şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu andaki ekonominin kötüye gidişinin en göze batan etkeninin döviz kurları olması ve bu kurların şu anki vaziyette kolay kolay eski noktalara dönemeyeceği öngörüsünden ötürü, erdoğan’ın seçim öncesi de nabız yokladığı ve pek gündem olamayan (bkz: yerli ve milli para) mevzusunun yakında hayata geçirileceği gerçeğidir.

  (bkz: yeni manat)

  azerbaycan’ın eski parası olan manat’ın ,1992 yılından 2005 yılına kadar 300 kez değer yitirmesiyle azerbaycan’ın para birimini değiştirerek yeni manat’a geçmesi sağlanıp 5000 eski manat’ın 1 yeni manat’a eş değer sayılacağı duyurulmuştu.

  neyse kısacası yakında gerçekleşeceğini umduğum değişikliktir. keşke şu anda doğru hamlelerle yeni para birimine ihtiyaç bırakmayacak köklü değişimlere gidecek bi hükümet olduğuna inansaydım da bu entryi hiç girmemiş olsaydım dediğim durumdur aynı zamanda.
 • boklu donu çıkarıp kıçını yıkamadan yeni don giymek gibi bişey olsa gerek
 • yapılmış hali için : (bkz: sikcoin)
 • (bkz: ak coin)
 • (bkz: yerli ve milli para birimi)

  ben de diyordum bu ingilizlerin tl para birimini niye kullanıyoruz diye.

  değil yeni para birimi; yer altından yeni maden çıkarsa bu ekonomiyi düzeltmez. bu şekilde yaptığınız kaçıncı saçma ekonomi planı bu? yani şunun neden daha çok para basmıyoruz fikrinden daha saçma olduğunu görmek bu kadar zor olmamalı. bir ülkenin para birimi yine aynı ülkenin ekonomisi kadar güçlüdür. abd gerizekalı zaten 'dolar' ismini çok sevdiği için 400 yıldır kullanıyor.

  kasmayın lan bu kadar hükümeti kurtarmak için. her gün sayfa sayfa yazıyoruz tek çözüm ''üretim'' diye. hani biz sesimizi duyuramıyoruz siz söyleyin onlara.