıkar ağları geleceğimizin önüne vahşice örülmüş mü? memleketin tüm dereleri hes, tüm vadileri termik – nükleer santral mı olacak? bütün plajlar zenginlerin, bütün sahiller yabancıların mı olacak? aaa, çoktan olmuş bile."

    kaan sezyum