şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ytü sehir bölge plan.böl öğretim görevlisi.
 • lisans ve yüksek lisans hayatım boyunca tanıdığım en modern görüşlü, gerçek kişilikli ve karakterli, gerçek bir değer, gerçek bir profesördür.
 • maldivler liginde vb sports takımında forma giyen türk futbolcu. garip ama gerçek. kendisi daha önce gökhan gönül ile birlikte gençlerbirliği oftaş takımında oynamış.
 • lisans hayatım boyunca gördüğüm öğretim üyeleri içinde, akademik ünvanına uygun hareket edemeyen insanların başında gelen, kaba, duygusuz, başarısız ve kendini beğenmiş profesör. bu özelliklerinin yanı sıra insiyatif almaktan acizdir. öyle ki kendisinin başkanlık yaptığı bölümde sözü en az geçen insanlardandır.
 • yazar-mış.

  destek yayınlarından çıkan 've sonra yol bitti' kitabında hayvana tecavüzü anlattığı bölümle ilgili bir change.org kampanyasında geldim. bunların türkiyenin gerçekleri olduğunun farkındayım ve yazarların özgür olmaları gerektiğini de düşünüyorum ama yine de inanılmaz rahatsız oldum yazdıklarından. yapılmayanı yapıp, aykırı olanı, rahatsız edeni yazınca kendini çok büyük bir yazar olarak mı gördü acaba?

  açıklama yapmış:

  "zorunlu açıklama

  birkaç gündür sosyal medyada bilinçli olarak insanlar yanlış yönlendirilip "ve sonra yol bitti" romanında yazdığım hayvan tecavüz sahnesinin özendirici olsun diye yazıldığı yönünde propağanda yapılmaktadır.
  öncelikle yaşanan gerçekleri saklayarak toplumun aydınlanamayacağı gerçeğini görerek, kabul etmesek de toplumda yaşanan olayları dile getirmenin herkes için bir görev olduğunu düşünüyorum.
  hayvan tecavüzü yaşanıyor mu? maalesef evet. bunu yazıp farkındalık yaratmaya çalışmam bazı insanlar tarafından "zoofil'e" varan tanımlamalarla hakaret boyutuna vardırılmaktadır ki bu kişi ve sayfaları yasal yerlere şikayet edeceğim.
  "tecavüz sahnesi açık ve detaylı yazıldığı için bazı insanlara rahatsızlık vermiş olabiilir, ancak duyulan rahatsızlığı başka mecralara taşıyıp yazarı, yayınevini ve okuru edep yoksunu, sapık ilan edip afaroz edercesine saldırıya geçilmesini bir yerlerden bilinçli bir yönlendirmenin sonucu olduğunu düşünüyorum. aklı selim, yüreği sağlam hiç kimse hayvan tecavüz sahnesini okuyup, hayvan tecavüzüne özenmez galiba.
  george orvell "bir toplum gerçeklerden ne kadar uzaklaşmışsa, gerçeği söyleyenlerden o kadar nefret eder." diyor. biz toplum olarak gerçeklerden uzaklaştırılıp yaşananların hasıraltı edildiği bir yalan dünyada yaşatılmaya mahkum edildildiğimiz için yaşananların dile getirilmesi sanırım rahatsızlık veriyor.
  kitabın tamamı okunduğunda anadolu insanının hayvan sevgisi ve merhameti açıkça görüleceği gibi, hayvan tecavüzcüsünün yaptığının kesinlikle kabul edilmeyip, tecavüz edenin cezalandırıldığı görülecektir.
  kardeşlik, sürgün ve aşk temalı kitabın, yazılmaya cesaret edilmeyen olayları yazdığım iki sayfalık bölümünü okuyup oradan kötü çıkarımlarda bulunmak hem bana hem yayınevime hem de okurlara haksızlıktır. kitabın bütününü okuyarak yorumlanması dileğiyle,
  iyi okumalar."

