şükela:  tümü | bugün
  • otuz sekiz yıl sonra iran'a yapılan genelkurmay başkanı seviyesinde ilk ziyaret. "türkiye iran olacak" öcücüleri toz duman oldu. büyük devletler önce komşuları ile iyi ilişki kurar.
  • keşke memleketteki bunca troll'ü de hediye diye götürseymiş yanında.

büyük devletler önce komşularıyla iyi ilişki kurarmış...

(bkz: günaydın)
  • oha dün adamlara rafızi, sapkın, mezhepçi, katil diye saldıranlar şimdi yine döndü ve suçlu biz olduk.
  • hulusi akar'ın ordunun başında olmak yerine bir amerika'ya bir iran'a ziyaret etmesi olayıdır.şu anda ıraktaki durum ile ilgili bir sürü plan yapması gereken genelkurmay başkanı'nın nedense cumhurbaşkanı ile dolaşması hayal kırıklığıdır, 15 temmuz'un üstünde bıraktığı ezikliğin devamıdır ve kuruma zarar vermektedir.umarım en kısa zamanda yaşar büyükanıt paşa gibi biri gelir tekrar genelkurmay'ın başına
  • * sünni - şii savaşı bölgede hiç kimseye yaramaz, abd'ye ve israil'e yarar. kürdistan kurulmasına yol açar.

* kürdistan kurulması bölgede kimseye yaramaz, kürtler de dahil. abd ve israil'e yarar.

* iran'ın sünnilere düşman olduğu ve pkk'ya yardım ettiği gibi propagandalar uzun süredir yapılıyor. pkk'yla biz de arada görüştük, onların da mutlaka temasları oluyor. ancak pkk'ya yardım etmek ve güçlendirmek, iran'ın aleyhine olan bir olay. pjak'la (pkk'nın iran kolu) az savaşmadılar. iran'ın pkk'ya yardımıyla alakalı somut bir şeye ben rastlamadım, ihtimal de vermiyorum. güçlü bir pkk, iran'ı da böler.

netice: türkiye, önündeki sorunlarla mücadele etmek istiyorsa, bölge ülkeleriyle (iran, ırak, suriye) ile sıkı işbirliği yapmalı. ırak ve suriye maalesef kendi sorunlarıyla boğuşuyor. ne yapacaksa, türkiye ve iran yapacak. bu açıdan ziyaret son derece olumlu. peşinden cumhurbaşkanı erdoğan'ın gitmesi daha da olumlu.

akp, ya milli ordumuz ve bölgedeki komşularımızla pkk+barzani+abd+israil+batıyla yüzleşecek ya da abd+israil+batı ittifakı dört ülkeyi de bölecek.