• what we do in the shadows'un yönetmeni, taika waititi'nın yeni filmi. sam neill'in enfes bir rolde oynadığı filmin ilk fragmanı yayınlandı:
    https://www.youtube.com/watch?v=n8xvsjy57x0
  • filmekimi 2016 kapsamında izlenebilecek olan eğlenceli film.

imdb
  • yeni zelanda yapımı iyi hisset filmi.

gerçekten iyi hissettiriyor mu? evet. eğlenceli ve yer yer komik.

taika waititi yine iyi iş çıkartmış.
  • karikatür gibi bir çocuk baş karaktere sahip, eğlenceli bir yeni zelanda filmi. jurassic park'tan tanıdığımız sam neill de mevcut.

sıkılırsam izlemeyi bırakırım diye başladığım filme tutuldum. çok başarılı bir iş olmuş.

aynı yönetmenin diğer bir filmi için;
    (bkz: what do we in the shadows)
  • what we do in the shadows 'dan sonra yönetmeni takipteydim, bunun çekildiğini falan duymuştum 2016'ydı ama işte film ekimi falan işlerinden sonra biz aralık - ocakta anca izleriz diyordum, net'e düşmüş. fevkalade olmuş yine. izlemezseniz hayatınızda bir şeyler eksik olacak haberiniz olsun. teşekkürler taika bana da doğum günü hediyesi oldu. eyvallah bro.
  • haftasonu öğleden sonraları trtde izlediğim çocukluk filmlerini aklıma getiren taika waititi filmi. sam neill'ı böyle bir rolde izlemeyi özlemişim, iyi hissetmeyi zaten çok uzun zamandır özler haldeyim, thor ragnarok için küçük endişeler taşısam da taika waititi bu işi hakikaten güzel yapıyor.

konu sıcak, karakterler deli, görüntüler nefis, filmin müzikleri güzel, kullanılan şarkılar güzel... özellikle ricky baker'ın doğum günü şarkısı mükemmel. bilindik happy birthday şarkısının kullanım hakkına sahip olmadıkları anlaşılınca öylece ortaya çıkmış bu parça.

hımm... galiba şimdi gidip biraz jurassic park izleyeceğim.
  • bütün hoşluğu ile devam ederken birdenbire leonard cohen'den the partisan çalınarak güzelliğine güzellik katılmış film.

edit: bu entry yazıldığında leonard cohen hayattaydı. yaklaşık bir ay sonra kaybettik reyizi. ne şerefsiz bir sene oldun 2016.
  • (bkz: form fillers)

15 senedir sistemden uzakta ormanda yaşayan psycho sam'den gelsin:

--- spoiler ---
    form dolduranlar. hayatta ne yapmak istiyorsanız size form doldurtuyorlar her şey için formları var. form doldurup üst kata çıkarsınız. üst katta ilk formu doldurduğunuzu teyit etmek için bir form daha doldurursunuz. artık form doldurmak istemiyorsanız da, bunun için ayrıca beş tane formları var."
    --- spoiler ---

düzenin özeti, değil mi...

kaynak
  • taika waititi'nin naif mizah anlayışına ve ince yönetmenliğine bir kez daha hayran bırakan, görselleri ve müzikleriyle indie folk sevenlere mükemmel bir iki saat yaşatan, başroldeki veletle adeta doğru cast nasıl olurun dersini veren, credits'te adını görene kadar sam neill'ın sam neill olduğunu anlamadığım, lotr sahnesiyle yaran, feel good janrının adeta kitabını yazan, soundtrack albümü sabah akşam dinlemelik, son zamanlarda izlediğim en ferah, en eğlenceli film.
  • ailece izlenebilecek bir film.

yeni zellanda'nın muhteşem doğası ve sıcak bir hikaye. imdb puanı biraz fazla onun dışında izleyin efem.

7/10.
hesabın var mı? giriş yap