şükela:  tümü | bugün soru sor
 • jet li'nin oynadığı 2006 yapımı hong kong/abd ortak yapımı film.
  abd'de fearless adıyla gösterime girmiştir.
  filmle aynı adı taşıyan çinli bir savaş sanatları ustasının hayatından
  bir kesit canlandırılmakta.
 • hero'dan sonra izlenince "jet li sadece çin yapımı filmlerde oynasın" dedirten şahane film. dövüş sahneleri yine çok etkileyici. jet li soğukkanlı dövüş ustası formundan çıkıp öğrencilerine durmadan şarap ısmarlayan alkolik dövüş ustası formuna girmiştir. ama tabiki karizmada zerre azalma yok.
 • jet li'nin, * shao lin tapınağı temalı onlarca filminden sonra bile başarılı oyunculuğunun yanı sıra ne kadar büyük bir üstad olduğunu tekrardan gözler önüne seren bir film. çin'in batı baskısına teslim olmayacağını konu alan senaryosuna bakacak olursak, verilmek istenen mesaj the last samurai ile az biraz benzeşiyor.

  --- spoiler ---
  final sahnesinde oldukça delikanlı -ki huyları kurusun- bir japonla kozunu paylaşan huo yuan jia, ağzına ağzına vurulası bir pezevenk yüzünden zehirlenerek huzur içinde ölüyor ve yine klasik bir şekilde sevdiceğinin yanına koşuyor.
  --- spoiler ---
 • bana bir kez daha neden güzel kızlar hep kör olmalı bu dallama uzakdoğu filmlerinde diye düşündürmüş film oldu bu ayrıca wu shu denilen dövüş sanatını ortaya çıkışına dair gerçeğe dayalı bir hikaye olması da unutulmaması gereken bir ayrıntı

  --- spoiler ---
  jet li yapraam niye güzelim kızı bırakıp gidiyorsun,hadi bıraktın neden ölürken son anda bile cennetin yeşil çayırlarında yueciyi görüpte izleyicileri gereksiz yüzünlere gark ediyorsun.
  hayır gittin de ne oldu onu anlamıyorum,katakulliye getirmediler mi seni,az bile sana

  --- spoiler ---
 • son derece sıradan olan hikayesini, jet li sayesinde izlenebilir kılan film.
 • jet li'nin başroloynadığı (bkz: crouching tiger, hidden dragon)ve (bkz: hero) filmlerinin yapımcısı bill kong tarafından yapılan,yönetmeni ronny yu olan film. görsel sahneleriyle, son dönem çin-hong kong sinemasındaki görsel çeşitlilik ve yaratıcılıktan epeyce nasibini almış bir yapımdır. filmde çinli martial arts ustası ve jin wu adı verilen dövüş sanatının kurucusu kabul edilen huo yuanjia'nın öyküsü anlatılmaktadır. yüzyılın başında asyanın hasta adamı olarak nitelendirilen ve dış ticaret ortakları olarak isimlendirilen ülkelerin yönetiminde ezilen çin'in nasıl gaza gelipte bugün tüm dünyaya herşeyi ucuza kakaladığını anlamamızı sağlayan film bence arşivlik sayılabilir, yakın dönemde sinemaya gelmesi muhtemeldir, ve kaçırılmaması tavsiye edilir.
 • jet li'nin turkiye'de ancak vizyona girebilmi$ olan son filmi.

  oncelerde "bir film hem konulu olacak hem de icerisinde jet li barindiracak" deseydiler herhalde kicimla gulerdim. zira konudan ziyade jet li'ye odaklanmi$ seyirci kitlesi yuzunden oynadigi filmlerde pek konu ihtiyaci duyulmazdi. ne zaman ki unleashed ve hero gibi filmlerini izledik, ondan sonra bu ikisinin bir arada gayet guzel olabilecegini anlami$ olduk.

  bu son yapitta da jet li benzer bir misyonla kar$imiza geldi. bana sorulacak olursa guzel de geldi. her ne kadar gercek hayatta gorulmesi zor bazi figurler iceriyor olsa da yine de pek leziz bulduk bu filmi. hatta supermen'e tercih ettik, daha ne diyeyim...

  http://www.fearlessthemovie.com/
 • gerek wushu'nun felsefesi, gerek dövüş sahneleri ve muteşem doğa fotoğraflarıyla arşivlik bir film olmuş. batının kültür emperyalizmine ve kirliliğine de açıktan göndermeler yatıyor filmin içeriğinde.
 • çok sağlam bir dövüş filmi. havada süzülmeli, ağaç dalından sekmeli değil; kol burmalı, kaburga kırmalı, et cimcirmeli dövüş sahneleriyle dolup taşmış, enfes olmuş. şunca yıldır jet li izliyorum ilk kez bu adamdan dayak yiyenlere acıdım filmde. o derece şiddet var. neyse uzatmayalım, dövüş seviyorsanız izleyin.
 • bir dövüşçünün zaman içinde geçirdiği evrimi ve onun bu evriminin zamanlamasının bir milletin hasta adam zamanına denk gelmesi ile o millete bayraklık etmesini anlatan, ve çoğu jet li filminde olduğu gibi, asla sadece bir dövüş filmi olmayan hatta döverek değil yaşatarak etkileyen, etkilemek isteyen film.
  çin kuruluş destanlarının hero'dan sonra 20 yy'da geçen bir tanesi daha, en az onun kadar güzeli, en az onun kadar "film" olarak ve etkileyicilik olarak başarılısı.