şükela:  tümü | bugün
 • epeyce yaşlanmasına rağmen, şen şakrak klipler çekmekten yılmamış usanmamış aranjmancı müzik adamıdır. kliplerinde kâh plakasında "hurşid yenigün" yazan pembe renkli arabasıyla (kadillak olsa gerek), kâh "hurşid yenigün" yazan teknesiyle, taze çıtırları ve canti erkekleri alıp kırlara bayırlara götürür, onlara eğlenceli şarkılar söyler. amma gelin görün ki, kızların hepsi genç erkeklerle ilgilenip abiye yüz vermezler. lakin hurşid abi mutludur, gençlerin kendi aranjmanlarıyla mutlu yarınlara koşması, onu mutlu etmeye yetmektedir.
 • hayatımda ilk kez beatlesın yesterday yorumu ile dinlemiştim, aa ne güzel coverlamış herif lan derken şarkının sonu geldi ve klasik 9/8 ritm le darbuka solo başladı.. yarım saat güldüğümü hatırlıyorum.
 • "seni sevmek alnımda yazılıymış
  seni sevmek hiç bitmeyen serapmış"

  şeklinde bir şarkısı vardır. şarkının ortalarında bir yerde dilini çıkarıp "yeahhh lay lay lay lay......" der. tazmanya canavarının ağzıyla yaptığı pırtlamaya benzer bir şey.

  dinlemeyiniz.

  satürnün halkalarına eşit genişlikteki repertuarında yer alan nadide eserlerden bir farul nafiz çamlıbel-timur selçuk işbirliği ile ortaya çıkan sen neredesin isimli aranjmandır.

  işte bu şarkının

  yuvamı çiçekledim, sen bir meleksin diye,
  yollarını bekledim görüneceksin diye
  senin için kandillere tutuştu kendisinden,
  resmine sürme çektim kandillerin isinden

  dörtlüğünden sonra 1-2 dakika kadar transa geçip hımmm hımmmmmm hımmmmmmmmm der. bilmeyen birine "bak bu kızıl ordu korosu" diye yutturabilirsiniz.
 • kendine ait orkestra saz ve vokal grubuyla pop oryantal,pop y'allah,pop gırgıriyeden (daha gider bu böyle) oluşan müthiş seriye imza atmış olan hayvan komik,hayvan yetenekli her daim neşe kaynağım.

  sorarım size bugün itibariyle kaç babayiğit albümün üstüne fevkalade stereo veya b yüzü-acıklı yüz yazabilmektedir ?
  arkadaşının ricası üzerine arkadaşının oğlunun sevdiği şarkıyı albüme dahil edebilecek (kartal kaan) dahil kaç kişi tanıyorsunuz desem ? (pop y'allah b yüzünde azize adlı şarkıyı atilla abisi oğlu tuğrul için ister)
 • 80li yılların doğumgünlerinin vazgeçilmez sesidir... sezen aksu'nun romantik şarkılarının ardından, teybe kaseti takılarak, ortaya fırlayıp döktürmeye vesile olur... kaset boyunca devam eden el çırpmaları, ortamdaki alkışlara karışır, gerdan kırmalara zemin hazırlar, kızlar birbirinin kucağına doğru gerisin geri yatarlar... bu anlamda dönemi açısından, sosyal ilişkilerin gelişmesine, insanların kaynaşmasına vesile olmuştur. 90lardan sonra ise eski popülerliğini yitirmesi ile birlikte bireysellik toplumda kabul görmeye başlaması ilginç bir tesadüftür, ya da bir sebep sonuç ilişkisidir... bu onlamda sosyolojik olarak önemli bir şahsiyet, özlenilen müzik adamıdır...
 • insanımızın ne kadar şekilci olduğunu gösteren sanatçıdır. o kadar entry yazılmış ama türk müziğindeki en kaliteli ve özgün albümlerden biri olan sezen aksu'nun serçe plağında hem kendi orkestrasıyla çaldığı hem de albümün müzik yönetmenliğini yaptığı hakkında bir şeyler yazılacağına -ki bence bu tek albüm bile yeter ama ilhan irem'den nil burak'a kadar daha çok var- kalkıp lay lay lom hadi eller havaya mevzuları yazılmıştır. bu adam müzisyendir, sanatçıdır. içinde yaşadığımız boktan sample ve nuhtan kalma midi'ler kullanılarak albüm çıkartılan dönemde tabi ki devasa bir orkestra kurup aranjman yapma olayının ciddiyetini herkes idrak edemez.
 • esin engin in yakin arkadasligi ve i find my love in porto fino sarkisina agziyla
  "fosssssssshhh" demek disinda bi olayini goremedigim yetenekli olmasi icab eden muzisyen.
  (esin enginin arkadasiysa sallama poset olamaz adam)
 • eskiden müjdat gezen'le aynı kişi olduklarını sandığım amca.
 • spotify'ın hayat kurtarıcılarından.

  30 yaş üstü herkesi duygulandırma potansiyeli var.