şükela:  tümü | bugün
 • crytek'in hunt horrors of the gilded age olarak duyurulan oyununun yeni ismi.
  oyunun websitesi
  yayınlanan teasera göre 2v2 rekabetçi bir oyun olacak gibi görünüyor.

  ekleme: önceki halinin aksine f2p olmayacağı konuşuluyor.
  ekleme 2: e3 2017'de oynanış demosu yayınlanmış. link
 • şuan twitch kanalında tanıtılmaktadır.
 • yeni geliştirici günlüğünde, made in germany yazılı crysis 3 posteriyle birçok türk oyuncuyu ağlatacak oyundur. *

  rekabetçi bir yapısı olacağı açıklanan ve doğaüstü konuları ele alan bir tür fps oyunu olacak muhtemelen hunt showdown. fakat yukarıdaki geliştirici günlüğünü bir süre izlerseniz, haritaların ve temel oynanış dinamiklerinin direkt olarak crysis'ten alındığını görebilirsiniz. böylece ortaya crysis soslu bir rekabetçi fps oyunu çıktığını görüyoruz. üstelik günümüzde takım halinde oynanan ve haritaları buna göre hazırlanan çok az fps oyunu varken, oldukça popüler de olabilir. zaten olmazsa crytek'e güle güle diyebiliriz, yerli kardeşler ferrari'lerini satar bu sefer.
 • closed beta' sı başlamış oyun.
 • şuan closed betada olan, gtx 970, i5 4460 ve 8gb belleğe sahip bilgisayarımı ağlatan oyun. ayarlarında grafiklere müdahale edemediğimiz için oyun konsolundan grafik ayarları girsem de, çözünürlüğü düşürüp window mode yapsam da en fazla 35 fps alıyorum. oyunun tek sorunu performansı. onun dışında her crytek oyununda olduğu gibi harika çevre tasarımlarına, ses kalitesine ve karakter tasarımlarına sahip.oyun betaya çıkmadan önce "en fazla yayıncılar arkadaşlarıyla oynar bunu" diyordum ama yanılmışım. umarım hak ettiği ilgiyi görür ve crytek paçayı kurtarır.
 • şu anda kapalı alfasını oynadığım oyun. buraya yazarak laf kalabalığı etmek istemiyorum bu sebeple üst seviye bir sistemde oynadığımı söyleyeceğim çünkü oyunda ağır bir optimizasyon sorunu var, grafikler cryengine'e yakışmayacak kadar kötü. hoş henüz alfada olan bir oyun gayet makul bir durum ama düzeltilmezse zaten işleri kesat olan şirketi iyice götüreceği aşikar. bunların yanı sıra atmosfer ve sesler gayet hoş olmuş, iç mekan tasarımları ve ışıklandırmalarda dönem atmosferine ve ortama uygun olarak verilmiş. vuruş hissiyatı ve hitboxlar alfa bir oyuna göre gayet güzel, tek ihtiyacı olan biraz kontrast ve optimizasyon. çıkışını yaptığında uçuk bir fiyat olmazsa arkadaşlarınızla hazine peşinde koşabilirsiniz bu potansiyele sahip görünüyor. eğer sisteminiz iyiyse denemek isterseniz oyunun resmi sayfasından kayıt olduğunuzda 3 gün içerisinde key yolluyorlar.
 • crytek firmasının cry engine kullanarak yapmış olduğu ve halen üzerinde çalıştığı oyun. dün itibariyle almış bulundum.

  henüz oynama fırsatı bulamadım fakat en kısa zamanda denemesini yapacağım. oyun steam üzerinden yayınlanmadan önce eleştirileri "olumlu" seviyesindeydi ama erken erişim olarak yayınlandıktan sonra eleştiriler "karışık" olarak değişti.

  oyunu alma amacım tamamen kullanılan silahlar ve o vahşi batı havası. oyunu bir müddet oynadıktan sonra buraya ek bilgiler yazmayı düşünüyorum.
 • crytek şirketi tarafından geliştirilen fps türü video oyunu.

