şükela:  tümü | bugün
 • 2015 bakü avrupa oyunlarında erkekler 50 metre serbest finalinde saniyenin yüzde altısı farkla bronz madalyayı kaçırmış genç yetenek.
 • baku 2015 te dikkat çeken genç yetenek. 50 metre serbest ve kurbalağama stillerinde 4. olmuş ve finallerde kılpayı madalya kaçırmıştır. henüz 17 yaşındadır. 199 cm boyunda 89 kg ağırlığındadır. takipçisiyiz...
 • umarım bir sakatlık ya da antrenman performansında uzun süreli düşüş tarzı bir duruma düşmez de önümüzdeki yıllarda sayesinde yarışmaları heyecanla takip ederiz.

  bir uyarı olarak yazmak isterim ki, şu an kendisini çalıştıran ve milli takım antrenörü olan kişi özellikle izmir camiasında çok yeteneği havuza küstürmüştür.
 • israil'in netanya kentinde düzenlenen avrupa kısa kulvar yüzme şampiyonasında 100 metre serbest elemelerinde 48:26'lık derecesiyle 17-18 yaş yeni türkiye rekorunun yeni sahibi, fenerbahçe yüzme takımı sporcusu.

  http://www.fenerbahce.org/…etay.asp?contentid=47971
 • 50 metre kurbağalamada dünya rekoru kırarak, erkeklerde tüm yaş gruplarında dünya rekoru kıran ilk türk yüzücü. fenerbahçe yüzme takımı sporcusu.
 • turkcell kısa kulvar yüzme şampiyonası 50m kurbağalama'da 26:67 sn ile dünya gençler rekoru kıran yüzücü.
 • kendisi ülkemiz spor ve yüzme camiası adına büyük bir gurur simgesidir. turkcell kısa kulvar yüzme şampiyonasında 50 m kurbağalama'da dünya gençler rekorunu kıran genç yetenek, bir röportajında henüz 2 sene önce 31 kişiden 31. olduğu bir seviyeden dünya rekoru kıracak seviyeye geldiğini ve bunda antrenörü ve ekibinin büyük emeği olduğunu söylüyor. olimpiyat şampiyonluğunu hedeflemesi ise arkasındaki ekibin ve kendisinin vizyonikliğini gösteriyor. yüzmeplus röportaj

  fiziği kısa mesafe bir yüzücü olması bakımından büyük bir avantaj, ki antrenörü de verdiği bir röportajda bunu belirtmiş: habertürk röportaj

  bir yazar arkadaşımız; sporcunun antrenörü türker oktay için izmir camiasında çok sporcuyu havuza küstürdüğü gibi bir yorumda bulunarak kendisinin havuza küsenlerden birisi olduğunu düşündürmüştür. (aynı arkadaş türker oktay başlığı altında #57160018 ile durumunu özetlemiştir) kendi durumumuz üzerinden genellemeler yapıp, bu derece saygın bir antrenörü değerlendirmek ne kadar doğrudur bilemiyorum doğrusu.
  türker abi ve bahar ablanın eski sporcularından birisi olarak havuza küsmediğimi belirtmek isterim. bizim dönemimizde de emre gibi çok parlak 1-2 yeteneğimiz vardı. evet; tabiki de en özel ilgi ona-o kişilere gösteriliyordu fakat bu çok normal birşey. bizde o arkadaşlarımızın iyi olmasını istiyorduk. ayrıca o zaman türker oktay'ın arkasında fenerbahçe kulübü yoktu. olanaklar kısıtlıydı. ne kadar çabaladıklarını, bu işe nasıl baş koyduklarını çok iyi biliyorum. her takımın 1-2 yıldızı olur bu çok normaldir dolayısıyla antrenmanlar da buna göre dizayn edilebilir, bu da normaldir.
  konumuza dönersek: emre sakçı'nın en büyük şansı antrenörleridir, kendisi de bu işe inanmış, yetenekte var. gönülden inanıyorum ki bizi daha çok gururlandıracak. helal olsun sana çocuk! helal olsun türker oktay
  ve bahar oktay
 • rakamlarla emre sakçı

  boyu: 2.01 metre
  kilosu: 97 kg
  ayak no: 49
  kol açıklığı: 2.12 metre
  kulüp: fenerbahçe

  50m kurbalağama: 26:67 (*istanbul)
  50m serbest: 21:57 (*netanya)
  100m serbest: 47:27 (*istanbul)
 • avrupa kısa kulvar yüzme şampiyonası’nda finale kalan fenerbahçe spor kulübü yüzücüsü.
 • 2018 dünya kısa kulvar yüzme şampiyonası erkekler 50 m kurbağalama yarı finalinde yaptığı 25.97 sn'lik derecesi ile finale kalan 21 yaşındaki yüzücümüz.