• adanın mülkiyetini alıp üzerine istediği yapıyı kurabiliyor olmasi bir tek bana mı tuhaf geliyor? bizler tarım arazilerinin köşesine iki odalı bir barınak koymaktan imtina ediyorken (kaldı ki yasak), başlı başına bir doğa güzelliği olan az sayıdaki adalarimizdan birinin bir kişiye kayıtsız teslim edilmesi çok garip değil mi?
  • 55 milyona ada alabiliyorsa acaba ne kadarı daha kalmıştır. şuan bunu hesaplayacak psikolojide değilim
  • bu adalar için insanlar savaşmıyor mu ya? tamam çiçek adası için değil de.

düşünsene yunanistan ile bir kayalık ya da adacık için savaşacaksın. şehit olacaksın.

sonra zengin bir ünlü gelip " ben satın aldım lan burayı, dağılın!" diyecek.

niye savaşıyoruz niye uğurda ölüyoruz ki ünlülerimizi gönderelim o zaman direkt satın alsın amerikalılar gibi?
  • parayı verip ada mada alabiliyor muyuz lan böyle?

edit: fakirliğime verin tabi ki alınıyormuş. örneklerle bunun yapıldığını söyleyen, mesaj atan arkadaşlara teşekkür ederim ama bence hiç etik değil. koskoca ada lan bu. tamam böyle bir şeyi yapan ilk kişi hülya avşar değil ve son da olmayacak ama bu para karşılığı toprağını satmaktan farklı bir şey mi?
  • vakti zamanında saray açılmadan önce gezip "benim evim daha güzel" demişti.

haklıymış amk.
  • insanlar bir adayı nasıl alıyor diye düşündürten olay. kıyı kanunu var bi yandan, ben gitsem adanın sahilinde güneşlensem hülya avsar bu sahil benim mi dicek bilen, adası olan acil aydınlatsın

edit. adası olan yokmuş.eksisozluk fakir olduğunuzu biliyordum da bu kadar da olmaz
  • memlekette bi bunun mesleği, bir de siyaset para kazandırıyor normal. güle güle otursun. bunun gibileri hala ve hala zengin eden halk da ağlaya ağlaya ay sonunu düşünsün.
    bu arada son ankette akp oyu yüzde 38 müstehak.
  • götüne memesine bakıp otuzbir çekenlerin sayesindedir...
  • edit: ada sahipleri tarafından yalanlanan haberdir.
    “biz çiçek adası’nın hissedarları olarak çoğumuz salgın dönemi sebebiyle bu satışı geri çektik. ancak bugün yayınlanan haberlerde bizim bu kararımıza rağmen adanın hülya avşar tarafından satın alındığı ve kızı zehra tarafından mimarisinin çizileceğini de büyük bir şaşkınlıkla gördük. bu yayınlanan haberler tamamen asparagas ve külliyen yalandır. bu haberleri yayınlayanlar hakkında suç duyurusunda bulunup, hakkımızı yargıda arayacağız.”

haber şu şekildeydi:
    avşar kızı ada aldı

"son dönemde yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren hülya avşar, yıllardır yaz tatilini geçirdiği ayvalık’tan ada satın aldı. hülya avşar’ın 55 milyon tl ödeyeceği adada, malikane ve tenis kortları gibi çeşitli spor alanları olacak. oyuncu, yeni yuvasının mimarisini ise kızı zehra çilingiroğlu’na teslim edecek."
  • millet hülya avşar'ın o kadar parası olmasına şaşırmış ama ben çiçek adası'nın 55 milyon tl'ye gitmesine şaşırdım açıkçası.
hesabın var mı? giriş yap