  ben yazmak var, yazmak var diyorum. toplumun gerçeklerini yazıyorum demiş kendisi ama bir köpeği parmaklamanın detaylı ve açık şekilde yazılmasının kimseye, hiçbir toplum gerçeğine faydası olduğunu düşünmüyorum.
 • yazdığı satırları midem kalkarak, canım acıyarak okudum. zoofilinin bir edebiyat ürünü gibi kakalanmasına ses çıkaran insanları da mahkemeye vereceğini söylemiş. hayvana tecavüz böyle ballandıra ballandıra mı anlatılır? ne yazacağımı bilemiyorum artık ya. yemin ederim beynim yandı. övdüğünüz bu sapkınlıklar umarım bizzat kendi başınıza gelir.

  bu paçavrayı kitap diye basan destek yayınları da en az bu adam kadar suçludur.
 • edebiyatla alakası olmayan, adeta köpeklere nasıl tecavüz edileceğini satır satır ayrıntılı anlatan midesiz sözde yazar.

  kitabın ilgili kısmını okuduğumda inanamadım. bir insan nasıl böyle bir iğrençliği anlatır. üstüne üstlük bölümün sonunda eşekle ilişkiye girenlerin köpekle ilişkiye girene tepki göstermesinin garip olduğunu ifade etmiş.

  atlanmaması gereken bir husus da yazar kadar yayınevinin de kusurlu olması. o kitabı okuyup yayınlanmasına izin veren yayın evi de yazarla beraber suçludur.

  en kısa sürede bu sözde yazar ve yayınevi hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır eminim. umarım hem yazar hem de yayınevi gereken cezayı alır.
 • ne desem gg olcak yazar bozuntusu.
 • bence bir yazar kafasından ne geçiyorsa yazabilmeli. yazılabilecek en iğrenç şey olsa bile. sonuçta kimse size zorla kitap okutmuyor. eğer bir metinden bu kadar etkileniyorsanız bu adamın kitaplarını almayın, olsun bitsin.

  bir de, kitapta tecavüz sahnesi çok ayrıntılı anlatılıyor diyenler var. her yazarın üslubu farklıdır. ayrıca, yazar söz konusu olayı anlatırken olayı abartmamış, sadece "ne olduğunu" anlatmakla yetinmiş. bunu okuyucuyu olay örgüsünün içine çekmek için yapmış olabilir, ya da sırf canı öyle istediği için veya fantezisi olduğu için de. bu durumun kitabı eline alıp okuyacak olanlar dışında kimseyi ilgilendirdiğini sanmıyorum.
 • hakkında hayvan tecavüzünü detaylı anlatabilen bir "yazar" olduğuna dair iddialar olan kişi. internette gördüğüm sayfanın gerçek olamayacağına inanmak istedim bir an, bir insanın kaleminden, klavyesinden bırakın, düşünden dökülebilmesi imkansız olması gereken satırlar bunlar! hakikaten yer alıyor mu bu şekil, bu kitapta bu ayrıntı?

  yani hepimiz hayvan tecavüzü denen acı gerçeğin haberlerini duyuyoruz, okuyoruz da; yani ben şahsen bu kadar ayrıntılı canlandıramazdım kafamda -ki iyi ki... elbette bu arada hala daha bir hayvana tecavüz etmek isteyip de işi bilmeyen gavatlar varsa bu satırlardan öğrenmiş olmazlar mı yani, bunun geri bildirimini hangi merci topluyor? hesabını kimden soracağız toplumcak?

  biz güle oynaya hala kedi videosu izlerken, sapık zihniyetler başka türlü mü hayvancıklı videolar izliyorlar, anlamadım nasıl oluyor bu iş?

  bu şimdi aydınlıkçılık, öyle mi? ayyy gözünü seveyim ben kendi karanlığımın o halde, temiz-pak bir karanlık, bir çok sözde -aydınlık-tan.

  tiksinerek kınıyorum...