şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dersim 1938 ve zorunlu iskan kitabının yazarı. 1970 tunceli doğumlu.
 • dersim'de yaşıyor. avukattır kendisi aynı zamanda, ankara hukuk mezunu. bianette zaman zaman yazılarına rastlayabilirsiniz. genellikle dersim ile ilgili oluyor. son yazısında gandi kemal'a bir destekçi olarak soruları var:

  gandi'ye tebrikler, chp lideri kılıçdaroğlu'na sorular
 • ikinci kitabı dersim 1938 - resmiyet ve hakikat birkaç gün evvel dipnot yayınları'ndan çıktı. aygün kitapta yine epeyce resmi tutanak, cetvel, dilekçe gibi belgelere; ve birinci kitaba kıyasla daha fazla tanıklığa yer vermiş.

  http://www.kaypakkaya-partizan.org/…hakikat-kitabi/
 • chp dersim 2. sıra milletvekili adayı. ferhat tunç'tan daha nitelikli ve mamekiye'yi daha iyi temsil edebilecek bir adaydır. zaza'dır. ankara hukuk mezunudur. zazaca wikipedia'da hakkındaki sayfa için: http://diq.wikipedia.org/wiki/hüseyin_aygün

  chp'ye aday adaylığı için başvuru yapmadığı halde, bizzat kemal kılıçdaroğlu tarafından adaylık teklifi almıştır. kişisel internet sitesi şöyledir: http://www.huseyinaygun.org/

  ziyaretçi defterine çok güzel, çok olumlu şeyler yazmışlar. umarım seçilir. kemal kılıçdaroğlu'nun "dersim arşivlerini açacağım" sözünün kanıtı hüseyin aygün'dür.
 • naif ve hakiki bir adamdır. vekil olmasını yürekten desteklediğimiz dersimlidir.
 • kendi ayıbını haberleştiren gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulunmakla meşguldur: http://evrensel.net/news.php?id=7640
 • meclise gelerek tezkereye hayır demiş chp tunceli miletvekili.. partisininde birçok vekilin tezkereye karşı olduğunu ancak başbakanın bu durumu manipule edeceği için mecbur kaldıklarını ve onayladıklarını söylemiş.
  bunun yanında sınır ötesi operasyonlarla ilgili olarak da şöyle bir demeci var;

  --- spoiler ---
  artık hükümet örgütle müzakere yürüttüğünü, öcalan'la görüşmenin devam edeceğini bizzat başbakan'ın ağzından ilan etmiş durumda. madem müzakere yoluna girildi, neden yeniden sınır ötesi harekat meclis'te kabul ediliyor?
  türkiye'de ve batı'da bu tezkerenin aslında suriye'yi vurmanın ön hazırlığı olduğu yolunda kaygı var. hükümet bu konuda da ne meclis'i ne kamuoyunu bilgilendirmiyor. başbakan'ın da suriye'ye karşı gittikçe şahinleşen uslubunu her gün ibretle izliyoruz.
  --- spoiler ---

  aygün kürt sorunuyla ilgili olarak da tsk'ya 27 kez sınır ötesi operasyon yetkisi verildiğini ve bu sayının bile tezkerenin anlamsız olduğunu görmeye yeterli olduğunu söylüyor. ve şöyle diyor;

  --- spoiler ---
  demek ki orayı bombalayarak kürt sorunu çözülmüyor. örgüt de silahsızlandırılmıyor.
  --- spoiler ---

  aygün doğru şeyler söylüyor. ön koşul pkk silah bırakmalı ve barış süreci müzakerelerle devam etmeli..

  http://www.birgun.net/…14&year=2011&month=10&day=07
 • bu tavırla devam ederse chp'deki günleri sayılı olan vekil. zira bir sosyal demokrat nasıl konuşmalıysa öyle konuşuyor; şimdilik.

  pişmanım editi: ya partiden kovulacak ya da istifa edecekti, maalesef en "aşağı" olanı yapıp çark etti. değmezmişsin be abi.
 • ferhat tunç yerine seçilmesinin daha olumlu olduğunu kanıtlamış aktif milletvekili. türkiye'nin tek probleminin kürt problemi olmadığının farkında olduğundan alevi sorunlarıyla ilgili de çalışmalar yürütmektedir

  (bkz: http://www.alevifederasyonu.org.tr/…tion=com_search )
 • chp içindeki bir elin parmaklarını geçmeyeceklerini tahmin ettiğim sosyal demokrat milletvekillerinden biridir. helal olsun.