şükela:  tümü | bugün
  • bir devrim denilen "sosyal tabanlı ilk haber sitesi" kavramınızı hayatımıza sokmaya çalışan gazetenin yeni bir terimi ve uygulamasıdır.

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26506991.asp)
    (bkz: hurriyet bizi fişliyor mu)
    (bkz: hurpass)
    (bkz: hurriyet internet)
  • linkleri görebilmek için üye olmalısınız dan beri var olan bir uygulamayı yeni diye satmaktır. bu asrın icadının mucidiyse belli ki vuslat doğan sabancı'dan başkası değil. zaten başka kimsenin aklına yazar kozunu öne sürerek sosyal medyada yer edinmek gelmezdi.

the new york times dahi kepenk kapatıp tüm içeriğini sosyal medyaya taşımaya hazırlanırken içeriğini sosyal medyadan çekerek ona meydan okumak, ancak böyle bi stratejik derinlikle mümkün olabilirdi.

allah akıl fikir versin.
  • açıkça; dayatmadır.
  • doğan medyanın paralı internet sitelerine geçiş aşaması. önce radikal sonra hürriyet bunlar internette hep paralı olacak.
  • bir it uzmanı olarak kesinlikle kullanılmamasını tavsiye ettiğim uygulama.

insan fişleyip siyasi görüşlerinizi alenen kendi datalarında depolamaktan başka hiçbir mecraya hizmet vermiyor.çok basit bir örnek ile yola çıkarsak bu uygulamaya üye olduğunuzda size kazandıracağı tek şey haberlere yorum yapıp kendi fikirlerinizi beyan etmenize olanak sağlıyor. (aslında sağlamıyor )

internet ortamının özgürlük anlayışını kimseye anlatmama gerek yok ekşi sözlük bu özgürlüğün başını çekmektedir. ( yarak özgürüz afedersin sedet sikti sözlüğü) sözlükte yazarlarımız her türlü giydirme operasyonunu alenen gerçekleştirebilmekte (bende bu enrty de bol küfür kullanıyorum) lakin hurriyet sosyal ortamında bu tarz argo bir uslup kullanımı mümkün değil hatta imkansızdır.sosyal medyanın özgürlüğü bu ortamın yanından geçmemekle birlikte canlarının istediği yorumları yayınlayıp istemediklerini editör onayı çart curt diye sikip atmaktadırlar.

ayrıca her zaman olduğu gibi üye kayıt işlemlerinde bütün bilgilerinizi donunuza kadar aldıkları için hangi sayfalara meyillisin hangi köşe yazarlarını okuyorsun hangi haberlere sinirli tepki verip hangi haberleri kendince destekliyorsun bu gibi datalar kişisel profilinde saklanmaktadır.

çok afedersiniz de hurriyet gibi bütün haber sitelerinde zaten üye yorumları yıllardır mecvut bu uygulamanın size sizi fişlemekten başka ne katacağını düşünüyodunuz ki..
  • saçmalıktır.zorla üye olmadan bazı haberleri ve köşe yazılarını okuyamıyorsunuz zorla üyeliğe teşvik ediliyor insanlar.ha bizde başka siteler yok mu var allahtan tek değiller !
  • yazarlara 3 - 5 kuruş yedirerek eşki'de reklam yapan işlevsiz uygulama.

bu çıktı çıkalı hürriyet okumaz oldum, hayatımdan da bir şey eksilmedi. zaten günümüzde hala foto galerili haber yapan ciddiyetsiz kurumlardan gündemi takip edenin vay haline. yazarları desen, popüler olanları zaten berberde yaptığın muhabbeti allayıp pullayıp köşe diye yazıyor. daha az popüler olan ama en azından analiz yapanlarının da bloglarını takip edince, niye 15dk boyunca, hipnotize olmuş gibi, ilk okul seviyesinde hazırlanmış power point slayt şovlarını izleyim...
  • hürriyet'e allah razı olsun! beni hürriyet okuma alışkanlığımdan kurtardı bu uygulama ile. hala daha sabahları hürriyet'i açıyorum bi heves okumak için ama yok arkadaş illa sosyal'e üye ol dediği için "amk yapacağınız işe" deyip kapatıyorum.böyle böyle çıkarıcam hayatımdan inşallah hürriyet'i. burdan tekrar teşekkürlerimi iletirim hangi sivri zekalının fikriyse bu uygulama...
  • hürriyet gazetesinin yazarların yazılarını okumak için mecbur tuttuğu aptalca uygulama.

yahu arkadaş merak ediyorum kaç kişi üye oluyordur acaba? böyle saçma bir şey olamaz.

resmen hurriyet.com.tr'den yazılar okunamasın diye bulunmuş bir uygulama.

burdan hürriyet yazarlarına seslenmek istiyorum:

hacılar valla tanıtım kanallarınız mı, it'ciler mi yapmış bilmiyorum ama okunamayın diye biri size sağlam düşürmüş haberiniz olsun.
    haa okumak isteyen yine okur tamam da ama bilmiyorum artık bu hürriyet sosyal tıklanma/üye olunma istatistiklerini nasıl sunarlar yönetime.
  • arkadaş millet gazetem yayınım okunsun diye web sitesiyle yetinmeyip ios için android için uygulama yazıyor. bizim akıllılar da üyelik sistemi getiriyor. aferim çok güzel düşünmüşsünüz!

bence üyelik yetmez yazı başına para kesin her üyeden 1 tl, çok kar edersiniz.