şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden vecihi hürkuş'un hayatını anlatan film. yönetmenliğini kudret sabancı'nın üstlendiği yapımda hürkuş'u hilmi cem intepe canlandırıyor, eşlik eden diğer sanatçılar ise gizem karaca, ali nuri türkoğlu, bahadır yenişehirlioğlu, birol ünal, bora akkaş ve cem uçan. vizyon tarihi 25 mayıs olarak açıklandı.

fragman
  • ilk kez vecihi hürkuşbeyazperdeye aktarılıyor. teknik açıdan hakkını verebileceklerini pek sanmasam da filmi merak ediyorum. ilgi çekici duruyor. keşke bu önemli insan için çok daha iyi bir yapım ortaya çıkarabilsek.
  • (bkz: #76543098)
  • 25 mayıs'ta vizyona girecek vecihi hürkuş biyografisi. başrolde şu sıralar survivor'da izlediğimiz hilmi cem intepe yer alıyor.

türk sinema endüstrisi ne yazık ki dönem ve biyografi filmleri konusunda aşırı derecede başarısız. düşünün ki elle tutulur bir atatürk biyopiğimiz bile yok. umarım bu film o çıtayı biraz olsun yükseltebilmiştir.
  • hilmi cem in survivor a gitmeden önce güzel bir oyunculuk sergilediği ve belki de survivordayken vizyona girecek olan film. bu bilgilerin zerre önemi yok ama paylaşmak istedim sizinle..

efektleriyle , çekim kalitesiyle türk sinemasına kalite katacağına inandığım ve bir kez daha şener şen i andığım film olacaktır. ilk gün izlemek için can atıyorum.
  • fragmanını izlediğim de film kalitesi olarak değil ama böyle bir tarihi kişiliğin beyaz perdeye aktarılması ve yeni nesillerin bu kahraman ve el tabiri ilee piooner yani öncü kişilerin isimlerini öğrenmesi bağlamında beni heyecanlandırmış filmdir.umarım sinamatogratif olarakta hakkını vermişlerdir.
    fragmanda göremedim ama vecihi beyin kurduğu teyyare fabrikasının öyküsü de umarım filmde vardır.yoksa da muhakkak bir film olarak yapılmalıdır.
  • hilmicem nedir ya? hilmicem kim de böyle bir filmde başrol? ömcek koyktun mu’yu koysaydınız yanına da bari. gerçi hiçbir dizisi tutmamış , oyunculuğun osu olmayan ama kaç film çektiğini sayamadığım gizem karaca’yı koymuşsunuz, o da olur. şaka gibi cidden. o kadar oyunculuk mezunu, yetenekli insanlardan utanmıyorsunuz da.
  • 25 mayıs 2018 de vizyona giriyor.

(bkz: türkiye'de hiç bir başarı cezasız kalmaz)
  • merakla beklediğim film. umarım ajite edilmiş ağır duygu sömürü değil, okkalı bir film olmuştur.
  • gitsem mi gitmesem mi bir türlü karar veremediğim film.

tek korkum, film çıkışında verdiğim paraya pişman olmak.

özellikle fragmanda vecihinin tabancalarla uçak üstünde ellerini açıp bağırması gibi sahneler beni oldukça ürkütüyor. inşallah boktan bi' film değildir...