şükela:  tümü | bugün
 • zaman gazetesinde yazı yazmaya çalışan, yüzünü her gördüğümde içimin nur dolduğu bir insan.
 • zaman gazetesinin oktay eksi si dir bu amca sanki.siyasi icerikli yazilar yazar,duzdur yazis stili.turan alkan gibi albenili yazilar yazmaz ya da diger yazarlar gibi bagirip cagirarak yazmaz.ne soyleyecekse ne yazacaksa direk yazar.
  ayrica farkli kutuplarda da olsa garip bi bicimde tip olarak nazim hikmete benzetirim bu adami nedense.biraz daha yasli hali sanki.
 • çok yumuşak, çok ağırbaşlı, yazdığı yazılarda söylemek istediği şeyleri çok net ifade eden, ikaz etmesi gereken notalarda üslubunun dozajını çok iyi ayarlayan bir insan. bazan bazı şeyler satır aralarında kalmış olup ifadeler tam olarak adrese ulaşamamış olabiliyor. huseyin gulerce'nin yazilari sanki bu dağınık bilgileri derleyip toparliyor...

  pazar sohbeti programlarında değişik değişik insanları biraraya toplayıp da hepsine güzel mesajlar verdirmesini ne kadar da ustalıkla beceriyor. tebrik etmek isterim...
 • "laik kesimi anlamaya çalışmalıyız" yazısı için;

  http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=652094

  hani kendisinin taraf olduğunu bilsem de bu yazısının hoşuma gittiğini söylemezsem olmaz.
 • "bu akşam çok önemli, bu akşam bir ceset çıkarsa medya'da ergenekonu eleştirecek kimse kalamaz" demiş zaman gazetesi yazarı.

  1. ergenekonu savunuyolar dedikleri medya, ergenekonu savunmuyor. ergenekon operasyonunun raydan ve hukukilikten çıkarıldığını savunuyor.
  2. kazılan yerler arasında bir mezarlık da var. fıkra gibi.
  3. toplum danıştay saldırısında nasıl ters köşe yatırıldıysa, ergenekon operasyonunun kendisinin de toplumu ters köşeye yatırabileceğini düşünmeye başlamanın da gerekliliği ortadadır. en azından toplum her gelişmeye daha kuşgucu yaklaşmanın gerekliliğini gördü. ceset çıktı diye operasyonun kullanılma şeklinin bir garip olduğu gerçeğini değiştirmez.
  4. sırf "bu akşam çok önemli" diye bir garip istihbarat bile, bu operasyonun kullanıldığını göstermez mi?
 • pensilvanya da türkiyenin ateşesidir herhalde tüm gazeteciler adama öyle davranıyor çünkü
 • deniz baykal benim kahramanım sözünün sahibidir.
 • dudaklarını oynatıyor. suflörü de yurtdışından sufle veriyor.
 • bu hoşgörülü, demokrat, darbe-karşıtı yazarımızın bir de ihbarcılığı vardır. kendisinin bir programda anlattığına göre 12 eylül sonrası çalıştığı okulda solcu bir öğretmen vardır. gider oradan sorumlu binbaşıya bu kişiyi ihbar eder, alır götürürler solcu öğretmeni, bir daha da görmediğini söylemiştir.
  kısacası şimdi bu darbesevmez, babacan tatlı adam, geçmişte askerlerle birazcık, azcık haşır neşir olmuştur. olsun, hala demokrat ve antimilitaristtir. bir çeşit nazlı ılıcak fenomeni ile karşı karşıyayız sanırım.
 • çok ilginç bir yazardır kendisi.

  hanefi avcı'nın tutuklanması ile ilgili

  "sayın avcı’nın meşru olmayan bir ilişkisi çıktı. bir edebiyat öğretmeni bayanla. buna bağlı telefon dinlemesiyle devrimci karargah'la ilgisinin ortaya çıkacağını anladığında bunu önlemek için kitap yazmış olamaz mı. "

  yorumunu yapmış.
  hayal gücü yüksek.