şükela:  tümü | bugün
  • eski adıyla dikmen anadolu lisesi olan, dikmen lisesinin (bkz: dikmen lisesi) hemen altında bulunan yaklaşık 1.5 sene okuyup mezun olduğum lisedir.
  • izmir'in basmane semtinde bulunan agora antik çarşısının dibinde yer alan lise. 2004 yılında anadolu lisesi olmuştur. ortalama 400 puanla girilebiliyordu 2009'da. sosyal imkanları kısıtlı olsa da iyi bir arkadaş ortamı kurduğunuz takdirde izmirin her bölgesine -özellikle dersanelere- yakınlığı ile okul çıkışlarınız gayet keyifli hale gelebilir. ülkü ocağı, okulun ağası gibi saçma gruplaşmalar neyse ki yoktur. çevresi şu ana kadar şahsıma sorun yaratmamıştır. zaten okuldan çıktığınız andan itibaren 3 dakika içinde mezarlıkbaşı durağına ulaşabiliyorsunuz. 3 katlı binasının bir de kantin bulunan bodrum katı vardır. spor salonu yoktur. tek eksiği de budur bana göre. ayrıca hemen yan sokağındaki kürt dili araştırma derneğinde molotof kokteyli hazırlandığı bilinmektedir.
  • her sınıfında başka manzaralar barındıran, ulaşım yönünden yegane olan okul. bir sınıfı hilton oteli ve agora antik kentine bakarken diğer sınıfı kibariyenin mahallesine bakar. pencere önüne geçtiğiniz zaman damdan dama atlayan atletli adamları görmeniz muhtemel.
  • bursadakinin logosu liverpool fc logosundan esinlenilmiş gibi sanki.

    lisenin logosu

    liverpool fc logosu