şükela:  tümü | bugün
  • kuruçeşme'de tam gaz inşası devam eden mekan. insanları tam olarak ne satarak düdükleyecekler emin değilim.

http://www.huqqa.com/
  • (bkz: ipad menü)
  • (bkz: snob)
  • foursquare yorumlarından anlaşılacağı üzere aliyyül âlâ'cıların "piyasa" mekanı. yeni gözdesi. çıtır, sarışın ve şallı.
    https://foursquare.com/huqqaproject
  • 2 gün önceki hürriyet gazetesinde ahmet hakan'ın yazısında bahsi geçen mekan. muhafazakar bohem burjuvalar için o bölgenin ilk alkolsüz restoran-kafesiymiş. kafede tablet menüler varmış ve restoranında dünya mutfağından kaliteli seçenekler varmış.
    bir diğeri için; (bkz: al fakheer)
  • mevcut iktidara şirin gözüküp cuqqa yapma yolu.
  • hamburgeri 26, pizzayı 35, makarnayı 24, peynirli sandviçi 22 liraya satan mekan. çay ise 6 lira.

gidersem birgün...

hesabı ben ödeyeceksem mönüye bakınca "tamam manzara güzel de bu fiyatlar müslümanlığa sığar mı? diye soracağım.
    hesabı başkası ödeyecek olsa bile hesap geldiğinde"müslüman malı ortaktır" diyeceğim.
  • ramazanda önündeki vale kuyruğu boğaza 3. köprü olacak mekan.
    bu gidişle reina'yı sollar.
  • kapitalist müslümanlar diye yersiz eleştirilerden arınarak bakılması gereken mekan. bugün gittim, gördüm ve gerçekten beğendim. bir kere mescidi bile çok ince düşünülmüş(adamlar ferace,başörtü v.s koymuşlar) ve temizdi. garson sayısının bu kadar fazla olması sanırım büyük bir artı, servis çok hızlıydı aylak garson durumları hiç yok hepsi işini ciddiye almış iyi çalışanlar. yemeklerin lezzeti güzeldi fakat porsiyonlarını küçük bulduğumu belirtmeliyim. fiyat aralığı gayet normal, mekan tasarımı hoştu fakat biraz otto santrali hatırlatıyor belki ortak nokta vardır bilemem.
    müşteri potansiyeli ise hakketen çok çeşitliydi, bir masada kodaman abiler otururken bir masada ergenler bir masa ailesiyle gelmiş, ama beklediğim gibi marjinal tip göremedim ve çok üzüldüm:(
    yolu açık olsun, yaz bahçesinin de yapımı bittikten sonra daha da güzel olacak eminim. umarım muhafazakar kesim bu tür konsept restoran açığını fark eder ve böyle yerler çoğalır.