şükela:  tümü | bugün
  • bugün de gözlerimizle gördüğümüz gerçek.

27 nisan' da başbakan binali yıldırım bedelli ile alakalı açıklama yaptı. 28 nisan' da mahir ünal çıkıp yalanladı. ilgili kaynak;

https://www.toplumsal.com.tr/…k-gundemi-h21746.html

peşine bir kere hükümetten bedelli sesi yükseldi bu seferde milli savunma bakanı nurettin canikli yalanladı. ilgili kaynak;

https://tr.sputniknews.com/…delli-askerlik-erdogan/

peşine başbakan binali yıldırım'dan rakamlarla bedelli askerlik açıklaması geldi. bu sefer adeta bir tiyatro havasında, bugün ahaber'den bakanlıklar çalışmalara başladı, seçimden sonra ilk iş, bedelli için yalan diyenlere inanmayın gibi haberler yapıldı. fakat akşamında cumhurbaşkanı böyle bir şey olmadığını açıkladı.

açıklamalardan da belli olduğu gibi hükümetin bedelli açıklaması bariz şekilde seçim öncesi kafası karışık bedelli bekleyen vatandaş ve ailelerinin vaatlerle oyunu almaya yönelik. ortada bir çalışma var mı orası da meçhul, hükümet ve ahaberin her biri seçmen olan bedelli bekleyen vatandaş ve ailelerinden oy kopartma çabasında.

hükümetin şu an bedelli çıkartmaması için hiç bir sebep yok. bedelli haberlerinin hiç bir tanesi gerçekçi durmuyor, durmadığı gibi de yakın gelecekte ümitte vaad etmiyor.

muhalefetin ise en azından vaatleri gerçekçi, muharrem ince askerliği 2 aylık eğitim ve isteyene asgari ücret ile 12 aya tamamlanacağı bir sistem getirilebileceğini bu konu hakkında çalışma yapılacağını söyledi.

meral akşener ise bedelli askerliğe verdiği destek ortada.

oda tv'nin bir nabız yoklaması yaptığı haber;

https://odatv.com/…partiye-oy-verecek-04061851.html

bedelli platformu takip eden arkadaşlar platformun başarısı 3 seçimdir gözle görülüyor. platforma güvenenler hala bekliyor. bu gençlerde platform adı altında mecliste fink atıyor, bağlantısını kuruyor, işine bakıyor.

bedelli bekleyen bir vatandaş olarak, elinde bu gücü bulunduran hükümetin vaatlerinde ciddi ise seçim öncesi bedelliyi çıkartması, aksi taktirde ise bedelli bekleyen bunca insanın şu yaş olmalı, bu para olmalı diye paçaları sıvamadan önce kararlılığını ve ciddiyetini göstermesi, hepimizin adına atılacak en iyi adım olarak gözüküyor. gönül isterki zorunlu askerlik kalsın fakat şu an için en iyisi bu.

bir şeylere kanmadan ve gelecek planı yapmadan önce kararımızı düzgün vermeliyiz.

edit: bugun yapilan programda binali yildirim böyle bir çalişma yok. haberler yalan dedi. her şey ayan beyan ortada.
  • siyasiler bu bedelli askerlik yasasını her zaman "kullanıyorlar."
  • bizler ki çoğumuz yüksek lisans, doktora öğrencisi, bedelli bir süre daha çıkmazsa prof. adayı olacak bedelli askerlik bekleyenleriz. kendi seçmeniyle karıştırmasın akp. önce icraati görelim yavrum hadi bakalım bekleme yapma devam et!
  • gerçekten son gelişmeler doğrultusunda var olan ancak bunu bekleyen kitlenin neden bu düşüncede olmadığını merak ettiğim durum.

neden bu konu hakkında ortak görüşümüzün bu olduğu dillendirilmediğini merak ediyorum. ben bu durumda olan bir seçmen olarak mağdur ediliyorum.