şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: hüseyin ay)
 • imam hatip lisesi mezunu, üniversite sınavını kazanmadan önce de bir süre imamlık yapmış olan, halk bankası genel müdürü. "bankacıyız.biz" adlı sitede, hakkında şu bilgilere yer verilmiş:

  --- bankacıyız.biz ---
  halk bankası genel müdürü hüseyin aydın... kelimenin tam anlamıyla anadolu'nun bağrından çıkan ve türkiye'nin en büyük bankalarının birinde genel müdürlük yapan büyük bir başarı hikayesine sahip. üniversite okumadan önce aydın, anadolu'da ne iş yapıyordu dersiniz?

  bunu anlatmadan önce aydın'ın nereli olduğunu yazalım.
  artvin'in borçka ilçesi'nin camili köyü'nden çıkıp üniversite okuyan ve halkbankası'nda genel müdürlüğe kadar yükselen bu başarı hikayesini herkesin taktir etmesi gerekir.
  ancak bu süreçte küçük bir ayrıntıyı sizlerle paylaşmakta fayda var. aydın'ın üniversite sınavını kazanmadan önce bir dönem imamlık yaptığını söylesem şaşırır mısınız? hem de kadrolu olarak. imam hatip lisesi mezunu olan aydın, liseyi bitirdikten sonra artvin'in borçka ilçesine bağlı demirciler köyü'ndeki tarihi camide imamlık yapmış. üniversiteyi kazanınca da aydın'ın kaderi değişmiş.
  --- bankacıyız.biz ---
 • sert ve kaba* bir kişi.

  yakında vekilimiz olacak.

  biz ne kadar milletsek, o da o kadar vekilimiz olacak.

  yakışır bize...
 • beşiktaş tribununde bulunan karagümrüklülerin amigosu. kapalı altta sette bulunur.
 • saçma sapan baskınlarından birinde, ankara'daki bir şubede sağlık sorunu nedeniyle sakal traşı olmamış bir bankacıyı azarlamış, rezil etmiş, hızını alamayıp eskişehir'e sürdürmüştür. halbuki bankacı, elindeki rapora rağmen, işini aksatmamak adına orada bulunmaktadır.

  bankacılığın vicdanla alakalı olmadığının en güzel örneğidir bu zat. imamlık yaptığı dönemde kazandığı bonusları, personeline yaptıklarıyla harcadığına falan inanıyor olsa gerek.
 • bugün itibariyle ziraat bankası genel müdürlüğüne getirilen üst düzey yönetici.
 • halkbankı bugünlere getiren cesur bankacıdır.
  kendisini hep bu dizelerle hatırlayacağım. yolun açık, başarıların daim olsun.

  bir gün akşam olur biz de gideriz
  kalır dudaklarda şarkımız bizim

  nereye getirmiş diyenler için : (bkz: #24502535)
 • ziraat bankası yeni genel müdürü. personelin yılda dört defa aldığı ikramiyeyi ikiye düşüreceği söylentileri dolaşmakta. bu düşüncesinin eğer doğruysa yetersiz olduğu kanaatindeyim. bence maaşları da asgari ücrete düşürsün. akşam sekizlere dokuzlara kadar çalışıp mesai ücreti almamak yeteri kadar mutlu etmemişti personeli.
 • ziraat bankasını yaptığı radikal değişiklerle, yükselttiği komisyon ve masraflarla, düşürdüğü personel maaşlarıyla, eğitimi sevmem diyerek bankanın yılda sadece 25 personele yurtdışında master imkanını iptal etmesiyle aklınca kara geçirmiştir. ama ziraat bankasının 1863'ten bu yana gelen geleneğini, insanların gözündeki o zor zamanda yaslanılacak baba omzu imajını yıkmış; kapitalist, sömürgeci bi banka yaratmıştır.
  oysa şimdilerde, halkın iliğini, kemiğini sömüren bu bankaların genel müdürü zamanında imamlık yapmıştı. yani düşünün oralardan geliyor.