şükela:  tümü | bugün
  • isviçreli 2 girişimcinin ürettiği bir ürün. bambudan mamül bir diş fırçası. tamamen doğa ve ağız dostu. bir de sosyal sorumluluk tarafı var; bir alırsan şirket senin için bir taneyi veya bir tanenin üretim maliyeti kadar parayı az gelişmiş ülkelerdeki ihtiyacı olan çocukların sağlığını korumak amacı ile bağışlıyor. (bkz: http://www.humblebrush.com/) (bkz: http://www.humblesmile.org/)
  • isveçli çok iyi niyetli insanların yaptığı çok şirin diş fırçalarıdır. biraz pahalıdır ama kalitelidir ve bir yardım fonuna katkı sağlar, alın aldırın derim.
  • yetişkin ve çocuklar için iki ayrı boyu olan ve eczanelerde 20 tl gibi bir ücrete satılan %100 geri dönüşümlü diş fırçası. 6 ay kullanım süresi sonunda çöpe attığınızda doğada tamamen çözünebilmekte... kutusu da dahil. siyah, beyaz, mavi,pembe ve sarı renkleri var. pembe tercihim ile kampanyalarına destek verdiğim ödüllü diş fırçası..

https://www.instagram.com/…_shypbmw7c94i4eytnucvg0/
  • çok iyi bir fırça. curaprox'dan transfer oldum. diş teli kullandığım için diş fırçası ile içli dışlı bir hayatım var. kriterlerim, iyi temizlik ve diş fırçası dibinde macun kalıntısısı kalmaması. humble brush beni tatmin etti. hem de curaprox'dan farkı fırça kılları bambudan yapılmış.
  • tepe'sinden curaprox'una rocs'undan oral-b'sine kadar geniş bir ürün yelpazesi içinden en sevdiğim diş fırçası humble brush oldu.
    her fırça değişiminde yeni marka denerim, artık emann hepsi aynı deyip bim'den en ucuzunu alıyordum bu cep düşmanı humble brush'ı kullanıncaya kadar.
    sert de değil, yumuşak da değil, kıl sayısı optimum, hafif muhteşem bir fırça tavsiye ederim.
  • hayran olduğum bir markadır kendileri. diş fırçaları bambudan yapılmadır. ekolojiktir. doğada tamamen çözülür. fırça kılları bpa içermez. vegan sertifikalıdır. ayrıca kendi vakıfları olan humble smile vakfı aldığınız her fırçayla ihtiyacı olan çocuklara bağışlamaktadır.
  • sıfır atık konusunda araştırma yaparken karşılaştığım bambu diş fırçaları üreten marka. plastikten olabildiğince uzak durmaya çalıştığım için bu diş fırçasından aldım. bir süredir kullanıyorum. çok memnunum. performans olarak gayet iyi. çok sevimli bir görünüşe de sahip. bundan sonra artık plastik diş fırçalarına dönmeyeceğim.
  • daha önce hiç kullanmadığım ürünler hakkında sözlükteki yorumları okuyan biri olarak buradaki olumlu yorumlara bakıp aldığım ama hiç memnun kalmadığım diş fırçası. çevre dostu diye r.o.c.s'tan buna geçiş yapmıştım ama pişman oldum. bir hafta bile geçmeden çöpü boyladı sapı komple küf olduğu için. bari iki cila atsalarmış bambunun üzerine. en azından mikrop yuvasına dönmezdi böyle.
  • isveç’te tasarlanıp, diş hekimleri tarafından geliştirilen sürdürülebilir bir bitki olan bambudan üretilen diş fırçası. uzun süre kullanıma dayanıklı ve çevreye dost, geri dönüştürebilir ambalaj, bpa içermeyen nylon 6 kılları ve minimal tasarımlı fırça kısmı olan ekolojik diş fırçası. yetişkinler için sadece medium formu var.
    doğaya duyarlı olduğu kadar, ihtiyaç sahibi insanlara karşı duyarlı olduklarını hatırlatırım.
  • 1 yılı aşkın süredir kullandığım bambu saplı, naylon kıllı diş fırçasıdır. standart plastik diş fırçalarına alternatif olarak kullanmaya başladım. zaten çevreye zararım az olsun diyorsanız tercih edilecek ürünlerden bir tanesidir.
    kullanım olarak oldukça memnunum: kılları oldukça sık, dişlere sertçe bastırmadan dairesel hareketlerle ovalayarak güzel bir performans alıyorum. fiyatı makul, her bir fırça en az 2 ay gidiyor ama ben şahsen 4-5 ay kullanabiliyorum çünkü dikkatli kullanınca kılları kolay kolay yamulmuyor.
    küflenmeden şikayet eden olmuş ama bu tamamen yanlış kullanımdan kaynaklı. ahşap bazlı herhangi bir ürünü ıslak bırakırsanız doğal olarak küflenir. dişlerinizi fırçaladıktan sonra fırçayı elinizle sağ-sola hızlıca sallayıp kurulayın, üzerindeki suyu atın ki ıslak kalmasın. bir diğer hata ise bardağın ya da kavanozun içine dik şekilde yerleştirmek. kapalı alanda nem birikir ve küflenmeye sebep olur. bu yüzden bardağın üzerine yatay şekilde koymalısınız, hava aldıkça kurur. yani şöyle olmalı: görsel
    kullanım ve imha etme konusunda yeterince türkçe açıklama yok ama orijinal sitesinde ingilizce olarak açıklama var. özetle:
    1) diş fırçasını kullanmadığınızda kuru tutun.
    2) kılları sudan geçirerek temizleyin.
    3) bambunun rengi zaman içerisinde solacaktır, doğaldır. kullanım açısından sıkıntı yoktur.
    4) bambu sap kısmı kompost kovanızda ortalama 6 ay içinde kompostlaşır.
    5) imha etmeden önce kılları ve sapı ayırın. makas ya da pense kullanabilirsiniz. kılları çöpe, bambu kısmı komposta gitmeli.
    6) fırçanın bulunduğu ambalajı geri dönüşüme verin.