• yoshihiro togashi'nin yarattığı bir japon manga çizgi filmi. japonya, çin, hong kong ve filipinler'de çok meşhur olan bu çizgi filmin bilinmemesinin sebebi belki de uzak doğu'nun bize tahminimizden de uzak olmasıdır.

http://www.hunterhq.com/
  • babasinin bir hunter oldugu bilgisi haricinde, babasi hakkinda hic bir fikri olmayan elinde sürekli balik oltasiyla takilan bir veledin, hunter olmak icin yola cikmasiyla basina gelen maceralardan olusan bir anime serisi. cizim itibariyle gayet guzel olup, hikayede kesinlikle insani sikmamaktadir, lakin bolumler cok kisadir. bir oturusta 8 ila 10 adet bolum seyredilmezse hic bir tat alinmamaktadir.
  • 1999 yapımı 62 bolumluk bir animedir. animenfo da 200 anime arasında 16. sıradadır. konu olarak narutoya fena halde benzemekte fakat narutonun 2002 yapımı oldugunu dusunursek kimin kimden cordugu ortada. yalnız benim anladıgım kadarıyla bu anime cocuklar icin yapılmıstır. ana karakter "gon", diger animelerdeki ana karakterlerin aksine mutlu huzurlu bir insandır, hic bir kini, karanlık bir gecmisi bilmem nesi yoktur. ayrıca gon'un en iyi arkadası "killua" ile arasında narutodaki gibi bir rekabet falan goremezsiniz. soguk kapli killua bile iyi olmak istemektedir, kotu degildir, arkadaslarına ise asla ihanet etmez. hisoka ki kendisi kotunun allahıdır ama yine de gonu ve killuayı sever kollar. belkide bu yuzden hikaye 40 bolum kadar gon ustunden giderken bir anda tek amacı intikam almak olan gonun arkadasına doner ve biter. animenin en kotu tarafı ise sonunun cok cok olduda bittiye getirilmesidir. bence bir 5 bolum daha gerekiyormus bu anime icin. peki essek kadar ben bu animeyi sonunda kadar niye izledim? cunku izlemesi cok keyifli, surukleyici, narutoyu hatırlasakda bastan konusu ilginc ve bazı yerlerde sasırtabiliyor. ayrıca 3 tane ovası vardır ki bu animenin potansiyelini anlamanıza yeter.
  • ovasında gon ve killua , greed island adında bir bilgisayar oyunu içine girerler ve olaylar gelişir. hatta fazlası ile gelişir ki adamlar anca durumu 20-30 bölümde toparlayabilmişlerdir. ovanın sonları seni seçtim pikachu tadında ilerlerdiği için can sıkmıştır.
  • bu animede 80'lerin animelerinde bulunan özellikler var. daha çok çizimlerden farkediliyor. gon'un halası karakteri ve babasını hiç görmemiş oluşu ve onu bulma hayalini besleyen bir çocuk ve ona engel olmaya çalışan bir hala çünkü onunda babası gibi hiç dönmeyeceğini düşünmektedir. bu güzel ve ağır bir giriştir bu anime göre. çünkü anime sonrasında daha çocuksu ve eğlendiricidir. ama ana karakterin yaptığı seçimlerde ve dizideki bazı diğer karakterlerdede güzellikler var, insanı şaşırtıyor. kilua karakteri ve hisoka karakterleri gibi karakterler pek çocuk animesi için uygun sayılmaz. çünkü birisi tamamen öldürmek için yaratılmış bir çocuk ve diğeride tamamen kötü karakterli yani zevk için adam öldüren birisi. bunların karakterleri ve davranışlarıda güzel işlenmiş yani gon'un temiz ve içtenliği ile çarpışmaktadırlar.
  • önümüzdeki hafta itibariyle yeniden yayınlanmaya başlanacak.
  • anime severlerin sıkılmadan izleyebileceği dizi. hisoka isimli karakter ayrıca dikkat çekiyor.
  • sevenlerinin şanssızlığından olsa gerek çizeri yoshihiro togashi seriye ölmeye yakın başlamıştır. abarttım tabiki ama adam belirsiz nedenlerle (hastalık olduğuna dair şüpheler var) seriye inanılmaz uzunlukta aralar vermektedir. bir buçuk sene ara vermişliği bile var. manga şu aralar mayıs 2010 dan beri çıkmamaktadır. mangalar iyi güzel hoşta bu yanlarını hiç sevmiyorum be sözlük. çıkıp çıkmaması sadece bi insanın keyfine kaldığı için bazı seriler gerçekten işkence gibi çıkıyor(şekil 1 a). tahminim bu adam ölene kadar bitiremez bu seriyi
  • 2011 yapımı animesi tam bir bebelere balon yapımı olmuş. bu kadar sansür olmaz kardeşim
    --- bölüm 11 spoiler ---

kalp çıkarma sahnesi bu kadar mı malca olur. kalbi çıkarıp bohçaya sarmak nedir. çok canım sıkıldı çok. büyük beklentilerim vardı bu animeden.

--- spoiler ---
  • bebelere balon bir yapım olmak ile alakası olmayan anime; karşımız da hakkını veren bir yeniden yapım var.

sabır edip izlenilir ise, görülecektir ki kan gövdeyi götürüyor.

insanlar; yapılmışı, olmuş olanı severler zira onun ile yenisi ile kurulamayacak olan duygusal bir bağları vardır. yarın bir gün birisi çıkıp " dragon ball'u yeniden yapıyoruz " der ise; heyecan ve şüphe ile beklesem de peşin peşin hüküm vermem. yapamazlar ise de itin götüne sokarım; o da yetmez bulduğum göte sokarım.

--- spoiler ---

öyle sanıyorum ki kurapika'nın uvogin'in götünden kan kalmasına yalnızca bir bölüm kaldı.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap