şükela:  tümü | bugün
 • 19 aralık 2009'da ergenekon kumpasında hakkındaki iftiralara dayanamayıp intihar eden yarbay ali tatar'ın intihar mektubunda geçen, tam da "hukukun temel kurallarından" olabilecek cümle.

  mektubun tamamı şu şekilde:

  "sevgili nilü, ailem ve beni bulan yetkililere, öncelikle başınızı öne eğdirecek hiçbir şey yapmadım. başınızı dimdik tutun. ama ben bu hukuksuzlukla yaşayamam. belki benim ölümüm benim durumumda olanların aydınlığa çıkmalarına vesile olur.

  içim buruk. bana bu oyunu oynayanlara ve sahip çıkmayanlara kırgınım. yaşadıklarımı ikinci defa kaldırmam mümkün değil...

  o deliğe bir daha dönmektense mezara girmeyi tercih ederim... bu şekilde ölmeyi hiç istemezdim.

  böyle bir ölüme en çok karşı çıkan insanlardan biri de benim. ama kader böyleymiş. hepiniz hakkınızı helal edin. beni rahmetli babamın yanına gömün. eşimi ve gökçenimi size emanet ediyorum.

  kızımı ve eşimi yalnız bırakmayacağınızı, bu işin peşini bırakmayacağınızı biliyorum. tek tesellim sizleri son bir defa, hep birlikte görmek oldu. (o sabah aile fertlerinin büyük bölümü tatar’ın evindeydi.)

  gökçen’im derslerine çık iyi çalış. iyi çalış ve önemli yerlere gel ki, benim hesabımı sorabilesin.

  hukuksuzluk sürecine hukuk adına saygı gösterilemez... bu şekilde giderseniz ne yönetecek ne bir ordu ne yaşayacak cumhuriyet, bir ülke bulamayacaksınız....

  şunu bilin ki, en küçük suçu ve günahı olmayan ben bu yapılan hukuksuzluğa isyan ve bu karanlığa bir nebze ışık olabilmek için hayatıma son veriyorum." [kaynak]
 • ali tatar'ın intiharına sebep olan tem şube müdürü yurt atayün, özel yetkili savcı süleyman pehlivan ve hakim davut bedir şu an fetöden dolayı hapistedir.

  "ben bu davaların savcısıyım, şikayeti olan bizzat bana konuşsun." diyen kişi dönemin başbakanı recep tayyip erdoğan'dır.

  savcısı olduğu davada türk silahlı kuvvetlerinden yüzlerce kişi suçsuz yere hapsedilmiş, yerine geçen hainler 15 temmuz'u gerçekleştirmiştir.

  dönemin savcısının unutulmaması için tarihe bir not, ve 'şehit' yarbay ali tatar'ın ailesi için başsağlı olsun.