şükela:  tümü | bugün
 • 1962 rize çayeli doğumlu, istanbul ili çekmeköy ilçesi cumhuriyet halk partisi belediye başkan adayı. 1966 yılında ailece istanbul'a yerleşti. ilk ve orta öğrenimimi sultançiftliği ilköğretim okulunda tamamladıktan sonra 1980 yılında haydarpaşa lisesi'nden mezun oldu. 1981 yılında iş hayatına atılarak trafik müşavirliği ve sigorta acenteliği yaptı. 1984 yılında anavatan partisi'nde aktif siyasete başladı. çeşitli vakıf ve derneklerin yönetim kurulu üyesi ve başkanlığı yapmaktadır. 1999 yerel seçimlerinde aday olduğu taşdelen beldesinden belediye başkanı seçildi ve 28 mart 2004 seçimlerinde tekrar seçimleri kazanarak 2. dönem'de belediye başkanlığı görevine devam etmekte olan belediye başkanı, eğitime yaptığı katkılarla bilinmektedir. kendi adını taşıyan 3 tane okul bulunmaktadır.
 • kendi internet sitesi: http://www.huseyinavnisipahi.com/
 • 10 yılda 4 lise 11 ilköğretim okulu yaptırmıştır ki bu sadece eğitim alanında yaptıklarıdır. dipnot olarak bişeyler vermek gerekirse, bu adam hiç bir zaman iktidar belediyesi olmamıştır hatta başkan oduğu dönemlerde mecliste partisinden hiç kimse olmamıştır. ikdidar belediyesi olup da, 5 yılda 200 metre tüneli kazamayan zat-ı muhteremlerdir beni bu entry'i girmeye itenler. söylenecek tek şey vardır "helal olsun, yolun açık olsun sipahi başkan" dır...
 • meclis üyesi adayları ile ilgili başvurularda, inşaat firması sahiplerinin üzerini çizmiştir. meclis üye adayları tamamen ya akademik ya da bir kentin ihtiyaçlarını anlayıp muhasebe edebilecek birikimlerdeki insanlardan oluşmaktadır. daha önce akp'ye oy vermiş olan ben, bu seçimlerde gönül rahatlığıyla ve hiç bir şüphe duymadan "hüseyin avni sipahi" diyeceğimdir. güzel insandır, sempatiktir bide
 • afiş çılgını adam. çekmeköy taraflarından son zamanda bir kez geçtim ama 2009 yerel seçimlerinde alana göre afiş asma konusunda bu adamın üstüne olabileceğini zannetmiyorum...
 • yeni ilçelerden çekmeköy'ün belediye başkanı olmasına kesin gözüyle bakılıyordu, olamadı.
 • hızlı yaşadığı anlaşılan bir abimiz sevgili konusunda türk sınırlarını aşmış.
  demek belediye başkanlığı bu tür imkanlara fırsat veriyor.
  davası devam ediyormuş.
  http://www.anayurtgazetesi.com/…age=haber&id=445524
 • hiç bir zaman çekmeköy belediye başkanı olmamış şahıs. anavatan partisinden taşdelen belde başkanlığına aday olduğu ilk sene kaybedince yaptırdığı okulun bahçesinde kalp krizi geçirdi.

  sonraki dönemde yine anavatan partisinden aday oldu ve kazandı. birkaç dönem taşdelen belde başkanlığı yaptı. 2009 seçimlerinde çekmeköyün ilçe olması ve taşdelenin çekmeköye bağlanmasıyla chp den çekmeköy belediye başkanlığına aday oldu. yanlış hatırlamıyorsam 300 civarı bir oy farkıyla kaybetti. bu sene adı yolsuzluk dosyalarına karıştığı için aday gösterilmedi.
 • ibb bağımsız meclis üyesi. çok zeki bir kişiliktir. kendisi hollandayı protesto için çiftliğindeki hollanda ineğini kesecekmiş. başka sözüm yok.
 • soyisim itibariyle bahri sipahi'yle akraba oldugunu sandim ama rize'li oldugunu gorunce yanildigimi anladim. arnavutlar'dan boyle adam cikmaz zaten.