şükela:  tümü | bugün
 • yillarin haber okuyucusum, bu kadar dravdan haber gormedim diyebilirim.

  neresinden tutsan elinde kaliyor. vay be yillar'in hurriyet'inin dustugu hale bak. sedat simavi gorse utancindan yerin dibine gecerdi...

  http://www.hurriyet.com.tr/…tm_content=kutu1_baslik

  hurriyet'in de artik bombabombahaber.com yozgattimes.com gibirdakkoyuakpforever.8m.com gibi sitelerden farki kalmamistir. dolar belki duser, belki cikar, ama bu haber nasil bir habercilik anlayisidir?

  metnin neresinden baksaniz elinde kaliyor,

  ekonomi kurmaylari kim? kim demis? bu haberin 5n 1k si nerede? ne zaman denmis? yani bu haber yanlis cikarsa, kimin yanlis olacak? kurmaylar yaniliyorsa, biz hangi kurmaydan hesap soracagiz?

  cumleyi kes...

  gaz birikimi yok

  *dalgalı kur politikası uyguluyoruz ve ekonomi ile ilgili hareket kabiliyetimiz daha fazla. bu sistemde kanallar açık. bu nedenle de ani sermaye çıkışı olmaz. sabit kur sistemlerinde, gaz birikintisi olduğu zaman, kur istesen de kontrol edilemeyebilir. gaz birikir, stres artar, dolar ve döviz kontrol edilemeyecek şekilde artar.

  gaz birikimi ?

  hurriyet? ciddi gazete?

  *bu yaşadığımıza circle (çember-döngü) denir. bu belli dönemlerde olur. şimdi dibi gördük, artık bundan sonra yukarı çıkar. artık dalgalanma azalacak. yatırımcı iki şeye bakar: kâr ediyor mu, istediği zaman çıkabiliyor mu ona bakar. şimdi, çemberin sonunu gördük, dalgalanma olacaktır, ama artık bundan sonra şiddeti azalacaktır.

  yatirimci iki seye bakar?

  "bak abi aslinda en temizi kose yerde dukkanin olacak" de tam olsun amk.

  gayri ihtiyari actim, bir daha hurriyet okuyani opsunler.

  dedigim gibi konu dolarin dusmesi artmasi degil, bu sacma sapan ismarlama haber anlayisi.