şükela:  tümü | bugün
  • yaşama sevinci bırakmayan ve her şeyden bıktıran olaydır.

gücüm olsa ülkeyi terk ederdim ama artık tek başına karar alamayacak durumdayım. yaşadığım 33 senede hak hukuk konusunda 1 gram ilerleme olmadı ve bundan sonra da olacağını sanmıyorum. şu adalet denen şey bir gün herkese lazım oluyor ve bunun bir standardı olmadığı sürece de bugün hukuktan memnun olan yarın şikayet ediyor. hakim güçler bile 2012 de hukuk şöyle olsun dedi, değişiklik yaptılar. 17 aralıktan beri kendi yaptıkları hukuk sisteminden dolayı ağlıyorlar.
  • yargının ele geçirilme süreci sonrasında gerçekleşen durum.
    kanunsuz davranmayı alışkanlık haline getirmişlerin başkanlığında hareket edenlerin, işlerini yoluna koymak için diledikleri gibi evirip çevirme keyfiyetlerinden dolayı, hukukun yok hükmüne gelmesi.
  • "adalet çok güzel ya gelsenize. ne lan bu? manyak mıyız memleketçe? adil olmak çok mu zor? adalet gerçekten en zor şey mi türkiye’de yoksa? çıkar ağları geleceğimizin önüne vahşice örülmüş mü? memleketin tüm dereleri hes, tüm vadileri termik – nükleer santral mı olacak? bütün plajlar zenginlerin, bütün sahiller yabancıların mı olacak? aaa, çoktan olmuş bile."

kaan sezyum
  • 15 temmuz 2016 darbe girişimi projesinden 5 gün sonra ilan edilen, peşpeşe uzatılan ve halen daha içinde olduğumuz ohal döneminde çıkan khk'larla birlikte görülen bir gerçek.

ocu bucu şucu falanı geç, gidip fetullaha bjowjob yapmış bile olsa bir devlet çalışanını öyle adını yazıyorum listeye hadi attım seni diyerek atamazsın. böyle bir kanunsuzluk yok. cunta döneminde bile bunun bir ayarı varmış. en kötüsü de bunları savunanlar var.

bu kişilerde fetöcüler illa ki var, hatta yarısından çoğusudur belki de. ama bu insanların kamu görevinden uzaklaştırılması bu yolla yapılmaz. kurum içi disiplin uygulanır, terör örgütüne üye olma gibi bir suçun kanıtları ve cezası bellidir. bunun üzerine kişi açığa alınır, hakkında soruşturma başlatılır. soruşturma sonucuna göre hareket edilir. hukukça suserlar daha net anlatır mahkemeye giden süreci. en son sanık olduğu koltuktan hakimin kararıyla suçlu olarak kalkarsa işinden atılır ve bunda hiçbir sorun yoktur.

ama kalkıp hadi ben şu adını yazdıklarımı atıyorum bunlar suçlu galiba derseniz bunun adı haydutluktur. bunun normalleşmiş olması şu an ülkemizin ne kadar boka battığının ispatıdır.