• kendisini izlemek harika bir tecrübeydi lakin girmiş olduğu hiç bir konuyu tamamlamadan bitti.

oncelikle ana karakterler dışında netero, hisoka, zeno, chrollo ve silva gibi hayvani karizmaya sahip karakterleri izlemek harikaydı. bizim veletler dışında bu karakterlerin ağırlığını koyduğu bölümler tekrar tekrar izlenebilecek bölümlerdi. arc'lara bakılacak olursa sınav arc'ı zaten cok heyecanlı başladı. ardından gelen hayalet takımı arc'ı bence animenin en güzel bolumleriydi. özellikle shadow beast'in olaya giriş anı , 2. hobbit filmindeki saruman ve elrond'un galadriel için geldiği sahneye çok benzettim ve orgazm oldum. anime, ardından gelen diğer arc'larda bu arc'ın seviyesine ulaşamadı ama yine de bana kattığı netero ve hisoka karakterlerini asla unutmamamı sağlayacak anime olmuştur. kendisinin 3-4 sene sonra yeni bir anime serisi ile devam edeceğini düşünüyorum.
  • 2011 versiyonu için konuşursak, muazzam bir karakter çeşitliliği varken uyduruk bir karınca arc'ı için güzelim animeyi heba etmişler. sırf zoldyck familyden veya phantom troupe'dan bile 100 bölüm gelebilirdi. ama allahın belası karıncalara 70 bölüm ayırmak daha mantıklı gelmiş. hikayeyi biraz bozsa da karakterlerin hepsi kendini sevdiriyor (en iti, uğursuzu da) o yönüyle gerçekten başarılı. hepsi şahsına münhasır değişik karakterler. ondan ötürü olur da devam ettirilmek istense çok rahat devam edebililir bence. nolur devam ettirin. bi chrollo x hisoka ya da killua x illumi felan herkesin içinde kaldı malum. yalnız soundtracklerine asla laf edemem, hepsi muazzam.

bonus : fangirl service
  • uzun bir aradan sonra üç yeni bölüm yayınlandı mangasında. bakalım mangakası uzun bir ara verene kadar kaç bölüm daha çıkacak.
  • girdi yazmak için karakter gelişimini görmek istedim ama dayanamayıp 100. bölümün ardından bir şeyler yazmalıyım artık diye koştum geldim.

tanım : anime
    tür : seinen

naruto , one piece ,fairy tail vs . sevenlerin izlerken ''ben bunu bir yerde görmüştüm ya?!'' diyeceği lakin 10 dk lık kapışmaların 30 bölüm sürmediğini gördüklerinde izlemeye devam edecekleri kaliteli bir yapım. diğer entrylerde de temas edilen noktalara bir daha değinmeye gerek görmediğim için bana göre şimdiye kadar farklı şeyleri belirteyim:

------spoiler-------

- kurapika ve adını hatırlamadığım gözlüklü,güçsüz doktor karakterin as karakterler olduğunu düşünmüştüm ama değiller. anime bittiği için mangasında onlara da değinilmiştir diye düşünüyorum. kurapika'nın karakter gelişimi ve örümceklerle yolunun çakışıp çakışmayacağı vs merak uyandırıyor.
    - killua'nın ailesinin gücünün tam yansıtılmadığı kanaatindeyim .güçlü olan bu karakterlerin yeri geldiğinde ortaya çıkıp biraz merakımızı giderdiği oldu ama daha da fazla olması killua'nın esrar perdesini aralamamıza yardımcı olacaktı. yine de hikaye anlatımında sıkmadan girip rollerini oynayıp çıktılar.
    - gon'un monkey d. luffy'den farkını göremedim şimdilik ama karakter gelişimi ve hikaye anlatımı hızlı gittiği için sürpriz bekliyorum.
    - hisoka'nın ana düşman olacağını düşünüyorum .buna rağmen çok az ve yeri geldiğince süre aldı ki bence senaryo/hikaye başarılı bir şekilde merakımızı gidererek güzel sona bizi hazırlıyor

-----spoiler ----
  • ilk 76 bölümüyle bir anime nasıl olmasının cevabını veren uber yapım. gerek baş karakterler gerekse yan karakter o kadar detaylı işlenmiş ki bağımlısı oldum. zoldyck ailesi, hisoka, hayalet takımı,kurapika'nın intikam arayışı ve daha fazlası... babasının peşinden gitmeye çalışan bir çocuğun hikayesi olarak başlayan hunter x hunter zamanla dallanıp budaklanarak izleyenleri kendine bağlıyor ama 76. bölümle beraber chimera karıncaların animeye dahil olmasıyla beraber seri bir nevi kendine ihanet etmeye başlıyor ve izleyenlere neden diye sordurmaya başlıyor. sırf zoldyck ailesini anlatsa 50 bölüm, hisoka'yı ve hayalet takımını ayrıntılarıyla devam ettirseler 100 bölüm çok rahat çıkardı. seri "istersek bu harika seriyi yerin dibine de sokmasını biliriz "mesajını mı vermeye çalıştı bilemiyorum.
    sonuç olarak yine de harika bir deneyim sunan hunter x hunter, sizi çaresizce içine sürükleyecek ve kendine hayran bırakacaktır.
  • --- spoiler ---

"bu böcüklü filler nerden çıktı şimdi ya ?" ile başlayıp; sadakat, fedakarlık ve en önemlisi aşk'ı derinlemesine işleyerek sonunda izleyicilerini ağlatabilmiş dünyanın en garip story arc'larından birine sahip anime'dir kendisi...

--- spoiler ---
  • kim ne derse desin karınca arc ı en iyi arctır. hatta yıllar sonra gaza gelip izlemek isteyen ben bugün direk bu arc dan başlamak istiyorum.
  • kimera arc'a başladım ama çok sıkıcı geliyor. yorumları okuduğum kadarıyla feitan, netero, alluka falan karakterler etkin gözüküyorlar o yüzden izlemezsem hikaye hakkında çok şey kaçırırım gibi geliyor ama çok boktan bir arc. tonla konu var ama gidip saçma sapan böcek insan karışımı şeyleri niye izletiyorsun. örümceği anlat, karakterlerin backgroundunu anlat, örümcek benzeri başka güçlü bir iki grup illa ki vardır onları anlat, zoldyck ve kurta klanlarını anlat, onlar benzeri başka klanlar vardır onları anlat. niye gidip bu çirkin ve önemsiz şeyleri izliyoruz ?

kimera arc sabretmeye değer mi ? ya da izlenmesi gereken bölümler hangisi birisi söyleyebilir mi ?
  • hxh 'yi hxh yapan zaten kimera arctır ilk baş biraz sıkıcı gelsede alt metin , dövüşler,
    kazanımlar şahsen paha biçilemez.
    anime - manga şuan yarım şerefiz mangaka togashi şöyle en azından ayda bir çizse yeter de yılda 4-5 bölüm anca çıkartıyo.

şahsen bence aklında one piece 'in bitmesi var o bittikten sonra ölmezse pezevenk haftalık çıkartmaya başlar ve efsaneler arasına adını yazdırır.
  • kimera arc'da sıkınlanlar,mangada devam eden succession contest arcını görseler kafayı yerler diye düşündüğüm şaheser. çok uzun aralıklar veriyor şerefsiz mangakası. yalnız, hepten psikolojik gerilime bağladı. öyle böyle değil. animenin devamı çekilirse sakın aksiyonu bol bir şey beklemeyin ama gerilim ve olay akışı harika.
hesabın var mı? giriş yap