şükela:  tümü | bugün
  • veliler suçsuz mu şimdi? sınav tarihini, önlemleri, şartları bir kenara bırakalım. kendini bulaştan korumak için yapman gereken şeyler açık. maskeni tak, hijyeni aksatma, sosyal mesafeni koru. adamlar nasıl ciddiye almıyorsa maske çenede birbirinin içine giriyorlar. kişi kendini korumuyor en önce. nasıl suçsuz olur bunlar?
  • pek de haksız olmayan haber. gidip açıp okumam ama görsele baktığım zaman içerik olarak doğru.

hükümetin önlemleri kaldırmasını eleştirmeye cesaretleri olmasa da halkın içinden geçecek potansiyelleri olduklarını da göstermişlerdir.

(bkz: türkiye türklerindir) diyorken
    (bkz: bu milletin amına koyacağız) diyenleri savunan gazete.
  • haklı bulduğum suçlama. haber değil reklam sitesi olduğu için tıklamaya değer bulmadım.
    msü 2020ye girmiş birisiyim. sınıftan en son ben çıktım. hani koridorlarda yakınımda kimse yoktu. bahçeye indim, okulun ikinci binasından bizimkinin birkaç katı öğrenci çıkıyordu ancak hala pek bir yakınlık yoktu. bu sırada gözlüğüm cebimde olduğu için uzakta ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. bahçe kapısına yaklaşınca iki şey farkettim:
    1-karşı kaldırımda bazı veliler aralarında mesafe bırakarak çocuklarını bekliyordu.
    2-kapının önünde bazı veliler dip dibe birbirine bulaştırabilecek biçimde çocuklarını bekliyordu.
    kapıdan çıkınca düz ilerleyip karşı kaldırıma geçtim, planım 45 dkda yürüyüp eve varmaktı. adamın biri* yolumu kesti, beklemekte olan taksiye atladık ve eve geçtik.
    bu durumda babamın herhangi bir veliden virüs kapma ihtimali yok. belki ben kapının önündeki kalabalıktan sıyrılmaya çalışırken kapmış olabilirim ama o başka. şimdi bütün velilerin uygulaması son derece basit kurallara uyduğunu düşünelim. virüsün yayılma şansı ne? 0.
    türk halkının çoğunluğu aptal olmasa ve kurallara uysa virüs zaten yayılamaz. herhangi bir yayılma durumunda suç altta kalanın canı çıksın oynayan velilerdedir.