• (bkz: sut kardesler)
  • izleyiniz süt kardeşler.
    .....
    .......
    -hülleci olacaksın
    -peki oliyim....hülleci ne?
    -ee şimdi seni evlendirecez.
    -saol gumandan baba (muck muck)
  • islama gore erkek karisina uc kere "bos ol" derse bu talak-i selase olarak adlandirilir.bu durumda ciftin tekrar evlenmesi icin kadinin baskasi ile en az bir gece evli kalmasi lazim...iste bu kimseye hulleci yapilan isleme de hulle denir
  • 1982 anayasasının 83. maddesi milletvekillerinin zırt pırt parti değiştirmesini yasaklamış olduğu ve daha turgut özalın anayasayı bir kere delmekle birşey olmaz dememiş olduğu dönemde parti değiştirmek için araformül bulmuş olan milletvekillerine takılan isim.
  • kaybolan değerlerimizden. hehe.
    (bkz: #48457651)
  • reşat nuri güntekin'in bu isimli eseri 2015-2016 tiyatro sezonunda erzurum devlet tiyatrosu'nun açılış oyunu olarak sahnelecek.
  • erzurum dt tarafından bu akşam ordu dt sahnesinde şahlanan oyun. tiyatro başlamadan önce koltuğuma geçene kadar 3 kez erzurum'un oyunları güzel lafına denk geldim. öncelikle bunu belirteyim. bu kanaati oluşturan ekip bütün teşekkürlere layık. bu oyun da seyircinin pek çoğunun beklediği üzere bir erzurum dt düzeyindeydi. 5 dakika ayakta alkışla veda ettiler biz seyircilere. reşat nuri güntekin'i anmaları , oyunculuklar ve seyirci ile iletişim konusunda büyük bir alkışı hak ettiler. bu yılın devlet tiyatroları sahnesindeki en güzel oyunlarından biri, kesinlikle izleyin, izlettirin.
  • çapkin bir kisiye lakap olarak takilmasi çok komik olan kelime.*
  • ben kimseyle evlenmedim, kimseyede boş ol demedim lakin sözlük bana niden bu karmayı layık gördü onuda anlayamadım. madem böyle bir sıfata layık görüldüm onun gerektirdiği gibi yaşayacağım. ilk olarak da işe bana bu sıfatı layık gören arkadaşlardan başlayacağım.
hesabın var mı? giriş yap