şükela:  tümü | bugün
 • derbeder , yasa da gor isimli 33lukleri bulunan 1970 - 80 li yillarin unlu turkucusu.
 • midnight express gayriresmi soundtrack'inde yer alan, garip ismiyle cocukluktan beri akilda yer eden, toplu arabesk/ halk muzigi sarkicisi..
  filmde duyulan bir sans daha ver nefistir, melankoliktir.
 • hollandanin utrecht kentinde club deli mavi isimli bir gazinoda program yapan,pekde yaslanmamis olan sanatci.
  (bkz: karakas gozlerin elmas)
 • bugün, kanalın birindeki izdivaç programında evlenmek için talip arayan bir beye talip olmuştur.

  (bkz: hayat)
 • şark bülbülü filminde patronun * * odasında bir afişi görünen eski şarkıcı.

  evlilik programında ''boyun kaç?'', ''kilon kaç?'', ''ssk, emeklin vs. var mı?'' sorularına maruz kalmıştır.
 • 70lerde okuduğu parçalarda ayrı bir hava var bu kadının.. sesi biraz boğuktur, şarkılarına kaotik bir hava katar.. mesela kamuran akkor'un sesi de buna benzer ama onunki boğuk değil bildiğin kısıktır. diyafram kokar. huri sapan daha değişik bir perdeden okumuş mikrofonlara.. beni kendi halimde bırakın, işiniz bitince kabloları toplayıp kapıları kapatın der gibi içine kapanık bir durum seziliyor.

  arabesk parçalarını okuyanlar genelde "acı çekiyorum ulen" diyerek bunu açıktan ilan etmeyi severler. huri abla ise tam tersi için için yanan mangal misali okumuş, "ateşim var külüm yok" diyerekten..

  ferdi tayfur'un birçok parçalarını okumuşluğu vardır. hatta ferdinin filmlerinde de görünmüştür. huzurum kalmadı, derbeder, postacılar gibi ağır arabesk parçalarını okuması şimdi garip gelse de ajda pekkan, emel sayın gibi sanatçıların da o yıllarda bu akıma kaymış olduğunu görüyoruz. o dönem piyasa böyle işliyormuş.. halk bunu istiyormuş hesabı..
 • ireyhan eker misin diye başlayan, lili yar diye bilinen muazzam bir türkü seslendirmiştir.

  bu türküyle ilgili yorum kapılarını tamamen kapatmıştır. ömrü hayatımda dinlediğim en muazzam yorumlardan biridir bu türkü. aradan 20 yıl geçti. hâlen manyak gibi dinlerim. insana benzersiz bir enerji veriyor sesi, yorumu...