şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: the hunted)
 • aynı zamanda bir blue heelers bölümü.
 • aynı zamanda mission impossible beşinci sezon onuncu bölümünün adı.
 • bbc ve cinemax ortak yapımı casusluk dizisi. ilk sezonu 26 ekim'de başlayacak ve 8 bölüm olacak. yapımcılığını frank spotnitz'in üstlendiği dizinin başrol oyuncusu melissa george. dizide ayrıca stephen dillane, patrick malahide ve adewale akinnuoye-agbaje yer alacak.

  "dizide, ana karakterimiz samantha, byzantium isimli özel bir istihbarat örgütüne çalışmakta. kahramanımız, kendi hayatına kastedilen bir suikast girişiminden sonra bunun, kendi örgütünden birilerinin işi olduğundan şüpheleniyor. işe döndükten sonra gizli kimliği olarak çocuk bakıcılığı yapmaya başlayan samantha, bir yandan kendisini kimin öldürmek istediğini, bir yandan da kime güvenip kime güvenemeyeceğini kestirememekte."

  http://www.youtube.com/watch?v=8bnukjc6qlg
  http://www.youtube.com/watch?v=jqbiqr-2tcs
 • frank spotnitz ve bbc one ürünü olduğundan kalitesinden şüphe duyulmayacak yeni dizi.
 • dün gece başlamış yeni dizi. oldukça merak ediyorum. yorumlara göre izleyebilirim.
 • oldukça üst düzey bir bölümle başladı, beklediğimden de iyiydi. başroldeki karakterin adı sam hunter olduğundan, dizinin ismi de hunted olunca her bölüm farklı birilerini avlayacak diye tahmin ediyordum ama tek hikaye üzerinden ilerleyecek olması daha güzel oldu. tutar bu.
 • bbc ve cinemax ortaklığının ikinci meyvesi. ilki için (bkz: strike back)

  frank spotnitz amcam strike back'i bırakıp bu diziye başladı hatta. konuya gelince:

  --- spoiler ---

  özel müşteriler için çalışan bir casus grubu var. sam hunter ablamız da bu ekibin elemanarından biri. cezayir'deki bir görev sırasında pusuya düşürülüyor. bir yıl ortadan kaybolduktan sonra kendisine tuzak kuranları bulmak amacıyla tekrar eski teşkilatına dönüyor.

  ekipte adebisi reis de var ayrıca.

  bu arada ilk bölümde adı geçmedi ama dizdeki düşman grubun adı byzantium'muş. zaten ilk bölümde gördüğümüz kötü adam da sam'i yakalamak üzere istanbul'dan yola çıkıyor.

  o herif birinin gözbebeğine şırınga soktu lan bir de; böyle şeylerden kolay kolay tırsmamama rağmen midemi kaldırdı.

  bununla birlikte dizinin 4. bölümünün adı kismet olacak. başrolünde de bizim hayrettin demirbaş var sanırsam! *

  şu an için öyle ahım şahım bir yapım değil. yoklukta gideri var. ama tabii pilot bölüm üzerinden geneli yorumlamak yanlış olur. izleyip görelim.

  edit: düşmanların adı hourglass, kendi örgütleri byzantium'muş. bir de klasik ''dünya'yı çokuluslu şirketler kontrol ediyor.'' geyiğine dönüldü, ortalama gidiyor şu an. boş vaktim olunca izliyorum.

  --- spoiler ---

  oldukça yavaş bir tempoda ilerledi ve sekiz bölüm boyunca gerilimi tepeye çıkarmayı başaramadan bitti.

  --- spoiler ---
  hourglass hourglass dediler çokuluslu şirketlerin dünyayı yönetme nanesi çıktı altında. en ilginç yönü de o sahte horst goebel'di. o adam gerçekten kim, amacı ne hala belli değil!

  sonundaki sam'i çocukken kaçıran yüzük parmağı kesik adamla olayı fena halde assassin's creed'e bağlayacaklarmış gibi geldi.
  --- spoiler ---
 • ilk 20 dakikasına dayanırsanız hoşlanabileceğiniz dizi. "noluyo ya?" sorusunu sormayı bıraktığınızda gerisi peşinden geliyor.

  --- spoiler ---

  game of thrones'ta stannis baratheon rolünde izlediğimiz stephen dillane'in ajanların tepesindeki rolü de ne uymuş arkadaş.

  --- spoiler ---