şükela:  tümü | bugün
 • balyoz, ergenekon ve poyrazköy davalarında tutuklu bulunan bir çok sanığın avukatlığını yapan genç avukat. meslektaşım olmasından gurur duyduğum az kişiden biri. add çıkışlı olması sebebiyle ayrı bir gurur kaynağı.

  kendisi mevzu bahis davalarda yaptığı akılcı ve ülke gündemi değiştirebilecek savunmalar ve vurucu basın açıklamalarından çok cnntürk muhabiri yeşim kam'a duruşma sırasında yaptığı evlenme teklifi ile adından söz ettirdi.
 • hürriyet'te ayşe arman'ın röportajını yayınladığı balyoz davası avukatı. son derece iyi özetlenmiş bir best of balyoz yazısı olmuş.

  röportaj
 • ergenekon davasının dünkü duruşmasında jandarmaların saldırısına maruz kalan avukatlardan biri.
  bir binbaşı tarafından kolundan tutularak tartaklanmış. bacaklarına da tekme atılmış.

  davada görev alan avukatların bile susturulmaya, korkutulmaya çalışıldığı boyuta gelinmiş... daha bunun ötesi ne olur diye düşünüyor insan.
  ki bunu yapanlar her şeyi yapar, her yolu dener. ama dilerim sadece dener.
 • takdir ettiğim genç avukat. sabahtan beri dönen ergenekon geyiklerinde aklı başında tek laf eden memleket evladı.
 • karşısındaki "tecrübeli" emekli c. başsavcısı reşat peteki bile şaşırtabilen adam.
  (bkz: helal olsun)
 • hükümetin özel yetkili hukuk katliamlarını bire bir takip eden bir avukat olduğu için, kendisinin katıldığı tv programlarında, maaşlı tetikçilik yapan abilerin pek şansı olmuyor. duruşmaların tarafı olduğu için demogoji yapılmasına, sanıklara çamur atılmasına izin vermiyor. bu yüzden de her tv programına davet edilmiyor.

  kurunun yanında yaş da yakılırken uygulanan zulmün karşısında durduğu için, her türlü takdiri hak ediyor.
 • halk kahramanı
 • içinde bulunduğu tartışma programlarının kalitesini arttıran avukat.

  türkiye'deki tartışma programlarının şekli malum. genelde herkes birbirinin sözünü keser, kimse kimseyi dinlemez, tam bir kakafoni oluşur.

  hüseyin ersöz'ün bulunduğu tartışma programlarının ise nispeten daha kaliteli olduğunu gözlemliyorum.

  bunda öncelikle konuya muazzam hakimiyeti etkili.

  ergenekon ve benzeri davaları, bir hukukçu olarak en başından beri yakından takip ettiği için müthiş donanımlı.

  bunun yanısıra herkesi saygıyla dinleyen bir yapıda.

  konuşma sırası kendisine geldiğinde de akılcı konuşmasıyla herkese kendisini dinletmeyi başarabiliyor.

  her ne kadar avukat olarak savunma makamında olsa ve taraflılığı bulunsa da, karşısındaki insanlar onu bir tarafgir olarak değil tamamen bilgili bir insan olarak dinliyorlar.

  zaten o da karşıt fikirdeki insanlara düşmanca bir dil kullanmıyor. tamamen haklı olduğuna duyduğu derin inancın hukuk bilgisiyle harmanlanışı sayesinde karşısındaki insanlarda saygınlık uyandırıyor.
 • hakkında yazılan her yazının benim tarafımdan yazıldığını veya yazdırıldığını düşünen zatı-ı muhterem, halk kahramanı.
  canım kardeşim başarılısın işte, insanlar iyi şeyler düşünüp yazamazlar mı hakkında? sanırım yazamazlar. madem öle yakında yapacağın sürprizi de burada açıklıyorum. eşine evlilik teklifini mahkeme salonunda eden hüseyin, evlilik yıldönümü için stüdyoya girdi. 2 şarkılık albüm hazırladı yeşim'e. ilk şarkı kayahan'ın seninle herşeye varım ben, sen benim uğurlu yolumsun. ikinci şarkı da gemiler giresun'e...
  sıradan bir halk kahramanı değil, romantik bir halk kahramanı...
 • son yıllarda ortaya çıkan büyük davalardaki delillerin ne kadar zorlama ve siyasi çıkar için olduğunu kanıtmaya çalışan avukat kişisi.

  işinde tarafsız olduğunu düşündüğüm ve başarılı bulduğum iyi hukukçulardan biridir. ileri sunduğunuz delillerin somutlaştırılması ve sağlam delillerle kanıtlanması gerekliliğini söyler. bu konuda ülkemizin son derece geri kalmış antidemokratik olduğu hepimizin malumu. bunun için örnek olarak can dündar ve erdem gül hakkında açılan davaların zorlama ve soyut delillere dayandığını belirtmiş kişidir.