şükela:  tümü | bugün soru sor
  • karakter sınırı malum, asıl başlık "hürriyet gazetesinin kongreye giden doktora öğrencisini haber yapması" falan olacaktı.

yani köpeğin insanı ısırması haber olsa bu kadar bayağı gözükmezdi muhtemelen.

haberleri karıştırırken gördüm birkaç gün önce yapılmış haber. "türk öğrenci harvard'da gururlandırdı" diye. bakayım ne icat etmiş dedim. arkadaş yüksek lisans tezini bir kongrede sunmuş. yahu altı üstü bir tez sunmuş, biraz eli yüzü düzgün her tez kabul alır kongreden. bildiğin haber yaptırmak için para vermişler gibi. hürriyet de utanmadan bunu haber yapmış, eyvallah zaten pek düzgün bir yayın organı sayılmaz ama bu kadarı da ayıptır yahu. amerikaya osurmaya gitsek ülkemizi gururlandırdı diye haberini yaptıracağız artık.

kongreye gittim diye gelip "bizi gururlandırdın" dese bir gazeteci "ziktir git gururlanacak başka bir şey bulamadın mı" derim. arkadaş ssci makale yazsa son dakika haberi diye canlı yayın yapacaklardı herhalde.

şimdi gg diye kimse yazdığımıza sulanmaz umarım. yoksa gazetecilik etiği falan bir kelam etmek mümkün olmayacak.

edit: @sokrataristo uyarmış boşuna hit yazmasın link vermeyin diye. haklı, kaldırdım linki ama çok merak eden olursa ufak bir google aramasıyla ulaşabilirler sanırım.
  • cidden dumur etmistir. ben de gecenlerde cok onemli bir organizasyonun yaz okulunu kazandim, her seyimi karsiladilar hatta doktora tezimin bir kismini sundum. beni neden kimse haber yapmadi ask olsun ehueeee
  • daha önce eğitim hayatı şaibeli ve mezun olduğunu söylediği bölümden mezun olmadığı çıkan kişi hakkında şöyle bir haber yapan hürriyet'in ıvır zıvır haberidir.
    ılgili haber: cambridgeli doktor