şükela:  tümü | bugün
 • iki saattir kıyamet kopartılan boğaziçi köprüsü'nden atlayarak intihar eden yazar haberi sonra şöylesine pislikçe bir anlayışı gözümüze sokmuştur;

  "köprüde bayram yoğunluğunun yanı sıra, intihar girişiminden dolayı da trafik durma noktasına geldi. araçların, meraklı gözlerle intihar girişimine bakmak için yavaşlaması trafiği hepten araç saçına çevirdi."

  evet trafik. hmm...
 • kendi yaptığı haberden haberi olmayan habercilik. yani ne yazdığından haberi olmayan ya da içerikten haberi olmayanların hazırladığı haberler yumağı.

  "28 yıllık rekoru tarihe gömdü" başlıklı haberde, minnesota timberwolves'lu kevin love'un 31 sayı 31 rebountluk performansıyla rekor kırdığını sonra bu rekorun eskiden 38 sayı 32 rebountla moses malone'a ait olduğunu anlatmaya çalışıyor. siz de okuyunca "nası yani" diye tepki veriyorsunuz. bunun adına da haber diyorlar. ne rekoru oğlum? sen ne yazdığının farkında mısın bebeem? senin matematik hocan kimdi demezler mi adama?
 • çok çarpıcı haberlere imza atıyorlar;

  http://webtv.hurriyet.com.tr/…ynadi-sonra-yedi.aspx

  "bu olay ise saniye saniye objektiflere yansıdı."

  vay be!
 • sözde habercilik.

  bir kaç ay önce vafaat etmiş ceyla gölcüklü ile ilgili yaptıkları haber;

  alıntı;

  ceyla gölcüklü bir süre önce boşandığı eşi şeri şahnavaz ile evlendiği geceyi asla unutamayacak kuşkusuz.. ama unutamamasının bir başka özel sebebi daha var.

  http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/…&p=2&rid=2369

  bu kadar mı kendini bilmez, kontrolden yoksun bir haber olur.
 • site içi her tıklanmayla para kazandığını düşündüğüm habercilik durumu. (bu kadar abuk haberciliğin başka bir anlamı yok çünkü.)

  örnek : lady gaga yaratık doğurdu.
  ben: aa noluyo lan nassı yani dur bir bakayım la...

  aslı: lady gaga klibinde rol icabı yaratık doğurdu.
  ben: amaaan manyak gene yapmış bişiler ben diğer siteye tıklıyayım...
 • terbiyesiz habercilik. gamze adında bir üniversite öğrencisi başına taşla vurularak öldürülmüş. henüz 20 yaşında. muhtemelen hayvanın birisi tecavüz etmeye falan yeltenmiş. ve hürriyet internetin habere attığı manşet: gamze'ye korkunç infaz. infaz ne demek? gerisi gelir değil mi nasıl olsa. bu kadar paragözlük ve sorumsuzluk fazla artık. yeter.

  http://www.hurriyet.com.tr/…em/17373055.asp?gid=373
 • fütursuz habercilik. manşet "van'da yıkım depremi": 6 katlı bina çöktü. mevzu aslında depremde zarar gören altı katlı binanın yıkılmasıyla ilgili ve binanın altında bir iş makinesi kalıyor. manşete bakın, içeriğine bakın. bu kadar pervasızlık, bu kadar dibe batmış bir habercilik anlayışı olamaz, olmamalı. tıklanması için seçilen başlığa bakın. mide bulandırıcı tek kelimeyle.
 • milliyet'inkinden hallicedir diyecem ama tam emin olamadım şimdi. tahterevalli gibiler. biri inerken diğeri çıkıyor.
 • http://webtv.hurriyet.com.tr/…yni-yerde-oluyor.aspx

  kelebeklerle ilgili bir haberi "yine topluca geldiler, seviştikten hemen sonra ölüyorlar" şeklinde yayınlayan habercilik anlayışı.

  yani sırf dikkat çekmek için, abazan millet bir kaç göt bacak görürüm umuduyla tıklayacak, bunlarda çok güzel haber yaptık diyecekler.

  böcekler veya hayvanlar sevişmez, çiftleşirler. sevişme bir duygu gerektirir. böceklerde ve hayvanlarda duygu yoktur.
 • "bu belirtiler kanser habercisi olabilir" başlıklı haber için kullandığı fotoğrafı ile
  beni benden alan habercilik anlayışı. bkz haber