şükela:  tümü | bugün
 • çanakkale dardanelsporu çalıştırdıgı donemde yakından takip etme şansı buldugum, italyan futbolunu çok seven beyefendi bi adamdır.
 • birgün'de yazdığı futbol yazılarında kullandığı dil hiçbir cümlesi hem ortaokuldaki türkçe derslerinde tam not alamayıp kırık not alacak hemde imla hatalarınıda hep yapan köşe yazarı.
  evet, görüldüğü gibi meram zor da olsa anlatılmakta ama okuyucu, dil engelini aşıp, yazarımızın liyakat ve temayüz seviyesini ölçememekte ve gazetesinin yazar seçme kriterlerini merak etmektedir. netice itibariyle bu dil, islam çupi okuyarak büyümüş okurun gücüne gitmektedir.
 • hasan kabze yi türk futboluna kazan teknik adam.
 • hurser tekinoktay ;bugun türk futboluna önemli katkılar yapmasına rağmen ismi, spor ve futbol dünyası adına haber niteliği taşımayacak saçma sapan başlıklar yüzünden yazılı ve görsel basında adını çok sık duyuramayan kaliteli antrönerlerimizden bir tanesidir.bir çok futbolcunun yetişmesinde emeği olduğu gibi büyük olarak tabir edilen klüplere transferlerinde de önemli rol oynamış bu vesile ile de dünya futboluna dolaylı bir katkısı olmuştur. 1995 ile 2000 yılları arasında beşiktaş altyapısında kazanmış olduğu başarılar sebebiyle dikkat çekerken daha sonra da çanakkale dardanelspor a takımını çalıştırmıştır.bu süreler zarfında sadece a milli futbol takımı değil ümit milli takım ve genç milli takıma bir çok oyuncunun kazandırılmasında katkıda bulunmuştur.
  ne yazıkki günümüz futbolunun 3 büyüklere odaklı olduğu ülkemizde yabancı teknik direktör hayranlıkları arasında hürser hoca gibi ismini sayabileceğimiz n tane yerli antrenör ve teknik direktörler harcanmaya çalışılmış ya da unutulmaya bırakılmıştır.nedense bir türlü güven sağlanamamıştır.oysa ki milyon dolarlar dökülerek başa getirilen teknik adamların başarısızlıkları başka teknik adamların başarısızlıkları yanında zaten çoktan unutulup gidiyordu veya bu gibi insanların kazandırdığı oyuncuların başarılı performanslarıyla başarı sahipleniliyordu.bu tip insanların istedikleri para odaklı hırslardan çok güzel futbola ve geleceğin futbolcularını keşfetmeye dayalı bir zihniyettir.bir dönem televizyon programlarında yaptığı yorumlarda bu konuyu üstü kapalı bir şekilde gündeme de getirmiştir.
  kendisi global dünyada artık yabancı dil bilmeyen futbolcuların futbol engeliyle karşılaşabilme ihtimalinin olduğu bir dönemde iyi derecede italyanca ve ingilizce bilgisine sahip bir insandır ayrıca.
  (bkz: kulaktan dolma olmayan italyanca)
  (bkz: fatih terimden ingilizce öyküler)
 • iyi beşiktaşlıdır ayrıca.
  @tekinoktay twitter kullanıcı adı.
 • teknik direktörlüğü italya'da lazio'da öğrenmiştir. serpil hamdi tüzün'den sonra beş yıl beşiktaş altyapısında, sonra da çanakkale dardanelspor'da görev yapmıştır.

  yetiştirdiği oyuncular bugün türkiye liglerinde boy boy oynamaktadır. birkaç örnek verelim: nihat kahveci, yasin sülün, hasan kabze, gökhan zan, ali cansun, okan koç, tolga seyhan
 • bir sonraki kongrede bjk başkanlığına aday oldugunu açıklamıştır.

  http://www.kartalbakisi.com/…adayi-tekinoktay/9990/
 • bjk başkanlığına aday olmuş kendisi. ben bu seçimler için oldu sanıyodum, meğersem 2014 seçimleri içinmiş. tüm başkan adayları adaylıklarını son 1-2 günde açıklarken, 2 yıl evvelden adaylık açıklamak oldukça güzel bir hareket gibi geldi bana. hürser tekinoktay'ın nihat kahveci, hasan kabze gibi büyük oyuncuları futbola kazandırdığını ve beşiktaş'ı da gönülden seven biri olduğunu biliyorum. beşiktaş'a büyük faydası dokunacaktır kanımca. adaylığı şimdiden hayırlı olsun.
 • bugün kongrede şahane bir konuşma yapmış güzel insan.
  ''beşiktaş rm lerle manu'larla rekabet eder, kasımpaşa antalya ile değil '' dedi.
  fikret orman kendisine el kol hareketi yaptı, kürsüye laf attı, bir kez daha bjk başkanlığının agırlığını taşıyamadığını gördük vesileyle.