şükela:  tümü | bugün
 • bilmiş bir şey. hep laflar hazırlıyor, dil bildiğin papuç kadar. hem sportif hem de entelektüel haller. üzgün kasları neşelendirmek gibi kaygılar, böyle bir sürü film, kitap, müzik falan, bir de okuyom ben yaa havaları. hayır, hipster olacak diye korkuyorum. neyse ki gözüm üzerinde hareketinden tırsıyor.
 • iddiasına göre gurbet illerde huyu çirkinleşmiş ve dili falan bozulmuş olsa da* bence efendiliğinde ve taltifkâr hallerinde herhangi bir değişim olmayan şahıs. hayır, bunu bana hediye falan aldığı için söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın. karşılığında ben de burada düğün bohçasını düzmeye başladım yavaş yavaş. tek sorun boyuna bosuna göre saten damat pijaması bulamamak ama olsun. yapçaz bişiler. olmadı diktirtiriz. hem pijamayı kız tarafı almaz mı canım? biz ne uğraşıyoruz?
 • kendisine olan özlemimiz öyle bir boyutta ki, orada burada karşımıza çıkan genç, yakışıklı, centilmen ve uzun beyefendileri geçtik, serilmiş lokanta altlıklarındaki illüstrasyonları ona benzetiyoruz artık ailecek.
  aile demişken, "uzaktan" dünürümdür. sesini taa afrika'lardan aldığım bas baritondur.
  bir yüzük atılacaksa kalkıp mordora gidendir. "yüksek" yüksek mühendistir. maymun terbiyecisidir. gururumuzdur.
 • whatsapp eklentisi olarak gönderdiği homemade begüm * kaydının telefonun derinliklerinde kaybolduğunu zannederken müzik dinlerken aradan çıkıvermesi ile irkilten şahıs.
 • kendisi bir arkadaşından aldığını iddia etse de çok fantastik caps'ler göndererek insanı karmaşık duygulara sürükleyen yazar. suçlandığında ise durumu elektrolit eksikliğine bağlıyor. özel zevkleri arasında flüt biçimli tüneller inşa etmek, değişik ülke rakıları ve biralarını dilimlenmiş mango eşliğinde test ederek sonuçlarını fütursuzca paylaşmak, sırtlan sevmek ve maymun evlat edinmek gibi eylemler var. ayrıca antibiyotik sevmiyor ve ssk'lı.
 • savunma yapıldığında çok daha iyi şut atıyor bunu keşfettim. el üzeri atışlarının nerdeyse hepsini soktu, bir sonraki zirvede şutlarına el kaldırmamaya kadar verdim. blok konusuna deyinmeyeceğim yaralıyım efendim.
 • pek tatlı, efendi, mahcup görünümlü çılgın bir uzun.
  kendisi goscinnygillerden (bkz: rene goscinny) küçük pıtırcık'ın kuzeni olup, adına da derler...
 • tanımadığım zamanlarının charlie'si.
  bundan nasıl emin olabiliyorum bilmiyorum ama aynı zamanda şimdilerde -en azından dış'a- bunu yaşamadığını hissediyorum.
  mesela şöyle;

  "but mostly, i was crying because i was suddenly very aware of the fact that it was me standing up in that tunnel with the wind over my face. not caring if i saw downtown. not even thinking about it. because i was standing in the tunnel. and i was really there. and that was enough to make me feel infinite".
 • sporcu kişi, uzun varlık, erasmus öğrencilerinin dostu, 20 yaşından önce üniversiteyi bitirecek kadar hızlı öğrencidir.
  iyi müzikler dinler (bkz: beirut) (bkz: decemberists) (bkz: sufjan stevens), iyi filmler izler (bkz: tarantino) (bkz: vavien) (bkz: star wars), iyi kitaplar okur (bkz: kafka) (bkz: marquez).

  ayrıca sözlükte sportif entryleri ile öne çıkacağını düşündüğüm çiçeği burnunda dokuzuncu nesil biçare yazardır.

  edit: nazar değdirdim, 20 yaşından önce bitiremedi üniversiteyi :p
  edit2: kendisi gün itibariyle diplomasını almıştır. fakat halen içkili konserlere giremeyecek yaştadır.