  2 kişilik takım halinde canavar öldürerek hazine avladığınız hem pve hem pvp deneyimi sunan sistem canavarı bilgisayarları bile kasan video oyunu.

  crytek'in ryse: son of rome başarısızlığından sonra kendini düzeltmek için belki de son kozu.
 • büyük buglar olsa da oyun, mantığı ve fikri ile diğerlerinden ayrılıyor. grafikleri çok güzel ancak optimazasyon ciddi anlamda sıkıntılı gtx1080 60-70 fps arası alıyor.

  eğer ileride üzerine düşülürse iyi yerlere gelecek bir oyun.
 • ortam:
  oyun 1800 lü yıllarda geçiyor gibi, silahlar o dönemi yansıtıyor.
  neense atmosfer bana true detective'in 1. sezonu gibi geldi. (yellow king vs)
  büyük bir harita üzerinde (pubg kadar büyük değil 1/4 gibi) 20'ye yakın küçük çiftlik tarzı evler var.
  etrafta istediğiniz gibi koşamıyorsunuz, çünkü zombiler sizi farkederse saldırabiliyor
  ellerinde satır var(10m den yakın mesafe farketmelerine yeterli oluyor)
  köpekler üstünüze koşup ısırabiliyor (kapalı yerde iseler havlayabiliyorlar)
  kargalar yerde iken bir anda havalanıp ses çıkartıyorlar yerinizi diğerleri farkedebiliyor.

  oynamadan önce "hunter" kiralamanız gerekiyor.
  ilk defa oynarken oyun başlangıcında 300$ paranız var ve hunter kiralama ekranında 4 adet öneri sunuluyor.
  50-150$ arasında para verip kiralayabiliyorsunuz.
  eğer oyunda ölürseniz yeni oyunda yeniden kiralama yapmanız lazım
  bir sonraki kiralama ekranında artık size 3 hunter gösteriliyor. (listeyi yenileyerek tekrar 4 hunter göstermeniz mümkün)
  peki paranız sıfıra gelirse ne olur? daha 0 olmadı ama para azaldıkça önerilen hunterlerın kiralama bedeli de azalacaktır sanıyorum.
  o zaman neden pahalı hunter kiralayayım diyorsanız oraya geliyorum,
  oyunda rank sistemi var, vurduklarınızdan xp kazanıp rank atlıyorsunuz ve "store" bölümünden paranızla silah alabiliyorsunuz.
  diyelim ki 10 oyun oynadım hiç ölmedim hep aynı hunterı kullanmış olurum.
  param da 1000$ olsun.
  rankım 10 ise 10. seviyede açılan silaahları 20-30 $ karşılığı satın alıp hunterıma kuşatabiliyorum.
  hunterları hazır pc vs toplama pc gibi düşünebilirsiniz.
  silah açmak için paranız ve rankınız yoksa, yüksek silah kullanan hunter kiralayabilirsiniz, tabi yüksek kiralama bedeli ile.
  yüksek seviye rankınız ve paranız varsa sanırım adeletli olması açısından kiralama bedelleri 300$ dan başlıyor.

  konu:
  e tuşuna basılı tutup mistik özelliğinizi kullanıp, etrafınızda parlayan ışıldayan mekana gitmeniz gerekiyor. oraya vardığınızda zombileri ve rakipleri atlatıp/öldürüp yerdeki ipucunu kullanmanız lazım. (yani yerdeki ateşin yanına gidip f ye basacaksınız.)
  haritanın bir bölümü kararıyor. sonra sıradaki mekanı bulup bu şekilde 2 sefer daha aynısını yapınca artık boss un nerde olduğu haritada ortaya çıkıyor. (küçük bir çiftlik)
  oraya gidip bossu öldürüp ödülü alıp, yine haritadaki çıkış noktasına gidiyorsunuz.
  20 saniye kadar çıkış alanına kaldığınızda oyunu bitirmiş oluyorsunuz.

  oynanış:
  elinizde silah varken sol tık melee olarak kullanılıyor. (pala lı hunter daha iyi, zira size zorluk çıkaracak bir zombiye ateş ettinizde rakipleriniz sizi duyabilir.)
  sağ tık basılı iken 1. nişan alma modu
  sağtık basılı iken shift'e bas çek 2. nişan modu (2x zoom gibi kullanabilirsiniz)
  hunterınızda kullanmak üzere skill satın alabiliyorsunuz. (daha uzun koşma daha hızlı koşma, hızlı iyileşme, tabi rank seviyniz ve paranıza göre)

  aklıma geldikce editleyeceğim...