şükela:  tümü | bugün
  • hürriyet gazetesi'nin her zaman yapıp da, bugün (11 ağustos 2017) sayfalarında minicik bir çocuğun trafik kazasında ölümünü kullanarak tekrarladığı şey. onların yanlışını tekrar etmemek için linki vermeyeceğim, fakat mecburen yaptıklarını anlatacağım.

    --- spoiler ---

    mersin'de 2-3 yaşlarında bir çocuk annesinin elini bırakıp yola fırlıyor, ve ne yazık ki annesi peşinden koşsa da yoldan geçen arabanın altında kalıyor. belli ki üç beş fazla tık için yapmayacakları pek az şey olan hürriyet editörleri de anasayfaya "son bakış" başlığıyla beraber çocuğa arabanın çarpıp da vücudunun havaya fırladığı anın fotoğrafını koyuyorlar. linke tıkladığınızda ise olayın oluşunu dilerseniz güvenlik kamerası görüntülerinden de seyredebilirsiniz. umarım etmezsiniz.
    --- spoiler ---

    ulusal bir gazete için haber değeri oldukça düşük böyle bir olayın bu seviyede görsel desteklerle anasayfa haberlerinde yer bulmasının pornografiden başka açıklamasını bulmak benim için zor. hürriyet'in habercilikten falan ne anladığı ortada da bir kişi de mi kalmadı bu gazetede başkasının evlat acısını tattığı anı böyle malzeme yapmanın iğrençliğini düşünecek?