şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şeftaliyi karpuzu inek gibi yer cekirdegini agziyla püskürtür...
  ama hurmayı yemeden once neredeyse hatim indirir, cekirdeginide dinsel törenle cikartip , kutsal emanet gibi yesene eyy softa cahilleri diyesimin geldiği olay.
  gıdaların arasında ayrım yapıyor ve din maskesi altında amborgo koyulan durum.
 • teorik mantığı hz. muhammef’in orucunu hurmayla açması olan hadise.

  iyi de adam neyle açacaktı, arabistan o dönem sanki tarım cennetiydi, başka birşey yetişmiyor ki?
 • kutsallık diyorsun da, yahudi siyonist mossad kagebe izrayilden 1 milyon 244 bin 782 kilo hurma almışız geçen yıl ocak-mart arasında. işin enteresanı ramazana yaklaştıkça bu rakamlar artmıştır kesin.
  dikkat et müslüman izrayilin oyununa gelme. bir taraftan sokaklara kola döküp fanta içerken diğer yandan yediğin hurmalar yarın tırmalar. yahudi hurmasını pirotesto edin.

  hurma ithalatında israil'in oranı yüzde 9,64

  --- spoiler ---

  türkiye istatistik kurumu’nun (tüik) 2017 yılı ilk çeyrek (ocak-mart) dönemi verilerine göre, farklı ülkelerden toplam 12 milyon 904 bin 306 kilo hurma ithalatı yapıldı. en çok ithalat yapılan ülke 6 milyon 908 bin 976 kilo ile iran, bu sayı tüm ithalatın yüzde 53’üne denk düşüyor.

  israil ise toplam 1 milyon 244 bin 782 kilo hurma ithalatı ile 3. sırada yer alıyor yüzde 9,64’ü demek oluyor. hurma ithalatı için harcanan paranın yüzde 31’i israil’den yapılan ithalat için harcanıyor.

  türkiye 2016 yılında farklı ülkelerden toplam 26 milyon 771 bin 836 kilo hurma ithal ettiği rakamlara yansıyor. en fazla ithalat ise 14 milyon 818 bin 326 kilo hurma ile iran’dan yapıldı. israil’den ithal edilen hurma ise 1 milyon 439 bin 350 kiloydu ile toplam ithalatın yüzde 5,37’sine denk geliyor.
  --- spoiler ---
 • hurma kutsaldir islamiyette. begenmeyen kendilerinin tanri olabildigi kapitalizm dinine, inegin tanrinin arkadasi oldugu hinduizme vesaire gecebilirler.
 • başlığı açan arkadaşın da özel admış gibi tırnak işaretiyle ayırarak katkıda bulunduğu anlayıştır.

  ayrıca (bkz: amborgo)