şükela:  tümü | bugün
  • birisi buna aday gösterilme sözü vermiş, gösterilmediği için bu tepkileri bunu anladık.
  • devreleri yanmış, büyük ihtimalle bilgi tıkanıklığı yaşıyor. kendisinde klasik chp bağnazlığı görmek üzücü. aynı düşüncelerini farklı cümlelerle ifade etse çok kişinin aydınlanmasını sağlayacakken halka karışmak kendisine pek iyi gelmemiş.

zamanında ''sinemaya gitmeyi vakit kaybı olarak görüyorum, eşim ve çocuğum gidiyor sadece'' dediğinde nöron yorgunluğu sinyalini vermişti aslında.
  • huzurlarınızda yeni savcı sayan

sakalları da var.
  • ekmeleddin ihsanoğlu'nun şeriatçi olduğunu iddia etmiş takıntılı kişi. gerekçesi de islam işbirliği teşkilatında genel sekreterlik yapmış olmasıymış. yılların televizyoncusu, yazarının bu kadar sığ çıkarımlarla akp'nin değirmenine su taşıması üzücü.

neymiş şerefimizle yenilelimmiş. bir de atatürkçüyüm diyor. atatürk yaşasaydı başarıya ulaşması imkansız projelere girişir miydi acaba.
  • bir programda üstüne basa basa evren 4 milyar, dünya da 4 milyon yaşındadır demiş bir insan. sadece bir defa dünya 4 milyon yaşında demiş olsa 4,5 milyar diyeceği yerde 4 milyon dedi diyebiliriz, ama bu lafı birden fazla tekrarlayıp bir de evrene de 4 milyar yaşında deyince bir dil sürtçmesi olmadığı kesin olarak anlaşılmıştır.

aynı programda islamiyet'in 732den 30 sene sonra ortaya çıktığını söylemiştir.
    gerçi bu programda ortaya koyduğu cehaleti olmasa da cehaletinin ne boyutlarda olduğunu tarih türklerde başlar diye kitap yazıp kazım mişanı da büyük bilimadamı ilan etmesi ile de göstermiştir zaten.
  • son yıllarda üslubu bariz biçimde değişen gazeteci.

bu 1996 yılındaki iskender evrenesoğlu programı link

bu geçen haftaki basın koridoru programı link
    bu da ondan önceki hafta latif şimşek'i konuk ettiği program link

o hep böyleydi de zamanla biz mi değiştik yoksa o mu değişti bilmiyorum ama son zamanlarda tartışma programlarında takındığı uslup beni rahatsız ediyor.

daha bir kaç gün önce ulusal kanal'daki programına vural savaş ve abdüllatif şener konuktu. ekmeleddin ihsanoğlu'nun aldığı devlet üstün hizmet madalyası için "araştırdım vali vermiş garabete bak" diyor. ne oluyor yani? sahte madalya mı almış adam? geri mi versin?

aynı programda daha sonra vural savaş "ekmeleddin bey nazım hikmet'in şiirlerini de çevirdi" deyince "nerden biliyorsunuz, belgeniz nerde" diyor. "yalan o muhtemelen" diyor. halbuki adamın kendi beyanı var çevirdim diye link. vurak savaş "bakın cumhuriyet'ten bir haber okuyayım" diyor, hulki cevizoğlu "cumhuriyet'in tutumu da ilginç zaten" diyor.

yine aynı programda vural savaş "ekmeleddin bey fen fakültesi mezunu, yani islami değil müspet bir bölüm mezunu" gibisinden bir şeyler söyleyince hulki cevizoğlu "fen deyince yanlış anlaşılmasın biz de de fen edebiyat fakültesi var onu kısaca fen diye yazmışlar, ne yaptı mesela..." diyor. ki adam yüksek lisansını kimya üzerine yapmış birisi.

yine aynı programda vural savaş hüsamettin cindoruğun bir açıklamasını okuyor. cindoruk demişki "ekmeleddin bey cumhuriyet ve atatürk çizgisindedir" vural savaş bunu deyince hulki cevizoğlu "bir izleyicimiz mesaj göndermiş başkasının abdestiyle namaz kılınmaz diye" diyor. sonra kendisi doğu perinçek'in bir açıklaması üzerinden "cindoruk belki de kızgınlık içinde bunu söylemiş olabilir, başka bir şey de olabilir" diyor.

"aldığı nişanlara bakıyorum" diyor "surinam'dan devlet nişanı almış, surinam nerde biliyor muyuz?" diyor. "bunlar makamına verilmiş ölçü olamaz" diyor. nedir bu hırsın sebebi anlamak mümkün değil.

dediğim gibi ben bu tavırları beğenmiyorum.

not: ekmeleddin ihsanoğlu'nu tanımıyorum. destekçisi falan değilim.
  • öyle abartıldığı kadar ilericiliği yoktur.
    nereden nasıl para kazanacağını çok iyi bilir sadece.
  • 1980 yılında trt'de bir yarışma programına katılır, haksızlığa uğradığını düşünerek yapımcıya çemkirir. ve tokadı yer.
    (bkz: nazmi kal)
    http://i.imgur.com/d5knmd6.png
    http://www.turknostalji.com/…in-dayak-yedi-190.html
  • ilkeli duruşundan ödün vermemiş, ihsanoğlu'nun adaylığı için gerekli tekpiyi göstermiş gazeteci-yazar'dır.

sığ düşünmekle, bağnazlıkla suçlanmış, peh peh peh, asıl sığ düşünen siyasal islamcı aday gösterilip tayyip erdoğan'a karşı akp'lilerden oy alabileceğini düşünen zeka parıltılarıdır. chp'li seçmeni, sağ seçmenden ayıran en büyük özelliğidir; sorgulamak, biat etmemek. fakat görüyoruz ki çoğu chp'li bu özelliklerden yoksun sağ seçmenler gibi önüne ne konursa yiyen cinsten. üstelik ilkeli duruş sergileyenler de aktrollük'le suçlanıyor. sanırım hulki cevizoğlu, banu avar, nihat genç, erdal sarızeybek, soner yalçın daha ismini sayamadığım bir sürü saygın isim aktroll.