• keyfekeder çizdiği "türk örf ve adetleri" tabusu ile programdaki herkesi yargılayan, öteleyen avukattır.

dogmatik değerlerle örülü zihni, milyonlara hitap edebildiği bir programa çıkabildiği için bulanmış ve kendi yaşam tarzını "tek doğru" sanmaya başlamıştır. onun gözünde - ki bir avukat için en tehlikeli şeydir- en ahlaklı kendisidir ve öteki seçenekler yok hükmündedir.

yaşına, tipine, mesleki kariyerine diyecek yok. lakin seçebildiği değerlerin sorumluluğu ona aittir ve kendisi üçüncü dereceden geri kafalıdır.
  • olayların hukuki tarafıyla pek ilgilenmeyip ahlak soruşturması yapan itici avukat.
    size yalan söyleyen birini neden evinize aldınız? internetten tanıştığınız birine nasıl güveniyorsunuz? çocuklu kadına sormadın mı 18 yaşında ne ara çocuk yaptın? gibi saçma sapan sorular sormaktadır.
  • itici olması bir yana ciddi bir zeka problemi var. kendisine 3+ yaş zeka geliştirici oyunlar tavsiye ediyorum.
  • - esra hanım bir şey sorabilir miyim?
    - evlilik birliği
    - müşterek çocuk
    - taraflar
    - güçlü kadın
    - genç kadın

kalıplarla konuşan güçlü kadın profili avukat.
  • avukat diye ortalıkta dolanıp her konuyu kendi oluşturduğu ahlâk kurallarına göre yorumlayan, hukuk kurallarını pek de umursamayan kişidir. sen avukat mısın ahlâk bekçisi misin? herkes senin ahlâk kurallarına göre mi hayatını idame ediyor?

an itibariyle aile baskısı nedeniyle özgür iradesini kullanarak evden ayrılan 25 yaşındaki kıza evden gitmenin ahlâkî olmadığı tarzında bir şeyler saçmalıyor.
  • sürekli programlarda "evlilik dışı ilişki yasak olmalı" diyen kadın. buna takmış resmen. ne zaman izlesem " zina ne yazık ki suç olmaktan çıkarıldı, bence yeniden suç sayılmalı" diye sayıklıyor.
  • konuştuğu kişileri aşağılayarak azarlayan avukat. o ses tonu ve diksiyonu mide bulandırmaktadır. konuşurken karşısındaki kişilere konuşma fırsatı vermeden bağırır çağırır en sonunda stüdyodaki görevliler seyircilere alkışlama talimatı verir ve karşıdaki kişi bastırılır.
    ayrıca mehmet,mehmet diye okunmaktadır mahmat diye okunmaz.
  • esra erol'da programının itici avukatı.
    eşini aldatan insanlarin hepsine şu ultra saçma soruyu sormaktadır:
    "zina suç olsaydı yine yapar mıydınız?"

bu ne saçma sorudur ya? suç olmayan ancak olmasını istediğimiz her şey ile ilgili bu saçma soruyu sorup haklı olabiliriz kendisinin mantığına göre.

ben de kendisine aşağıdaki soruları sormak istiyorum.

-kırmızı giyinmek suç olsaydi yine giyer miydiniz?
    -fasulye yemek suç olsaydı yine yer miydiniz?
    -televizyonda insanları azarlamak suç olsaydı yine azarlar miydiniz?
  • az önce evli bir kadınla ilişkiye giren ama evli olduğunu bilmediğini iddia eden adama:
    -beyefendi,siz güvenlik görevlisisiniz.bir çok eğitim alıyorsunuz.bazı meslekteki insanların öngörüsü olması lazım.
    gibi ultra mantıklı bir soru sormuş,itici avukat.
  • süper mega ultra itici bir insan
hesabın var mı? giriş yap