• radyo 3te "gece ve caz", "yasayan caz" ve "gunumuzde caz" programlarini hazirlamakta olup jazz dergisi icin de yazilar yazmaktadir...
  • eski bir öğrencisiyken rastlaştığımda selamlaşmayıp, ertesi gün bana telefon açıp seni kıracak bir şey mi yaptım demesiyle, hayatımda beni en utandırmış kişi... caz tarihinin oturulup da keyifle dinlenebileceği yegane insanlardan birisi. her yaşın kadını...
  • öğrencisi olunabilecek en anlayışlı kişilerden biridir.
  • biçoğumuza cazı öğreten şahane kişi.
  • caz zevki ve bilgisi zaten tartışmaya açık değil bence. inanılmaz donanımlı ve harika bir zevki var. kulağı her türe açık. klasik kadar moderni de seven ve de bilen biri. 2012'de size 30 yaşlarındaki yeni nesil tüm avrupalı cazcıları sayabiliyor mesela. enerjisi ile sevgisini birleştirince ise caz tarihi harika bir ders olup çıkabiliyor.
  • yılların eskitemediği değerli bir radyo programcısıdır hülya tunçağ. gelgelelim, hatasız kul olur mu? olmaz. bn. tunçağ da caz dünyasında iki farklı avishai cohen bulunduğunu, 1970 doğumlusun basçı, 1978 yılında doğanın da trompetçi olduğunu bilmiyor sanırım.

sf jazz collective albümlerini çaldığı programlarda, orkestranın trompetçisi için sürekli, "aynı zamanda iyi bir kontrbasçı olan avishai cohen," dediğine göre...
  • trt izmir radyosundan olup tan tunçağ'ın annesi, ümit tunçağ'ın eşidir.
  • derin müzik bilgisi ve hissedişi, gözden kaçabilecek ayrıntıları bulmaktaki ustalığı, içten müzik sevgisi ile seçtiği eserleri dingin sesi ile aktarışı ve herşeyden öte incelikli zevki ile müzik programı yapımcılığının özenilesi bir meslek olabileceğine inandıran, 2004 ylında mesleğe başlangıcının 35. yılı kutlanan hoş insan.
hesabın var mı? giriş yap