şükela:  tümü | bugün soru sor
 • balyoz, ergenekon ve poyrazköy davalarında tutuklu bulunan bir çok sanığın avukatlığını yapan genç avukat. meslektaşım olmasından gurur duyduğum az kişiden biri. add çıkışlı olması sebebiyle ayrı bir gurur kaynağı.

  kendisi mevzu bahis davalarda yaptığı akılcı ve ülke gündemi değiştirebilecek savunmalar ve vurucu basın açıklamalarından çok cnntürk muhabiri yeşim kam'a duruşma sırasında yaptığı evlenme teklifi ile adından söz ettirdi.
 • hürriyet'te ayşe arman'ın röportajını yayınladığı balyoz davası avukatı. son derece iyi özetlenmiş bir best of balyoz yazısı olmuş.

  röportaj
 • ergenekon davasının dünkü duruşmasında jandarmaların saldırısına maruz kalan avukatlardan biri.
  bir binbaşı tarafından kolundan tutularak tartaklanmış. bacaklarına da tekme atılmış.

  davada görev alan avukatların bile susturulmaya, korkutulmaya çalışıldığı boyuta gelinmiş... daha bunun ötesi ne olur diye düşünüyor insan.
  ki bunu yapanlar her şeyi yapar, her yolu dener. ama dilerim sadece dener.
 • takdir ettiğim genç avukat. sabahtan beri dönen ergenekon geyiklerinde aklı başında tek laf eden memleket evladı.
 • halk kahramanı
 • içinde bulunduğu tartışma programlarının kalitesini arttıran avukat.

  türkiye'deki tartışma programlarının şekli malum. genelde herkes birbirinin sözünü keser, kimse kimseyi dinlemez, tam bir kakafoni oluşur.

  hüseyin ersöz'ün bulunduğu tartışma programlarının ise nispeten daha kaliteli olduğunu gözlemliyorum.

  bunda öncelikle konuya muazzam hakimiyeti etkili.

  ergenekon ve benzeri davaları, bir hukukçu olarak en başından beri yakından takip ettiği için müthiş donanımlı.

  bunun yanısıra herkesi saygıyla dinleyen bir yapıda.

  konuşma sırası kendisine geldiğinde de akılcı konuşmasıyla herkese kendisini dinletmeyi başarabiliyor.

  her ne kadar avukat olarak savunma makamında olsa ve taraflılığı bulunsa da, karşısındaki insanlar onu bir tarafgir olarak değil tamamen bilgili bir insan olarak dinliyorlar.

  zaten o da karşıt fikirdeki insanlara düşmanca bir dil kullanmıyor. tamamen haklı olduğuna duyduğu derin inancın hukuk bilgisiyle harmanlanışı sayesinde karşısındaki insanlarda saygınlık uyandırıyor.
 • hakkında yazılan her yazının benim tarafımdan yazıldığını veya yazdırıldığını düşünen zatı-ı muhterem, halk kahramanı.
  canım kardeşim başarılısın işte, insanlar iyi şeyler düşünüp yazamazlar mı hakkında? sanırım yazamazlar. madem öle yakında yapacağın sürprizi de burada açıklıyorum. eşine evlilik teklifini mahkeme salonunda eden hüseyin, evlilik yıldönümü için stüdyoya girdi. 2 şarkılık albüm hazırladı yeşim'e. ilk şarkı kayahan'ın seninle herşeye varım ben, sen benim uğurlu yolumsun. ikinci şarkı da gemiler giresun'e...
  sıradan bir halk kahramanı değil, romantik bir halk kahramanı...
 • gundemdeki darbe girişimini degerlendirilmesi esnasında, kendisine aym, danıştay, yargıtay üyelerinin apar topar gözaltına alınmasının hukuki boyutu sorulduğunda "aslında böyle bir prosedür yok ama.... " ile devam eden bir ifade kullandı. cemaatci yargıya dair vaktinde eleştirdiği unsurları şimdi sanıklar cemaatçi olunca (müvekkilinin yargılayanlaryani) normalleştirme meyili görülüyor.

  kişi ve gruplara göre hukuk öyle mi? daha dün haklı olarak sızlandığınız şeyleri şimdi sevmediğiniz insanlar sanık olunca "ama, şey, yani. .." ile karşılayan sizi ibretle izliyoruz hüseyin bey.

  şahsi kanaatim, eleştirdiğiniz paralel savcı hakimlerden mantalite olarak pek farkının olmadığı.

  bu da not düşülsün tarihe.
 • siyasilerden korkanların davaları almak istemediği zamanlarda birçok askerin avukatlığını yaptı.
  şimdi dik durmanın gururunu yaşıyor.
  onun gibi genç, aklı başında bilgili, onurlu avukatları görmek bizler için de umut.