şükela:  tümü | bugün
 • forma yapan bir firma. danimarkanin formalari ornek verilebilir.
 • danimarka ve tibet milli takım formalarını da üreten spor giyim firması. futbol dışında bazı hentbol ve voleybol takımlarına da destek vermektedir. kendimi bildim bileli danimarka milli takımı bu marka forma giyer. ayrıntılı bilgi için bakınız:
  http://www.hummel.dk/
 • bizde genelde guney sahilleri di$inda pek gorulmeyen, kocaman, bogum bogum ve tuylu, fakat yine zooloji bilgimin el verdigi kadari ile igne ile sokma kapasitesinden yoksun (ya da heybetinden kelli gerek gormeyen) kocamaaaan bir yaban arisi turudur.

  bir de the rock filminde ed harris tarafindan canlandirilan u.s. navy marine corps brigadeer general francis xavier hummel'in soy adidir.
 • almanların ikinci dünya savaşında kullandığı kundağı motorlu sahra topu. savaşın sonlarına doğru panzer birlikleri tarafından kullanılan kundağı motorlu topların en yaygın olanıdır.bu toplar zırhlı savaşın şiddetine karşı koyamayan zırhsız topların yerini almıştır. panzer 2 şasisi üzerine üretilmekte olup, ağırlığı 12 ton, hızı 25 mil, mürettebatı 5 kişidir. her yönde 10 derecelik dönüş yapabilen 105 mm lik sahra topuna sahiptir.
 • retro ve oldskool eşofman üstleri pek güzel olan spor markası. adidas, nike ve converse'in başını çektiği eskiye dönüş nam-ı diğer originals furyasına son zamanlarda katılarak gönülleri fethetmiştir. rütbe şeklinde amblemi vardır.
 • imalatının büyük bir kısmı türkiye'de yapılmaktadır. koleksiyonunun büyük bir kısmını eşofman ve t-shirt oluşturur. danimarka'da puma ve adidas'tan daha ünlü ve revaçtadır. adidas'ın üç şerit modasının benzeri renkli çavuş arması denilen şeritler kullanılır. markanın en belirgin özelliğidir. ">>>>>>>>" bu şekil, pantalonların yan dikişlerinde t-shirt ve üst grupların kol dikişlerinde boylu boyunca uzanır.
 • 4 eylul 2004 danimarka ukrayna macinda goruldugu uzere danimarka milli takimi formalari uretme yetkisini adidasa kaptirmis spor firmasidir.
 • danimarkalı olmasına rağmen, danimarka milli takımıyla yıllar süren birlikteliklerini noktalamış spor giyim firması. danimarka milli takımı bundan böyle adidas forma giyecek. 13 ekim 2004 danimarka türkiye maçında yeni formasını gördüm danimarka'nın.. düz kırmızı üst, yakalarında ne olduğu anlaşılamayan birtakım saçma beyaz şeritler ve artık birbirine benzeyen bir sürü forma ve dolayısıyla ülke.. halbuki eski hummel formaları hiçbir şey olmasa, dümdüz kırmızı olsa da kollarından aşağıya inen çavuş rütbeleriyle farklı ve çekiciydi.. karizmatikti. hele 1986 dünya kupası'nda her maçta olmasa bile giydikleri parçalı bir formaları vardı: kırmızı ve kırçıllı bir kırmızıydı renkleri (pembe gibi görünüyordu), kollarının renkleri de o tarafta olmayan parçanın rengindeydi ve kollarında yine çavuş rütbeleri.. ya da 1992 avrupa şampiyonası'ndaki kırmızı ama yakası beyaz ve kolları kırmızı beyaz şeritli (tabi ki yine çavuş rütbeli), çorapları kırmızı beyaz şeritli formaları.. aslında düşününce o zamanlar elkjaer ve michael laudrup (1986) sonra flemming povlsen ve brian laudrup (1992) gibi futbolcular varmış takımda.. şimdi ise ilker yasin'in dediğine göre en etkili futbolcuları gravesen.. takım bayağılaşmış zaten formalar bayağılaşsa ne olur.. şimdiki takıma hummel zaten yakışmazmış.
 • alm. yaban arisi.